یک راه خوب برای خرید یک نهال خوب • مجله ازدواج

به خصوص در کشور ایران صادرات این محصولات بسیار موفق بوده است به طوری که در اکثر مواقع باغات خشکبار توسط صادرکنندگان از کشاورزان پیش خرید می شود. به همین ترتیب، میوه های هسته دار مانند هلو، آلو، زردآلو، شلیل و گیلاس را می توان نام برد.

شرایط خرید نهال خوب و احداث باغ

اگر فضا، تمایل و تعهد برای پرورش درختان میوه دارید، قبل از انتخاب نهال باید به چند نکته توجه کنید، ابتدا با همسایگان خود که میوه می کارند مشورت کنید، انواع آفات و بیماری های مزارع اطراف را بشناسید و … بپرسید چه درختان و نژادهایی در این منطقه هستند، شما به خوبی رشد می کنید! در صورت امکان، گونه هایی را انتخاب کنید که در برابر بیماری هایی که احتمال دارد با آن ها مواجه شوید مقاوم هستند، درختانی را بخرید که میوه های آنها قابل فروش باشد و اطمینان حاصل کنید که محصولات تولید شده به فروش می رسند.

تماس با پلیس نهال: 09144501003مجله ازدواج

اقدامات لازم در زمان تحویل گیاهان از تامین کننده

کاشت خوب

آخرین کلمه

ابتدا هدف خود را از ساخت باغ تجاری مشخص کنید، درختان دسته اول به دو دسته درختان میوه و غیر مثمر تقسیم می شوند، هدف اصلی از ساخت باغ درختان میوه فروش چوب آنهاست، عموما این درختان به قطر می رسند. در عرض 5 تا 15 سال که کشاورز می تواند با فروش چوب خود درآمد خوبی کسب کند.

درختان خود را در زمستان سفارش دهید و درست قبل از اینکه در اوایل بهار آماده کاشت شوید، آنها را دریافت کنید، البته باغ را برای کاشت میوه قبل از تحویل آماده کنید، با اطمینان از مناسب بودن شرایط نهالستان، اقتصادی و مقرون به صرفه. مطمئن شوید که محصول تضمین شده است، خرید نهال میوه نباید یک “خرید ناگهانی” باشد، حتی اگر وسوسه انگیز به نظر برسد.

وقتی نهال میوه به مقصد رسید، چند نکته را بررسی کنید و سپس آن را در باغ بکارید:

  1. برچسب را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که تنوع و پایه سفارش داده شده را دریافت می کنید.
  2. اگر درختان رشد کرده، ضعیف، بیمار یا آسیب دیده به نظر می رسند، با تامین کننده تماس بگیرید.

ضرب المثل قدیمی «آنچه را که برایش می پردازی دریافت می کنی» در هنگام خرید درختان میوه درست است، توجه داشته باشید که قیمت درخت میوه عامل مناسبی برای خرید آن نیست، درخت مقرون به صرفه ممکن است سالم نباشد و کیفیت کافی نداشته باشد. ممکن است با اکوسیستم منطقه شما سازگار نباشد، حتماً نهال میوه را از یک منبع معتبر خریداری کنید، در خرید نهال دقت کنید.

بخصوص در سالهای اخیر با تکثیر و فروش نهال گردو اصلاح شده ژنوتیپ و همچنین نهال بادام و پسته پیوندی و اصلاح شده نگهداری و مراقبت از این درختان در طول عمر بسیار آسان بوده و باغدار هزینه کمتری را صرف می کند. . در مورد نگهداری باغات میوه خشک گردو، بادام، پسته و فندق از جمله غذاهایی هستند که همیشه مورد تقاضا هستند.

تماس با بارتر نهال: 09141832393

بله می توانید و هزینه آن بسیار کمتر خواهد بود، اما از نتایج ناامید خواهید شد، باید گفت که درختان میوه و آجیل به ویژه گردو، بادام، سیب و گلابی از نظر ژنتیکی پیچیده هستند، بنابراین درختانی که از دانه ها رشد می کنند. رشد می کنند، نمی توان گفت که آنها برای همیشه ویژگی های درخت مادر را به ارث می برند و بیش از 80 درصد میوه های آنها ظاهر و طعم متفاوتی با درخت مادر دارند.

