کانال و دریچه هوا

اما در هر صورت چنانچه شما با خرابی موتور دمپر، شکستگی پایه دریچه کولر گازی، خرابی برد و یا خرابی ریموت روبرو شدهاید پیشنهاد ما این است که هر چه سریعتر به یک تعمیرکار مراجعه کنید؛ چرا که در هر صورت تعمیرکار میتواند تعمیر خود را به شکلی انجام دهد که در مدت زمان طولانی شما دیگر به هزینه های تعمیراتی این دریچه بازدید چنینی فکر نکنید. اما علت کامل بسته نشدن دریچه کولر گازی شما شاید هیچ ربطی به خرابی قطعات داخل کولر گازی نداشته باشد؛ چرا که در برخی از اوقات ریموت با مشکل روبرو است و شما باید به تعمیر ریموت بپردازید و همانگونه که احتمالا شما نیز بدانید، ریموت یکی از وسایل بسیار مهم و کاربردی برای استفاده از کولر گازی محسوب میشود به گونهای که اگر ریموت مورد نظر شما دچار مشکل و خرابی باشد شما قادر نخواهید بود از امکانات و قابلیت های ویژه و بسیار کلیدی کولرگازی استفاده کنید. یکی از پرکاربرد ترین دریچه هوا ی مورد استفاده در ایران دریچه کولر آبی است که یک نوع دریچه دیواری است. در تمام ابعاد کناری دریچه هوا ی تازه ورقی به اندازه ی نیم سانت یک خم نود درجه ایجاد میشود تا لبه های کناری این دریچه هوای تازه دچار تاب خوردگی و دفرمه نشود .پس از ساخت دریچه هوا ی تازه نوبت رنگ آمیزی این محصول می شود .

در حین سرویس کولر باید تمام موارد را با دقت انجام دهید تا راندمان کولر را افزایش داده و در مصرف آب و برق هم صرفه جویی کرده باشید. یکی از مواردی که در حین سرویس کولر باید به آن توجه شود، جلوگیری از ورود گرد و غبار داخل کولر و کانال است. این فیلتر با جذب گرد و غبار علاوه بر تمیز نگهداشتن حلزونی و محیط اتاقک کولر از ورد گرد وغبار به فضای منزل جلوگیری میکند. این پکیج شامل دریچه اتاق عمل ، فیلتر باکس و همچنین دمپر تنظیم هوا میباشد که گروه صنعتی تهویه مارکت مفتخر است که این پکیج را به طور کامل تولید و ارایه میکند . دریچه هوا ی سقفیِ سه طرفه نیز قابلیت تولید بصورت بادمپر و بدون دمپر را دارد و در سیستم های رفت و برگشتِ هوا به راحتی قابل استفاده می باشد.

دریچه تنظیم هوا از انواع مختلف آلومینیمی، آهنی و MDf ساخته می شود، دریچه تنظیم هوا از پره های مختلف برای تعیین مسیر هوا و فریم اصلی تشکیل می شود، که نوع خروج هوای دریچه را به انواع یک طرفه، دوطرفه، سه طرفه و چهار طرفه تقسیم می کند. هواکشها به دو دسته اصلی خانگی و صنعتی تقسیم خواهند شد. در این صورت بیشترین هماهنگی با محیط ایجاد خواهد شد . در این روش ابتدا یک سرعت اولیه برای عبور هوا در کانال اصلی و نزدیک به فن از جدول فوق در نظر می گیریم. ابتدا با ابزار کانال سازی کولرآبی، لوازم کانال سازی تهویه هوا و روش های کانال کشیکولر آشنا شوید. جالب است بدانید حتی اگر بهترین مدلکولر و هواساز هم بخرید اما کانال کشی تاسیسات درست و حرفه ایانجام نداده باشید، بازدهی خوبی نخواهید داشت. اگر در این شرایط اتفاقی مثل آتشسوزی رخ دهد تا کلید آورده شود ممکن است اتفاق ناگواری مثل دودزدگی یا فروریختن ساختمان بیفتد. همچنین «محمود صفارزاده»، معاون تحقیقات و فناوری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وابسته به وزارت راه و شهرسازی نیز در این زمینه معتقد است: «ماهیت و میزان تأثیر اثر دودکشی (مکش طبیعی ناشی از اختلاف دمای داخل و بیرون) که کانال کولر آبی در ساختمان ایجاد میکند و تأثیر آن بر ایمنی احتراق لوازم گازسوز، تابع عوامل متعددی از جمله ابعاد و عایق کاری کانال عمودی کولر، ابعاد و عایق کاری دودکش لوازم گازسوز، وجود بازشوهای مختلف مثل هود و دریچه های دائمی، همچنین ارتباط هوایی فضاها به یکدیگر و به هوای بیرون میباشد.

