3 راه کلی برای داشتن فرزندی سالم! • تصویر مجله زندگی

تربیت، رشد و سلامت فرزندان یکی از مهم ترین دغدغه های هر پدر و مادری است. این روزها که گسترش شبکه های اجتماعی، بازی های موبایلی و فضای اینترنت حتی در بین کودکان نیز باز شده است، این نگرانی بیشتر به یک دغدغه تبدیل شده است. در این مقاله سه روش کلی برای بهینه سازی روند رشد کودک و به نوعی مدیریت این نگرانی ارائه می دهیم.

کودکان بی نهایت خلاق هستند و می توانند چیزهای زیبا بکشند و بنویسند. هنر تنها بخشی از استعدادهای کودکان است. همه بچه ها هنرمند به دنیا می آیند، اما همه اینطور باقی نمی مانند. برای چی؟ اغلب به این دلیل است که آنها تشویق نمی شوند تا استعدادها و توانایی های خود را توسعه دهند. به همین دلیل است که برای والدین و معلمان بسیار مهم است که کودکان را به ادامه نقاشی تشویق کنند، حتی اگر نقاشی های آنها از “اشکال هندسی مرتبط” باشد.

نقاشی برای افزایش خلاقیت کودک

راه حل سوم: بگذارید نقاشی کنند!

بازی برای داشتن یک فرزند سالم

راه حل اول: اجازه دهید بچه ها بازی کنند!

یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن فرزند سالم‌تر این است که به او اجازه دهید نقاشی کند. یعنی:

 • آنها را تشویق کنید تا از تخیل خود استفاده کنند: اگر ایده ای ندارند، به آنها ایده بدهید تا خلاقیت خود را شروع کنند. مثلاً بگویید «بیایید این درخت را تبدیل به آدم کنیم!»
 • به آنها اطمینان دهید که اشتباه کردن اشکالی ندارد: “هیچ کس کامل نیست! به تلاش خود ادامه دهید و به آنچه می خواهید خواهید رسید.” دیر یا زود آنها متوجه خواهند شد که اشتباهات بخشی از فرآیند خلاقیت است و به آنها کمک می کند تا هنرمندان بهتری شوند.
 • نقاشی را به یک فعالیت سرگرم کننده برای آنها تبدیل کنید: جزئیات زیبا را اضافه کنید یا طرح های آنها را به داستان تبدیل کنید.

کتابخوانی با کودک یکی از مواردی است که باید توسط والدین و معلمان رعایت شود، همانطور که هر فعالیتی اصول خاص خود را دارد که در انجام آن باید رعایت شود. خواندن با صدای بلند یک فعالیت سرگرم کننده است که هم والدین و هم فرزندان می توانند از آن لذت ببرند.

برای آموزش سالم کتاب بخوانید

بازی یکی از جنبه های حیاتی رشد کودک است که فواید بی شماری برای رشد جسمی، شناختی، عاطفی و اجتماعی کودکان دارد.

بعد از اینها انتخاب و کتاب بخر خود و مناسب برای مطالعه کودکان موضوع مهمی است. شما می توانید با مراجعه به آرشیو کتاب کودک فروشگاه مروک و خرید اینترنتی کتاب های مناسب سن کودک خود را بیابید.

بازی فکری و کودک سالم

برای مؤثرتر کردن روند مطالعه با کودکان، به یاد داشته باشید:

 • آن را بخشی از برنامه روزانه خود قرار دهید؛ تمام تلاش خود را بکنید که هر روز برای فرزندتان کتاب بخوانید و ثابت قدم باشید. آن را بخشی از برنامه روزانه خود و فرزندتان قرار دهید تا زمانی که به عادتی مانند مسواک زدن تبدیل شود. با این حال، سعی کنید اگر یک روز را از دست دادید ناامید نشوید – فقط زمانی که وقت دارید به روال خود بازگردید.
 • برو تنوع کن سعی کنید کتاب هایی را که برای فرزندتان می خوانید تا حد امکان متفاوت کنید. چشمان آنها را به روی طیفی از جهان ها، فرهنگ ها و شخصیت های مختلف باز می کند و به تخیلات آنها اجازه می دهد رشد و شکوفا شود.
 • صبور باش؛ گاهی اوقات می توانیم فراموش کنیم که در آن سن چگونه بودیم. ما در بزرگسالی مطالعه را امری بدیهی می دانیم، اما وقتی کودکی را که هنوز همه چیز را نمی داند به یاد می آوریم، صبور بودن با او آسان تر است. به عنوان مثال، چگونه یک کودک از راست به چپ می خواند تا زمانی که به کلمات اشاره کنید؟ ! چگونه می توانند بدانند که هر خط در صفحه نشان دهنده یک کلمه است؟ ! وقت بگذارید و اگر متوجه نشدند صبور باشید.

