کاهش سود وام مسکن از 23% به 18% • تصویر از مجله زندگی

سود وام ساخت مسکن

در همین رابطه محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی با اعلام این خبر گفت: با توجه به مطالبات مردم و دستور رئیس جمهور، موضوع کاهش نرخ سود تسهیلات ساخت مسکن ملی مطرح شد. حرکت پس از بررسی های کارشناسی، امشب در سال 1360 در دومین جلسه شورای پول و اعتبار مورد بررسی قرار گرفت و بر این اساس مصوب شد که بهره مندی از این تسهیلات 500 هزار واحد مسکونی که زمین آن توسط وزارت راه و شهرسازی تامین می شود. و به متقاضیان ارائه می شود، از 23 درصد به 18 درصد کاهش می یابد.

به گزارش فارس، بر اساس قانون جهش تولید و عرضه مسکن، نرخ تسهیلات ساخت مسکن مطابق با نرخ مصوب هیات ارز و اعتبار است، بر این اساس با افزایش نرخ سایر بانک‌ها. تسهیلات به 23 درصد، نرخ وام ساخت مسکن نیز به 23 درصد رسید که با مصوبه جدید شورای پول و اعتبار این نرخ به 18 درصد بازگشت.مجله ازدواج

وی ابراز امیدواری کرد با کاهش سود این تسهیلات، منابع مورد نیاز برای ساخت این واحدها با سهولت بیشتری در اختیار مدعیان قرار گیرد و این اقدام بتواند بخشی از مشکلات را برطرف کند.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در یادداشتی کوتاه در فضای مجازی نوشت: امروز در جلسه شورای پول و اعتبار، نرخ سود تسهیلات ساخت و ساز در پروژه های نهضت ملی مسکن از 23 درصد به 18 کاهش یافت. ٪.

رئیس شورای پول و اعتبار افزود: هدف ما تقویت رشد و افزایش ساخت و ساز مسکن است و مردم باید بتوانند اقساط پرداخت کنند.