400 میلیون وام ملی مسکن با سود 2 درصد برای این افراد

عباسی گفت: در قانون جوانان وزارت راه و شهرسازی الزامی شده است واگذاری رایگان 200 متر زمین به خانواده های دارای سه فرزند یا بیشتر متولدین 24 آبان 1400 یا بعد از آن. البته این خانوارها باید هزینه آماده سازی زمین را بپردازند. این هزینه ها در چند اقساط با دو سال تنفس و بیش از شش سال دریافت می شود.

وی ادامه داد: این وام ها برای گروه های خاص از جمله مشمولان کمیته امداد و بهزیستی است. همچنین تصمیم خوبی برای پاکسازی بافت فرسوده با زمین و وام ساخت و ساز داریم، ارزش زمین از وام بیشتر خواهد شد.

هادی عباسی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خبرهای خوبی برای نامزدها وجود دارد، گفت: نهضت ملی مسکن دارم گفت: اکران خبر خوبی است سقف تسهیلات را به 550 میلیون تومان رساند و به بانک ها ابلاغ شد. دومین خبر خوب این است که به دهک های اول و دومی که در پرداخت مبلغ اولیه مشکل داشتند وام 400 میلیون تومانی با نرخ سود 2 درصد و بازپرداخت 15 ساله و برای دهک های سوم و چهارم وام اعطا می شود. 300 میلیون تومان با نرخ 2 درصد به مدت 15 سال، سالانه توسط صندوق مسکن ملی بیمه می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب بازپرداخت وام 400 میلیون تومانی نهضت ملی مسکن با نرخ سود 2 درصد برای دهک های یکم تا چهارم خبر داد.

وی با اعلام اینکه هزینه آماده سازی زمین حدود 50 تا 200 میلیون تومان است، تصریح کرد: تاکنون حدود 80 هزار نفر برای دریافت زمین پس از پالایش زمین مورد نظر در شهرهای پرجمعیت در سامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کرده اند. کمتر از 500000 متقاضی تحت تاثیر قرار گرفته است. حدود 3000 نفر زمین دریافت کردند.

“]

وی گفت: در مجموع ساخت یک میلیون و 235 هزار واحد آغاز شد و این سخت ترین مرحله ساخت زمین بود.مجله ازدواج

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مشکل برخی خانواده ها در شهر قم گفت: با توجه به قانون جوانان، جمعیت شهر قم بیش از 500 هزار نفر است، نمی توانیم در این شهر به نامزدها زمین بدهیم. . در حال حاضر زمین در سه شهر اطراف قم از جمله سلفچگان و چندین سایت دیگر آماده واگذاری به نامزدها است.

وام 400 میلیون تومانی نهضت ملی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نهضت ملی مسکن یک پروژه مردمی است و وزارت راه و شهرسازی بستر را فراهم می کند و موظف به دادن امتیاز است و ما نه فقط ساخت و ساز نمی کنیم. مسکن تاکنون ساخت یک میلیون و 235 هزار واحد نهضت ملی مسکن آغاز شده است.

وی با توجه به اینکه قرار بود در مرحله اول نهضت ملی مسکن 2 میلیون واحد به مردم تحویل داده شود و مهلت اجرایی فاز اول مردادماه به پایان می رسد، تا دو ماه آینده چند واحد تحویل داده می شود. : در حال حاضر زمین 150000 واحدی مسکونی گروهی و انفرادی، زمین 550000 واحدی گروه انبوه ساز، زمین 115000 واحدی نیروهای مسلح، زمین 100000 واحدی شهری در بافت فرسوده، زمین 100،000. واحدهای ملکی، زمین 220000 واحدی روستایی، تامین و ساخت این واحدها آغاز شده است.