یارانه شب یلدا چه زمانی واریز می شود؟ آیا امسال یلدا پرداخت می شود؟

مرحله اول کمک 100 هزار تومانی دولت با نام یارانه شب یلدا در ششم آذرماه سال گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما امسال شرایط کرونا بهتر شده است و به نظر می رسد دولت برنامه ای برای آن دارد پرداخت کمک هزینه یلدا با توجه به اینکه دولت قصد دارد کالابرگ را جایگزین کند کمک نقدی اخبار او را در ادامه می خوانید.

تست محصول تکمیل شده است

تصمیم دولت برای ارائه فهرست کالاهای الکترونیکی هیچ گاه تغییر نکرد، اما همان طور که گفته شد تاخیر پیش آمده به دلیل فراهم بودن زیرساخت های لازم برای اجرای آن در تمام شهرها و روستاهای کشور بوده و به دلیل دیگری بوده است. مرحله آزمایشی برای اجرای این طرح پیش بینی شده بود. با اتمام این مرحله و اطمینان از اینکه مردم می توانند در ابتدای پروژه از این قابلیت استفاده کامل کنند و شاهد پدیده صف بندی نباشند، کاتالوگ الکترونیکی اجرا می شود.

این ادعا که دولت برای ایجاد کاتالوگ الکترونیکی با مشکل مواجه است، در حالی مطرح می شود که بودجه آن اساساً بر اساس همان سیستم پرداخت کمک بلاعوض است، حدود 28 هزار میلیارد تومان در ماه.

اما به نظر می رسد امسال دیگر خبری نیست کمک هزینه شب یلدا نیست. زیرا سال گذشته این کمک هزینه با موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا پرداخت شد. کمک هزینه ای که باید پرداخت می شد برای حمایت از افراد آسیب پذیر و کسانی است که فعالیت هایشان مختل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصاد و دارایی، تامین مالی کالابرگ بر اساس همین سیستم پرداخت یارانه است که ماهیانه حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان است.

بارها اعلام شده است که از نظر تامین اعتبار طرح فهرست کالای الکترونیکی مشکلی وجود ندارد، اما با توجه به اینکه نظام پرداخت یارانه تعداد زیادی از مردم را تحت تاثیر قرار می دهد، لازم بود دولت با اطمینان اجرای طرح را دنبال کند. زیرساخت های فنی تا در تامین کالا مشکلی پیش نیاید و خرید مردم نیاید.

این ادعا که دولت برای ایجاد کاتالوگ الکترونیکی با مشکل مواجه است، در حالی مطرح می شود که بودجه آن اساساً بر اساس همان سیستم پرداخت یارانه ای است که ماهیانه حدود 28 هزار میلیارد تومان است.مجله ازدواج

سال گذشته 6 آذرماه دولت طی اطلاعیه ای اعلام کرد که قرار است 4 ماه کمک بلاعوض به افراد خاصی پرداخت کند. مبلغ 100 هزار تومان و اولین مرحله آن در آستانه شب یلدا 6 آذرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

اقدامات دولت برای تامین زیرساخت ها برای اجرای کالابرگ با جدیت دنبال شده است، اما از آنجایی که مجری اصلی کالابرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، با تغییر در مدیریت این وزارتخانه، کمی تاخیر در اجرای کالابرگ ایجاد شده است. اجرا و بهره برداری از این طرح و بر اساس آخرین اطلاعیه این وزارتخانه اجرای آزمایشی طرح را در یکی از استان های جنوبی کشور آغاز کرده و پس از اجرا در این استان برای کل کشور اجرا خواهد شد.

پیش بینی ها حاکی از آن است که اجرای آزمایشی بیش از یک ماه به طول نمی انجامد و سپس برای اجرا در کشور آماده می شود.