گول دروغ های «مرحله سوم فروش یکپارچه خودرو» را نخورید! • تصویر مجله زندگی

حال تکلیف مرحله سوم چیست؟ مهدی تقدسی خاطرنشان کرد: پس از تعیین تکلیف تمامی داوطلبان مرحله دوم و پایان رسمی این مرحله، برنامه ریزی مرحله سوم در دستور کار قرار خواهد گرفت. پس اگر جزء نامزدهای باقیمانده مرحله دوم نیستید و منتظر شروع مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه هستید، باید همین حالا منتظر بمانید. مسئولان سیستم یکپارچه می گویند سه درصدی که در مرحله دوم فروش خودرو به خواسته خود نرسیدند، جویندگان محصول مونتاژ شده بودند.

2- بازگشایی حساب نیابتی و واریز 100 میلیونی

عرضه خودرو در سامانه یکپارچه در شهریور ماه وارد فاز جدیدی می شود. این خبر را از اواخر خرداد ماه امسال می دانستیم اما در این مدت برخی رسانه ها آن را به معنای آغاز فاز سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه دانستند.

با این حال تعدادی از رسانه ها و کانال های تلگرامی از عرضه محصولات جدید در شهریور ماه امسال خبر دادند. برخی پا را فراتر گذاشتند و از بازگشت محصولات ایران خودرو و اولین عرضه کادیلا، سهند و… خبر دادند. در شهریور ماه سال جاری

مصاحبه روز چهارشنبه مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو با ایسنا را به اختصار مرور می کنیم تا دیگر حرفی نماند. مهدی تقدسی گفت: همانطور که پیشتر اعلام کرده بودیم، سایت سامانه یکپارچه در شهریورماه امسال برای متقاضیانی که از تکلیف خود در مرحله دوم فروش خودرو نامطمئن هستند بازگشایی می شود. همانطور که مدیران سیستم تعبیه شده می گویند، این سایت تنها در شهریور ماه برای سه درصد از متقاضیانی که تمامی مراحل مرحله دوم را گذرانده اند اما به دلیل تکمیل ظرفیت موفق به ثبت سفارش نشده اند باز می باشد. و ماجرای بازگشایی سامانه در شهریور ربطی به مرحله سوم و دور جدید فروش خودرو ندارد.

حال مسئولان سامانه یکپارچه این ادعا را تکذیب می کنند هنوز نقش محصولاتی که در شهریور ماه در این سامانه عرضه می شود مشخص نیست. مرحله دوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه با عرضه ام وی ام X55 پرو، ام وی ام ایکس 22 دستی و اتوماتیک، آریزو 5، آریزو 6 پرو، تیگو 8 پرو از طرفداران، جک اس 3، جک J4 و KMC J7 از کرمان موتور، SX5 ، T5 و سوبا M4 از فردا موتور و 11 محصول مختلف از سایپا.مجله ازدواج

مرحله سوم فروش یکپارچه خودرو

بازگشایی سامانه یکپارچه در شهریور ماه سال جاری قطعی است اما فعلا تخصیص محصولات این مرحله به صورت رسمی مشخص نشده است. اگر نگاهی به مصاحبه روز چهارشنبه مهدی تقدیسی با ایسنا داشته باشیم، متوجه می شویم که علاوه بر تاریخ دقیق بازگشایی سامانه، هنوز مدل هایی که در شهریور ماه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، مشخص نیست.

اکنون با توجه به اینکه جامعه هدف طرح شهریور مرحله دوم ثبت نام را طی کرده و مبلغ 100 میلیون تومان را نزد بانک بلوکه کرده اند، با امکان انتخاب خودرو در طرح جایگزین بعدی، مبلغی را دریافت خواهند کرد. فرصت دوم برای انتخاب خودرو و بدون نیاز به آنها فرصت بازگشایی حساب و واریز پول در بانک ها را ندارند.

3- عرضه محصولات جدید برای متقاضیان مرحله دوم

بخشی از رسانه ها یعنی بازگشایی سامانه یکپارچه در شهریور که برای تعیین تخصیص سه درصد از کاندیداهای باقی مانده از مرحله دوم در نظر گرفته شده است. آغاز مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه می‌دانستند تعدادی از کانال‌های تلگرامی از لزوم بازگشایی حساب پراکسی خبر داده‌اند و با وجود اینکه هنوز خبری رسمی منتشر نشده است، همزمان با بازگشایی سامانه یکپارچه شهریور، صحبت از عرضه محصولات جدید به گوش می‌رسد. این مقاله می تواند برخی از شبهات خریداران خودرو در سامانه یکپارچه را برطرف کند.

1- مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه از شهریور ماه

یک حساب نمایندگی باز کنید و ودیعه 100 میلیونی جزو الزامات خرید خودرو در سامانه یکپارچه است اما متقاضیانی که منتظر بازگشایی سامانه در شهریور ماه هستند، آنها نیازی به معرفی پروکسی و مسدود کردن حساب ها ندارند. اساساً یکی از اهداف وزارت حریم خصوصی در طرح موضوع حساب های پروکسی، حذف ادعاهای جعلی در سیستم است. یعنی کاندیدای خرید خودرو باید ثابت کند که حداقل 100 میلیون پول نقد دارد و هدفش از شرکت در قرعه کشی سامانه و خرید خودرو فروش سوله خودرو نیست.

مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه هنوز تاریخ مشخصی ندارد و ماجرای بازگشایی سایت در شهریور باعث سوءتفاهم برخی رسانه ها شده است.