معمولا نهالستان های معتبر ریشه های برهنه نهال ها را به گونه ای بسته بندی می کنند که هیچ راهی برای ورود نور و هوا وجود نداشته باشد، اگر محموله شما یک روز زودتر رسید و آمادگی کاشت آن را ندارید، آنها را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. یک عدد برای تهویه بسته بندی کنید و در دمای بالاتر از انجماد نگه دارید، مراقب باشید که دما به نقطه انجماد نرسد، لزوماً می توانید درختان خود را در یک نقطه موقت از خاک مرطوب در یک نقطه سایه بکارید. ما می گوییم، اما توصیه می شود 5 یا 6 روز قبل از تحویل، نهال چالکود را مشخص کنید و شرایط را برای کاشت نهال بلافاصله مهیا کنید.

آیا بهتر نیست به جای خرید نهال، درختان میوه خود را از بذر پرورش دهید؟

خرید اینترنتی نهال

گاهی باغدار در کنار احداث باغ میوه تجاری، برای محافظت از بوته های میوه، یک یا دو ردیف گیاه غیربارآور را به عنوان بادگیر در اطراف باغ می کارد.https://bartarnahal.ir) بعد از چند سال می تواند چوب درختان را دوباره بفروشد، در خرید گیاهان غیر مثمر مراقب باشید، این درختان نیاز به نگهداری زیادی ندارند.

درختانی که دو سال یا بیشتر سن دارند اغلب جوانه های کافی در قسمت پایین تنه برای ایجاد یک قاب خوب ندارند.

قبل از انجام بررسی های لازم و اطمینان از سازگاری آن با منطقه، سپس بستر باغچه را آماده کنید و به زمان دقیق کاشت درخت توجه کنید، اکثر میوه های درختان روی پایه جداگانه ای کاشته می شوند که سخت تر از نهال سنتی است. مقاومت بیشتری دارد، این نوع درختان ساقه کوتاهی دارند، درخت سالم 1 تا 2 ساله حدود 0.5 تا 1 متر ارتفاع دارد و سیستم ریشه ای عالی دارد.

علاوه بر این، بذری که قصد کاشت آن را دارید باید مستقیماً از درخت مادر باشد، شما نمی توانید میوه را از سوپرمارکت خریداری کنید و از هسته و دانه آن به عنوان بذر استفاده کنید و در سرمایه اولیه صرفه جویی کنید و رویان های بذری را بکارید که نتایج غیرممکنی را به دنبال دارد. مهندسان کشاورزی خاطرنشان می‌کنند که نهال‌هایی که به صورت رویشی از قلمه‌ها، ژنوتیپ‌ها و پیوندها در نهالستان تکثیر می‌شوند، بافت‌های آن‌ها مستقیماً از انواع شناخته‌شده رشد می‌کنند و شرایط ایده‌آلی برای کاشت دارند، پذیرفته می‌شود، ویژگی‌هایی که مهم‌ترین این درختان عبارتند از:

  1. آنها تمام ویژگی ها و ویژگی های درخت مادر را خواهند داشت.
  2. نهال های اصلاح شده 3-4 سال سریعتر از درختان بذر شروع به گل دادن می کنند.
  3. پایه این درختان در برابر بیماری ها، حشرات و سرما مقاومت بیشتری دارد.

تقسیم نهال جهت احداث باغ تجاری

باغداران برای تامین سرمایه خود نسبت به خرید نهال از مراکز معتبر و دارای مجوز مانند توپر نهال اقدام کنند زیرا تمامی محصولات این مراکز با برچسب به فروش می رسد و کلیه مشخصات درختان برای این شناسه ها ثبت شده است. تضمین کیفیت در بازار

در طبقه بندی زیر درختان میوه به دو دسته درختان میوه و درختان میوه خشک تقسیم می شوند. در انتخاب درخت میوه برای احداث باغ تجاری، درختان میوه خشک در رده پایین قرار دارند، جایگاه ایران در تولید گردو، بادام، پسته و فندق ثابت شده است. از نظر باغداران، احداث باغات گردو و بادام بسیار سودآور است. آنها را