بازی گروهی برای داشتن فرزندی سالم

راه حل دوم: با بچه ها کتاب بخوانید!

قمار اغلب به عنوان یک فعالیت برای سرگرمی و تفریح ​​در نظر گرفته می شود، اما واقعیت آن بسیار بیشتر از این است. وقتی به ضرورت بازی برای کودکان فکر می کنیم، می بینیم که بخش بزرگی از سیستم آموزشی آنها در این فرآیند شکل می گیرد. کودکانی که بازی می کنند به احتمال زیاد شادتر، سالم تر و مجهزتر برای رویارویی با چالش های زندگی هستند. برخی از مزایای بازی عبارتند از:

 • تقویت رشد جسمانی مانند رشد مهارت های حرکتی، افزایش استقامت و غیره.
 • توسعه مهارت های شناختی مانند حل مسئله، خلاقیت، تفکر انتقادی و غیره.
 • توسعه قدرت های عاطفی مانند اعتماد به نفس، مهارت های اجتماعی، کنترل استرس

با توجه به اهمیت بازی، دسته بندی های مختلفی از بازی ها وجود دارد که می توانید با کودکان انجام دهید که علاوه بر سرگرمی، مزایایی برای کودکان دارند:

 • بازی های رومیزی و بازی های فکری: بازی های رومیزی یا بازی های فکری و پازل برای توسعه حل مسئله، تفکر انتقادی و مهارت های شناختی عالی هستند. آنها همچنین می توانند به کودکان کمک کنند تا به نوبت با دیگران یاد بگیرند و با آنها همکاری کنند. بازی های ساده ای مانند چکرز، شطرنج و بازی های حافظه می تواند راهی سرگرم کننده برای به چالش کشیدن ذهن کودکان باشد.
 • بازی های فعالیتی: بازی های فعال مانند دویدن، پریدن، کوهنوردی و انجام ورزش برای رشد قدرت، مهارت های حرکتی درشت و ظریف و سلامت قلب و عروق عالی هستند. همچنین به رشد اعتماد به نفس، کار گروهی و مهارت های اجتماعی کودکان کمک می کند. فعالیت‌هایی مانند پرش، پرش، و برچسب‌گذاری می‌تواند راه‌های سرگرم‌کننده و جذابی برای تحریک بچه‌ها باشد.
 • بازی های مبتنی بر طبیعت: بازی در طبیعت، مانند کاوش در فضای باز، باغبانی و پیاده روی در طبیعت، می تواند به کودکان در درک طبیعت، تقویت مهارت های حرکتی درشت و بهبود توانایی های شناختی کمک کند. همچنین می تواند باعث ایجاد احساس آرامش و آرامش شود که می تواند به کاهش استرس و اضطراب کمک کند. فعالیت هایی مانند تماشای پرندگان، پیاده روی و باغبانی می توانند راه های لذت بخشی برای تشویق بازی در طبیعت باشند.
 • اسباب بازی: اسباب بازی ها شاید چیزهایی هستند که کودکان بیشترین زمان را با آن ها می گذرانند. اسباب بازی بخشی از زندگی کودکان است و تاثیر زیادی در رشد شخصیت، بازی نقش و حتی هویت کودک دارد. این به معنای اهمیت انتخاب یک اسباب بازی خوب یا به عبارت دقیق تر، اسباب بازی بخرید نیکی و مهارت برای کودک موضوع مهمی است که والدین باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

این سه وظیفه اصلی تنها کلی ترین راه هایی هستند که به کودک شما کمک می کند زندگی سالم تری داشته باشد. قطعا راه حل های بیشتری وجود دارد که به دلیل طولانی بودن مقاله از آنها اجتناب شده است.مجله ازدواج

بهترین و با کیفیت ترین فروشگاه لوازم التحریر نقاشی ایرانی از فروشگاه ماروك خرید آنلاین.