۲۰ معیار اصلی ازدواج

در واقع کسی که میخواهد ازدواج کند شمایید، در نتیجه خودتان باید با توجه به خواسته هایتان، معیار های گفته شده را اولویت بندی کنید. وجود فردی آگاه و باا تجربه می تواند به شناخت بهتر شما از هم و بررسی ابعاد شخصیتی یکدیگر کمک شایانی کند. دیدگاه ها و جهان بینی شما باید به هم مشابه باشند. یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم داشتن یک تناسب نسبی است که باید در تمامی زمینه ها من جمله مالی، فرهنگی ، سطح خانوادگی ، تحصیلات ، سن، جایگاه اجتماعی ، بهره هوشی ، زیبایی ، جسمی و جنسی وجود داشته باشد. تفاهم به معنای داشتن عقایدی کاملا یکسان نیست اما باید تناسبی بین عقاید و احساساتتان نسبت به هم وجود داشته باشد. آغاز زندگی مشترک دردسرهایی به همراه دارد شما باید بدانید که در قبال تک تک آن ها و همسرتان مسئول هستید و باید درکنار هم بوده و به یکدیگر متعهد باشید. از طرفی باید در رابطه با کلیات گذشته ی هم بدانید و آن را بپذیرید تا مسئله ای پیش نیاید. هم چنین باید دلیل مشخص و قابل قبولی برای ازدواج داشته باشید. مهم ترین قدم این است که شما خود را به قدر کافی شناخته و از تمام نیاز ها و خواسته های خودتان در زندگی آگاه باشید.

اینکه شما یا همسرتان با کوچکترین مشکلی به جدایی بیندیشید می توان گفت که به بلوغ فکری کامل نرسیده اید و میخواهید از زیر بار مسئولیت مشکلات زندگی و وظایف خود شانه خالی کنید. برای اینکه در زندگی خود با اختلاف نظرهای زیادی رو به رو نشوید بهتر است اولویت هایتان در زندگی مشابه باشد. در ادامه به بررسی معیار های ازدواج از نظر دکتر شقایق درویشی میپردازیم . همسر شما باید از نظر شما شخصی زیبا و جذاب باشد. از نظر دکتر شقایق درویشی شما دو نفر باید بتوانید به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار کنید. باید حرف های مشترک زیادی برای گفتن داشته بااشید زیرا بسیاری از اختلافات این روز ها به دلیل عدم توجه ، ارتباط و صحبت زوجین با یکدیگر است. برای کاهش این اختلاف ها بهتر است در حل مشکلات و مسائل هم تصمیم گیری های مشابهی را اتخاذ کنید. هم شما و هم طرف مقابلتان باید به این موضوع آگاه باشید تا شریک خود را آزار ندهید. شما در این مرحله با طرف مقابل خود بار ها و بار ها صحبت می کنید تا تمام اطلاعات لازم من جمله اطلاعاتی در رابطه با وضعیت زندگی ، اهداف ، سلامتی و مشخصه های رفتاری را به دست آورید.

در ازدواج و انتخاب همسر چهار قدم اصلی وجود دارد که هر دونفر باید این موضوعات را در نظر گرفته و احساس رضایت کافی مجله خبری wedlockmag را داشته باشند. ازدواج ، آینده ی شما را رقم میزند پس باید تمامی دقت خود را به خرج دهید و تا زمانی که شخص مناسب خود را پیدا نکرده اید به هیچ دلیلی ( چشم و هم چشمی ، احساس تنهایی ، بحران های روحی و…) یا به امید تغییر طرف مقابل تن به این کار ندهید. خانواده در تربیت فرزندان نقش بسیار مهمی دارد در نتیجه اگر شخص مورد نظر شما دارای خانواده ای با اصالت و شریف است و با آن ها به خوبی و با احترام رفتار می کند می توانید تا حدودی از تربیت و ادب طرف مقابل مطمئن شوید. این اختلاف نظر ها، کنار آمدن با یکدیگر را سخت میکند. برای اطمینان از صحت شناخت از طرف مقابل ، شما در قدم اول باید از دوستان ، همکاران ، همسایگان و خویشاوندان طرف مقابل تحقیقات لازم را انجام دهید و در قدم بعدی باید به مشاوره قبل از ازدواج بروید . علاوه بر این موضوع، محل زندگی شما و نحوه رفت و آمد و ارتباطاتتان با دوستان و خویشاوندان از دیگر معیار های ازدواج است که باید به ان پرداخت.

شما باید در رابطه با تعداد و نحوه تربیت آن ها به توافق برسید. هر شخصی در زندگی نیاز به حریم شخصی دارد. به بلوغ فکری ، فیزیکی و جنسی رسیده اید ، از مسئولیت های زندگی مشترک مطلعید و توانایی مالی و تعهد لازم برای آغاز زندگی مشترک را دارا هستید. بخاطر داشته باشید که اگر شما شرایط طرف مقابل را بپذیرید در قبال او و سلامتی یا بیماری اش مسئول هستید. برای مثال اینطور نباشد که شما کار را اولویت بدانید و طرف مقابل تفریح را. باید بدانید که سلامتی طرف مقابل میتواند روی روابط و سلامتی و روحیات شما و فرزندانتان تاثیر بگذارد. علاوه بر این موضوع شما باید اطمینان حاصل کنید که خودتان آمادگی لازم برای ازدواج را دارید . اینکه یکی از شما بسیار مذهبی باشد و دیگری پایبندی زیادی به اعتقادات دینی نداشته باشد در ادامه ی راه میتواند مشکلات زیادی را به وجود آورد. اختلاف بسیار ، در هر یک از مسائل گفته شده می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات اساسی در زندگی شود.