کمک هزینه نقدی این دهک ها قطع نمی شود • تصویر از مجله Life

وی ادامه داد: سازمان در تلاش است موضوع اشتغال این افراد را در شهرک های سرزمینی به ویژه در روستاها و شهرهایی که بیکاری بالاتری دارند پیگیری کند تا به نتیجه برسد اما بحث ترویج در این زمینه بسیار مهم است. سوالی که از سوی دولت مطرح شد. از گروه های کارشناسان مردمی و جهادی تقاضا داریم بیشتر به اداره کل استان ها مراجعه کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه قانون پیش بینی کرده است که سه درصد از آزمون های استخدامی که هر ساله برگزار می شود برای جذب افراد دارای معلولیت باشد، گفت: این قانون در سازمان اجتماعی اجرا می شود اما به صورت مجموعه ای. مناطقی که برای استخدام مناسب هستند. (استخدام) در استان ها یا شهرستان ها است، گاهی ممکن است این اتفاق نیفتد. آماری که ما داریم نشان می دهد که حدود 1.2 درصد از 3 درصد جذب شده است. ما 14 دستگاه داریم که باید در این زمینه کار کنند. چند روز پیش با سازمان اداری استخدامی جلسه داشتیم و آن شورا تصویب کرد که حد نصاب را به 80 درصد برساند.

وی با تاکید بر اینکه سالانه 60 هزار معلول به آمار حوادث جاده ای سازمان مددکاری اجتماعی اضافه می شود، خاطرنشان کرد: 2 هزار نفر نیز به دلیل ضایعه نخاعی در بیمارستان ها بستری می شوند. متاسفانه این آمار در کمیته های مربوطه و رصد مسائل و چالش های حوزه توانبخشی کشور قابل مشاهده نیست. در این راستا خواهشمندیم سازمان اجتماعی به عنوان یک رکن در ستاد نوروزی مورد توجه قرار گیرد چرا که موضوع اورژانس اجتماعی مربوط به مددکاری اجتماعی است.

رئیس سازمان اجتماعی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت تجهیزات توانبخشی توضیح می دهد: یکی از مشکلات مربوط به اقلام توانبخشی است که امروز با آن مواجه هستیم. موضوع سمعک و سایر موضوعات تهیه شده توسط وزارت بهداشت یکی از موضوعات ماست. کمبود نقدینگی و ظرفیت تعیین شده در قانون برای سازمان باید مورد توجه سازمان برنامه و بودجه در نظام بودجه کشور قرار گیرد تا قانون حمایت از حقوق معلولان به نحو احسن اجرا شود. برای اجرای قانون به بودجه 60 هزار میلیاردی نیاز داریم در حالی که کمتر از 5 درصد این رقم در اختیار ماست.

قدری در ادامه در خصوص اقدامات سازمان بهزیستی برای زنان سرپرست خانوار گفت: زنان سرپرست خانوار نیازمند شغل، مسکن و معیشت هستند. سازمان بهزیستی در تلاش است تا بانوی شریف ایرانی را که مخارج زندگی خود را تامین می کند و یا سرپرست موثری ندارد از مستمری پرداختی به وی تحت پوشش قرار دهد. با برنامه‌های جامعی مانند گروه همیار یا صندوق‌های مالی که به‌عنوان طرح‌های خوداشتغالی ویژه برای اشتغال این افراد وجود دارد، سعی می‌کنیم آنها را در زمینه اشتغال خودکفایی کنیم، اما تامین معیشت همسر واقعاً سخت است. فرزندان. و مسکن.

رئیس سازمان اجتماعی کشور با اشاره به اینکه طبق قانون سه درصد از جذب‌کنندگان از طریق آزمون استخدامی باید جزو معلولان باشند، گفت: این قانون در سازمان اجتماعی اجرا می‌شود، اما گاهی ممکن است استخدام در تعدادی از افراد نباشد. زمینه های. بر اساس آمارهای موجود تقریباً 1.2 درصد از سهمیه 3 درصدی جذب معلولان محقق شده است.
کمک هزینه نقدی برای افراد دارای معلولیت
به گزارش تصویر زندگی به نقل از خبرگزاری آنا، رئیس سازمان اجتماعی کشور با اشاره به اینکه طبق قانون سه درصد از جذب نیرو از طریق آزمون های استخدامی باید جزو معلولان باشد، گفت: این قانون در سازمان بهزیستی پیاده سازی شده است، اما در یک سری کد رشته ای ممکن است گاهی اوقات موفق به گرفتن شود. بر اساس آمارهای موجود تقریباً 1.2 درصد از سهمیه 3 درصدی جذب معلولان محقق شده است.

وی یادآور شد: در این مرحله هم از نظر ماده 27 و هم در سایر مسائل انتظامی، شتاب خوبی داشتیم. اما با توجه به مشکلاتی که در سال‌های اخیر به وجود آمده، دستگاه‌های مرتبط باید برای به روز بودن و به صفر رساندن عقب ماندگی‌ها که شامل عناصر توانبخشی می‌شود، تلاش بیشتری کنند.

وی در یک برنامه تلویزیونی افزود: در این دولت گامی رو به جلو برداشته ایم. پیش از آن حد نصاب 100 درصد بود، در حال حاضر سازمان اداری و استخدامی تا 80 درصد نمره ها را در نظر می گیرد و برای ورود افراد دارای معلولیت به حوزه های اداری و تخصصی کشورمان فضا را باز می کند.

رئیس سازمان اجتماعی با اشاره به صفر شدن معوقات دولت سیزدهم (کسانی که سه سال از نقطه عطف توانبخشی و مشکلات اجتماعی عقب بودند) گفت: بیش از 140 هزار خانوار وارد چرخه بازنشستگی این سازمان شده اند.

