یکسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری چطور؟ • تصویر مجله زندگی

وی ادامه داد: در خصوص تردد بازنشستگان نیز مطالبات بسیار قابل توجهی وجود دارد و کارهایی در این زمینه در حال اجراست. بر وام های مورد نیاز برای بازنشستگان کشوری همچنین هم تعداد مشمولان و هم میزان این وام ها افزایش یافته است اما همچنان افزایش تعداد وام جزء مطالبات بازنشستگان است.

وی با بیان اینکه آیین نامه اعمال ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری در صندوق بازنشستگی کشوری تهیه و آماده ارسال به هیات مدیره دولت است، گفت: خوب است. اقداماتی در این زمینه انجام شده است و در صورت اجرای این ماده قانونی، هدیه بزرگی برای بازنشستگان کشوری خواهد بود.» برای دولت سیزدهم دستاورد بزرگی محسوب می شود و قطعا می تواند باشد.

صندوق بازنشستگی کشوری در دولت سیزدهم

اسکندری افزود: در خصوص پرداخت هزینه های درمانی بازنشستگان نیز تا چند روز آینده هزینه های زیر 500 هزار تومان پرداخت می شود. در عین حال در تلاش هستیم تا سامانه ارجاع را در این حوزه راه اندازی کنیم.

اسکندری با بیان اینکه «قرار داریم خانه های امید یا خانه های مستمری بگیران مهر را احیا و فعال کنیم» گفت: تلاش می کنیم کار این مراکز را به خود مستمری بگیران بسپاریم چرا که خانه های امید در واقع برای ورزش و ورزش استفاده می شود. فعالیت های فرهنگی. .به بازنشستگان

اسکندری افزود: در پیش نویس تهیه شده برای این لایحه تلاش می شود حقوق بازنشستگان متناسب شود و منابع مالی آنها دیده شود و خوشبختانه دولت نیز به این موضوع نگاه می کند و عزم خود را بر افزایش حقوق بازنشستگان می داند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری وی در خصوص وام ازدواج فرزندان بازنشستگان نیز گفت: تمامی متقاضیانی که در آخرین دوره سال تحصیلی هستند. وام عروسی بگیرید فرزندان آنها ثبت نام کرده اند و واجد شرایط هستند و کسانی که واجد شرایط دریافت وام حمایت از پایان نامه دانشجویی یا طرح همپاد هستند وام خود را دریافت کرده اند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی با اشاره به افزایش اندک و تنها 10 درصدی حقوق بازنشستگان این صندوق در سال 1401 گفت: افزایش حقوق بازنشستگان کشوری کاملا دقیق و صحیح است و همیشه به عنوان یک درخواست جدی از سوی بازنشستگان مطرح می شود. دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متوجه این مشکل هستند و دولت مدافع این مشکل است. این موضوع باید لایحه شود و در بودجه 1402 مطرح و پیگیری شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی با بیان اینکه «قرار بود حقوق پرداختی به بازنشستگان و حقوق آنها معادل 90 درصد حقوق همان کارکنان گروه هایشان باشد»، گفت: در خصوص تناسب، سازمان برنامه و … بودجه هنوز فرمول و روش را به ما اعلام نکرده است.

وی افزود: از سوی دیگر به دنبال تامین اعتبار و بار مالی این موضوع برای کارکنان بهداشتی و درمانی هستیم و این موضوع در سطح دولت نیز مطرح شده است و منابعی که در 24 تیر 1400 تعیین شده است. هنوز پرداخت نشده و بودجه در نظر گرفته شده است. این موضوع نیز در سال 1401 ثبت نشده است.

تقاضا برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری منصفانه است

مدیرعامل صندوق بازنشستگی با اشاره به مهمترین اقدامات صندوق بازنشستگی در یک سال از دولت سیزدهم، ادامه داد: آنچه در این مدت توانسته ایم انجام دهیم پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان است که با حمایت دولت انجام شد. دولت، اگرچه این حداقل وظیفه صندوق بازنشستگی است.

اسکندری در پاسخ به این سوال که چرا احکام مربوط به بازنشستگان بهداشتی و درمانی اجرا نمی شود، گفت: در دولت قبل مقرر شد احکام این افراد منتشر شود، اما در رابطه با این احکام تنها ریالی صورت نگرفت. تامین اعتبار و منابع و آنچه که تبلیغ شد کذب بود و سازمان برنامه و بودجه دولت سیزدهم بودجه ای در این زمینه تامین نکرد و همچنان منتظر تامین اعتبار هستیم.

جزئیات جدید درباره مدیرعامل صندوق بازنشستگی یکسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری اعلامیه.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ محمد اسکندری درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان و لزوم اجرای ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری گفت: در این ماده قانونی تاکید شده است که دستگاه های اجرایی باید خدمات بیمه تکمیلی را به بازنشستگان خود ارائه دهند؛ در این ماده قانونی باید به بازنشستگان خود خدمات بیمه تکمیلی ارائه دهند. اما از آنجایی که در حال حاضر این کار در دستگاه های اجرایی برای بازنشستگان انجام نمی شود، صندوق بازنشستگی خودش این کار را برای بازنشستگان نامزد انجام می دهد.

وی با بیان اینکه «صندوق بازنشستگی کشوری در اسفندماه 96 4 هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت کرده است» گفت: این رقم اکنون به 14 هزار میلیارد تومان رسیده است. ما مشکلات و چالش های پیش روی سازمان برنامه و بودجه را درک می کنیم و می دانیم که آنها تحت فشار زیادی هستند. اما باید در این زمینه برنامه ریزی کرد و این وضعیت بهتر شود.مجله ازدواج

وی افزود: در واقع 9 هزار میلیارد تومان سهام برای صندوق در نظر گرفته شد که مشکل ساز شده است چرا که نقدینگی این حجم از سهام توسط صندوق کار بسیار سخت و پیچیده ای است.-همین. راه درست این است که به جای سهام به صندوق بدهیم تا بتوانیم حقوق بازنشستگان را بدهیم.

فرمول یکسان سازی دستمزد بازنشستگان کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی گفت: «۹ هزار میلیارد تومان برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در نظر گرفته شده اما نحوه تخصیص و توزیع آن هنوز مشخص نشده است، وی گفت: به دنبال اجرای قانون و همچنین تغییر قوانین در مورد نوع پرداخت به بازنشستگان هستیم. در خصوص همسان سازی و 9 هزار میلیارد تومان اعلام شده، فرمول یا نحوه اجرا به صندوق اعلام نشده است.