کلاهک دودکش انواع کلاهک دودکش

کلاهک دودکش انواع کلاهک دودکش

تهویه سان از سال 1382 کار خود را با امید به خدا و توانایی خود شروع کرده و رفته افراد متخصص این صنعت را جذب نموده و گروه بسیار مقتدر و قوی در ایران تشکیل کلاهک دودکش داده است. به طور کلی به سه دسته کلاهک چینی یا ژاپنی ، پره ای و طرح اچ تقسیم بندی میشوند. پیشتر به عنوان یکی از موارد بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز اشاره شد که استفاده از کلاهک دوکش امری مهم و بعضا ضروری است. دودکش وسیله‌ای است که در انتهایی لوله رابط دودکش نصب می‌شود و وظیفه تسهیل و افزایش مکش دودکش را بر عهده دارد. این کلاهک به شکل حرف لاتین اچ بوده و برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته از کلاهک ها مصرف انرژی را با حد خوبی کاهش می دهند و به همین دلیل محبوبیت بالایی دارند.

  • ارتفاع استاندارد جهت نصب پایه کلاهک دودکش پره‌ای حدودا 30 سانتی متر بوده که بنا به ضرورت قابل تغییر است.
  • این به طور بالقوه می تواند سقف شما را آتش بزند و خسارت وحشتناکی ایجاد کند.
  • ضخامت ورق استفاده شده در کلاهک صنعتی نیز بنا به ابعاد کلاهک متفاوت می باشد.
  • با این حال، بدون ایمنی دودکش، احتمال گرفتگی لوله ها به مرور زمان افزایش می یابد.

گریل ها یا پره های Z شکل این محصول به صورتی طراحی شده که از نفوذ هرگونه آب باران و برف یا تردد پرندگان به داخل آن جلوگیری می شود. در واقع کلاهک کلبه ای علیرغم تخلیه ی دود و آلاینده در برابر نفوذ آب کاملا آببند می باشد و حتی گردوخاک و ریزگرد نیزکاملاً مقاوم است. طراحی، توسعه و اجرای سیستم درپوش سقف از طریق سیستم و قوانین مهندسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از کجا تمام محصولات سیستم گرمایشی ساختمان را بخرم؟

انواع دیگری از کلاهم همچون کلاهک بادی، کلاهک ژاپنی و کلاهک شومینه هم گزینه های مختلفی هستند که کاربرد های مختص به خود را دارا می باشند . این فاصله کم نباشد که خروج دود و آلاینده با مشکل و اختلال مواجه شود. تلاش ما بر این است تا بتوانیم در کمترین زمان، در بالاترین سطح کیفی و با نازل ترین قیمت انتظارات مشتریان گرامی را برآورده نماییم.

دسته‌بندی‌ها

کلاهک دودکش جزء اصلی در سیستم دودکش یک ساختمان بوده که امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی انواع مختلف آن با مواد و طرح و رنگ متفاوت تولید می‌شود. تا علاوه بر آسایش افراد بر زیبایی محیط بیفزاید و مانع گردوخاک و پرنده به محیط کار و زندگی شود. از کلاهک پره‌ای برای تخلیه دود و دی‌اکسید کربن متصاعد شده از شومینه‌ها هم استفاده می‌شود.

بهترین دودکش

با در خواست خریدار می توان پره های این کلاهک دودکش را با تعداد و ابعاد متفاوتی تولید کرد و هیچ گونه محدودیتی در ساخت این محصول وجود ندارد. جنس و مَتریالی که برای کلاهک دودکش اچ چهارگوش بکار می‌رود از انواع ورق گالوانیزه، روغنی و رنگی می‌باشد. در مورد ضخامت ورقِ این کلاهک دودکش نیز می‌توان از یک فرمول کلی استفاده نمود که هرچه ابعاد و میزان دودِ خروجی از کانال دودکش بیشتر باشد، ضخامت ورق مصرفی برای ساخت کلاهک دودکش اچ چهارگوش نیز بالا می‌رود.