60 لیتر سهمیه بنزین در اردیبهشت شارژ شد

سقف سهمیه ذخیره بنزین کارت هوشمند سوخت برای دارندگان خودروهای سواری و موتورسیکلت ابتدا 6 ماه بود، اما در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام شده برای مقابله با شیوع آن، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تغییر کرد. این سقف در یک اطلاعیه به 9 ماه می رسد. بنابراین سهمیه واریز ماهیانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت در صورت عدم استفاده حداکثر تا 9 ماه در کارت های سوخت تراشه ای قابل نگهداری است.

سهمیه بنزین

60 لیتر سهمیه بنزین خودروهای سواری در اردیبهشت ماه بدون تغییر ساعت 24 روز جمعه (اول اردیبهشت) به کارت هوشمند سوخت شخصی شارژ شد.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو ، در دومین ماه از فصل بهار 1402 ماهانه 60 لیتر سهمیه بنزین در کارت های تراشه سوخت شخصی واریز شد و سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی بر اساس مقررات مربوطه تشکیل شد. جدول کمک هزینه برنامه مدیریت مصرف سوخت.

در دو سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت های اعمال شده به دلیل آن، مصرف سوخت کشور نسبت به سال های قبل از کرونا کاهش یافته است، اما با بهبود شرایط، میزان مصرف بنزین در کشور افزایش چشمگیری داشته است به طوری که میانگین مصرف در سال جاری به بیش از 111 میلیون لیتر رسید و در 8 اسفند 1401 رقم بی سابقه 144 میلیون و 300 هزار لیتر را به ثبت رساند.مجله ازدواج

سهمیه بندی بنزین از روز جمعه 3 آبان 1397 بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه برای کلیه خودروهای بنزینی از صفر آغاز شد.

چند لیتر بنزین و برای چه مدت می توانید ذخیره کنید؟