افراد دارای معلولیت منعی از دریافت «یارانه» ندارند.

رئیس سازمان اجتماعی با بیان اینکه باید شرکت را برای حضور واقعی مردم آماده کنیم، گفت: هر چه این تسهیلات بیشتر شود، سیستم در تمام شهرهای بزرگ کشور بهتر است و پایانه ها از وسایل نقلیه مناسب سازی شده از مردم شهری استفاده می کنند. وسایل نقلیه مانند اتوبوس و وانت در اداره معلولین (چه برای حمل و نقل خارج از شهر یا داخل شهر) باید قرار گیرد. اما شهرداری هایی که مسئولیت حمل و نقل شهر خود را برعهده دارند، این را به خوبی مشاهده نمی کنند.

به گزارش ایسنا، قدری در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه معلولان نشان می دهند استعدادهای بسیار بالایی دارند، گفت: این را بهانه ای دیدیم تا از ابتدای خدمت، مرکزی برای استعدادیابی و شناسایی توانمندی های آنها داشته باشیم. در سازمان اجتماعی که در مسیر درستی قرار دارد وارد شده و کارشناسان حرفه ای، اساتید و قضات به سازمان اجتماعی پیوسته اند و این اقدامات در حال انجام است.

چالش اجتماعی برای تهیه مواد توانبخشی

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دستگاه ها چندان به مشکلات و حدود و شرح وظایف قانونی خود آگاهی ندارند، این روشنگری و این الزام از حدود 10 ماه پیش در دولت سیزدهم آغاز شد و نامه ای به رئیس جمهور و نهادها نوشته شد. موظف به توجه کامل به اجرای احکام قانون و ارائه گزارش به خدمات اجتماعی شدند. برخی دستگاه ها تلاش کرده اند و برخی هنوز جریان معلولیت ها و وظایف آنها را به معنای واقعی درک نمی کنند.

علی محمد قادری در خصوص اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان گفت: این قانون سه سال پیش تصویب شد و قانون جامعی است که نهادهای مختلف را موظف می کند به این 34 ماده و 29 تبصره توجه کنند. از همه ظرفیت ها استفاده کنند و هر صالحی باید گزارش خود را از میزان اعمال قانون به عنوان سازمان ذی نفع به دبیرخانه و دبیرخانه به صحن علنی مجلس ارائه کند.

قدری با تاکید بر اینکه موضوع مناسب سازی باید از منظر ملی از منظر مطالبات معلولان و عموم مردم مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: این پیشرفتی که در برخی شهرها مانند شهرداری تهران شاهد هستیم. کار خوبی انجام داده، کافی نیست یا ضوابطی که سازمان نظام مهندسی برای اجرای این قانون در نظر گرفته است و موضوع مناسب سازی برای ساخت و سازهای شهری باید موضوع را مورد نظارت دقیق قرار دهد. ما بحث قانون، عملکرد و نظارت را داریم. در بحث نظارت، آنچه می بینیم بیشتر پاسخگویی است تا فضاسازی موثر برای موضوع مناسب سازی در کشور.

وی در پاسخ به این سوال که “گاهی گزارش هایی مبنی بر احتساب برخی از افراد دارای معلولیت در دهک های بالا به گوش می رسد، در مورد آنها چه می توان کرد؟” وی یادآور شد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسما اعلام کرده است که افراد دارای معلولیت حتی اگر در دهک دهم باشند محدودیتی برای دریافت یارانه ندارند. فردی که در خانواده خود یک یا چند معلول دارد و سرپرست خانواده است، مستمری دریافتی از سازمان بهزیستی و همچنین مشمول یارانه دولتی است. در حال حاضر گزارشی مبنی بر اینکه بخواهند یارانه خود را به دلیل دهک دهم قطع کنند نداریم. بهزیستی با توجه به نوع و شدت معلولیت به هر فردی که دارای معلولیت باشد و کارت از کارافتادگی دریافت کند خدمات ارائه خواهد کرد.مجله ازدواج

وی افزود: در این مدت مردم و جهادگران در بسیاری از کمپین ها تعامل خوبی با سازمان اجتماعی داشتند.

در دولت سیزدهم پشت صف «صفر» شد

رئیس سازمان اجتماعی کشور در بخشی دیگر از توضیحات خود در پاسخ به این سوال که آیا سازمان اجتماعی برای دریافت یارانه اقشار آسیب پذیر کاری انجام می دهد؟ وی گفت: در خصوص تبصره 14 به عنوان مستمری بحث عقب ماندگی داریم. هر ساله ممکن است با توجه به مسائل معیشتی که در دهک‌های پایین وجود دارد، مربوط به اقلام توانبخشی، کمک‌های بلاعوض توسط سازمان به مراکز توانبخشی و زنان فداکار که افراد دارای معلولیت را در خانه نگه می‌دارند، عقب‌نشینی ایجاد شود.

قادری در خصوص بهسازی معابر افزود: بحث بهسازی بدیهی است. مشکلات انطباق تنها به عوامل ساختمانی و مشاهده شیب در یک گذر مربوط نمی شود. باید بدانیم بسترهایی که معلولان، ناشنوایان و نابینایان می خواهند به این سامانه دسترسی داشته باشند، باید مناسب سازی شود. این دبیرخانه در سازمان اجتماعی وجود دارد و کار، تلاش و پیگیری می کند. مسئولیت این کمیته با وزیر کشور است و این جلسه هر دو ماه یکبار در سازمان بهزیستی برگزار می شود. استانداران سراسر کشور نیز در حال پیگیری هستند و ما در پایان سال آخرین موارد را در مورد مناسب سازی به مردم گزارش خواهیم داد.