کد ملی تکمیلی بررسی خدمت سربازی • تصویر از مجله Life

پس از ورود به قسمت خدمات الکترونیکی تمامی خدمات مربوط به سیستم حق امتیاز به شما نمایش داده می شود. از بین سرویس های مختلف، باید روی گزینه «تکلیف عمومی» در سمت راست صفحه کلیک کنید و سپس روی گزینه «نظرسنجی وظایف عمومی» کلیک کنید.

به این ترتیب با استفاده از کد ملی و کد سخا می توانید از طریق پیامک از وضعیت اضافه کاری خدمت خود مطلع شوید. این روش نظرسنجی برای کسانی که قبلا در سازمان ثبت نام کرده اند و اطلاعات آنها در این سازمان موجود است قابل استفاده است.

علاوه بر این خدمت سربازی نوعی تنبیه است که به دلایل مختلف می تواند برای سربازان از سوی نظام خدمتی در نظر گرفته شود. غیبت در دوران سربازی، ارتکاب جرم در حین خدمت و غیره. از جمله دلایلی است که ممکن است باعث شود مشمولان اضافه کار در نظر گرفته شوند و دوره خدمت آنها طولانی شود.

با مراجعه به این سامانه صفحه زیر نمایش داده می شود که باید روی گزینه «خدمات الکترونیک» کلیک کنید.

اگر سرباز هستید و می خواهید بدانید دقیقا چند روز باید خدمت کنید یا چقدر زمان اضافی برای شما پیش بینی می شود، لازم است درخواست خدمت سربازی اضافی آشنا بودن اگر با این موضوع آشنایی ندارید، با مطالعه این مقاله به طور کامل یاد خواهید گرفت که چگونه از خدمت سربازی اضافی مطلع شوید.

سپس لیستی را مشاهده می کنید که در آن به انواع معافیت ها اشاره شده است. در هر یک از این معافیت ها اطلاعاتی در مورد معافیت های موقت شما و تاریخ اعتبار آنها وجود دارد. در صورت نداشتن معافیت از غیبت و تعداد روزهایی که اضافه کاری برای شما در نظر گرفته شده است مطلع می شوید.مجله ازدواج

درخواست خدمت سربازی اضافی

اگر شما هم سرباز هستید و می خواهید با استفاده از کد ملی از خدمت سربازی تکمیلی خود مطلع شویدفقط این مقاله را بخوانید.
تمام مشمولان خدمت سربازی تا پایان این دوره دو ساله حساب می کنند. به همین دلیل بهتر است دقیقاً بدانید مدت خدمت آنها چند ماه است و چقدر زمان اضافه خدمت برای آنها محاسبه شده است.

پس از کلیک بر روی این گزینه به صفحه دیگری منتقل می شوید که باید اطلاعات را وارد کرده و به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشید. در قسمت نام کاربری کد ملی خود را وارد کنید و در قسمت کد ملی کد سخا را که از پلیس +10 دریافت کرده اید وارد کنید. در مرحله بعد کد امنیتی را وارد کرده و روی قسمت “ورود” کلیک کنید.

اگر نمی دانید چگونه کد سخا را دریافت کنید، باید به شما توضیح دهیم که هیچ روش آنلاینی برای دریافت این کد وجود ندارد. اگر در زمان ثبت نام سربازی کد سخا دریافت نکردید و می خواهید آن را دریافت کنید، باید به نزدیکترین اداره پلیس +10 مراجعه کرده و این کد پنج رقمی را دریافت کنید.

در مورد خدمت اضافی سربازی حضوری استعلام بگیرید

برای اخذ درخواست از این طریق باید علامت سوال را به شماره 110206010 ارسال و در پاسخ به اطلاع از درخواست سرباز کدهای مربوطه را با کد ملی ارسال کنید تا وضعیت درخواست اضافه خدمت سربازی شود. برای شما تعیین شده و اطلاعات مورد نیاز را دریافت خواهید کرد.

اگر می خواهید از آخرین وضعیت سربازی خود مطلع شوید و اطلاعات لازم را دریافت کنید، شماره 1 را به شماره ذکر شده پیامک کنید، سپس کد ملی و کد سخا (که قبلاً دریافت کرده اید) را ارسال کنید.

چهار راه مختلف برای دریافت درخواست خدمت سربازی تکمیلی وجود دارد: اولی درخواست خدمت سربازی تکمیلی با کد ملی است. راه دوم مراجعه به دفاتر پلیس +10 است. روش سوم استعلام تکمیلی سربازی با کد سخا و روش چهارم استعلام اضافه خدمت از طریق دفترچه خدمت است.

سامانه درخواست خدمت تکمیلی سربازی با کد ملی

اگر ترجیح می دهید برای استعلام اضافه خدمت سربازی مراجعه حضوری داشته باشید و یا به دلایلی امکان استعلام اضافه کار را از طریق پیامک به سامانه مذکور ندارید، می توانید به صورت حضوری به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که هنگام مراجعه به پلیس +10 باید کارت ملی خود را بردارید و پس از ارائه کارت و کد کشوری خود به نزدیک ترین دفتر به محل سکونت خود مراجعه کنید تا از خدمت سربازی تکمیلی خود استعلام بگیرید.

درخواست خدمات اضافی با کد Sakha

اگر قبلاً به روش ذکر شده درخواست رسیدگی کرده اید و اکنون قصد دارید به درخواست خود ادامه دهید و از وضعیت پرونده خود مطلع شوید، باید شماره 2 را با کد ملی و کد سخا به شماره ذکر شده پیامک کنید. در پاسخ به درخواست شما، نتیجه از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

راه دیگری که سازمان نظام وظیفه برای استعلام اضافه خدمت در نظر گرفته است، استعلام از طریق سامانه سخا و با استفاده از کد سخا است. به این منظور مشمولان باید به پایگاه اطلاع رسانی vazifeh.police.ir مراجعه کنند.