افراد میتوانند با نصب این کالای کاربردی بهراحتی دریچههای مکانهای بلااستفاده را مسدود کرده و جریان هوای خنک را به سمت اتاق یا محل موردنظر هدایت کنند و با ایجاد گردش هوا توسط پرههای عمودی محیط را به سرعت خنک کرد. دریچه ی کولر هوشمند نسیم ؛دارای کنترل از راه دورشرکت نسیم پرداز وسیله ای با کارایی فراوان باتوانایی تنظیم پره های افقی و عمودی به واسطه ی ریموت از راه دور است که در اندازه های مختلف ساخته میشود. که ما در این مقاله سعی داریم شما را با علت های خاص و کلیدی این مشکل تقریباً رایج آشنا کنیم؛ چرا که کولرگازی به واسطه اهمیت و کاربرد بالای خود این قدرت را دارد که به راحتی با کوچکترین اختلال کیفیت سبک زندگی افراد را زیر سوال ببرد. در حالت دوم شما قادر خواهید بود، امتیازات و نظراتی که درباره نیرو گفته شده رو ببینید و به راحتی انتخاب کنید.

از آنجا که خطوط موازی داخل فریم رو به پایین طراحی شده دید به داخل را کور کرده و همچنین وجود توری باعث جلوگیری از نفوذ حشرات و پرندگان به داخل خواهد شد. دریچه هوایی که در محیط های بسیار حساس استفاده می شوند دارای شکل ظاهری متفاوتی هستند و از ورود جریان هوای آلوده و یا ذرات گردو غبار جلوگیری می کنند. ما دو فن داریم که در مجموع 43000 متر مکعب هوا را خارج می کنند. حداقل سفارش برای دریچه ها ، عرض 15 سانتی متر و مساحت 130 اینچ مربع می باشد. یعنی به 72 عدد اینلت نیاز داریم تا 43000 متر مکعب هوا را به زیر سقف شوت کنند. نباید فراموش کرد که همه ما یعنی رسانه ها و سازمانهای مربوطه در امر اطلاع رسانی و کمک به حفظ سلامت و نجات جان مردم مسئول هستیم. پیگیری افراد فعال و دغدغه مند طی سالهای اخیر که نگران خطرات این پدیده و بی اطلاعی مردم از آن هستند تا کنون ادامه داشته است و با وجود تأیید «احتمال وقوع چنین پدیده ای در برخی شرایط»، تا کنون اطلاع رسانی دقیقی درباره آن صورت نگرفته است.

این افراد معتقدند که اگرچه چنین پدیده ای به ندرت رخ می دهد اما عاقلانه است که عدم اتکا به دریچه کانال کولرهای سقفی با مشخصات مذکور به مردم اطلاع داده شود تا بخشی از هموطنان که در خصوص موضوع دچار سردرگمی شدهاند، طریق استاندارد را پیگیری نمایند. از دیگر مشخصات دریچه هوای آزاد آلومینیومی مشبک با توری اینست که در پشت خود دارای قسمت فرو رونده در حفره می باشد. وقتی ترکه های داغ خورشید تابستان بر صورتش می نشست، زود عقب می پرید. گرمای تابستان را فقط و فقط با باد خنک و مطبوع کولر میتوان تحمل کرد. در ساختمان هایی که فاقد کولر بوده و یاکانال کشی کولر مناسبی ندارد، به سختی می توان تابستان های گرم و خشک راتحمل کرد. این سیستم صرفا براي فصول سرد و 2 هفته اول می باشد كه مصرف سوخت بیشتر است. دریچه کولر آبی آلومینیومی؛ یکی دیگر از مدل های دریچه کولر هست که در بیشتر خانه ها دیده می شود. پدیده مکش معکوس با هر میزان احتما وقوع باید بیشتر جدی گرفته شود. وی در توضیح این موضوع گفت: پدیده مکش معکوس پدیده نادری است و ما ترجیح می دهیم خیلی وارد این موضوع نشویم چرا که اگر ما بگوییم مردم دریچه ها را ببندند میترسیم که همین توصیه در مواردی با برداشت اشتباه باعث افزایش مرگ و میر شود، اگر هم بگوییم دریچه کولر را باز بگذارید هر چند ممکن است همان برداشت غلط که دریچه را باز بگذاردن و دیگر منافذ بسته شود باعث مرگ و میر شود اما میزان ان کمتر خواهد بود.

انواع مختلفی از دریچه های کولر وجود داره و بسته به کاربرد مد نظر، کانال سازی کولر متفاوت هست. این دریچه در رنگ ها و شکل های مختلفی تولید می شوند شامل چهارگوش، گرد، مثلثی میباشد و پره های آن قابل تنظیم می باشد. ابعاد دریچه هوا ی تازه از هر طرف بین ۳ تا ۵ سانتیمتر از ابعاد سوراخی که برای عبور هوای تازه ایجاد شده است بزرگتر در نظر گرفته می شود تا شیارهای دریچه هوا ی تازه دقیقا بر محل سوراخ دیوار منطبق باشد . یکفرد با تجربه که قبلا در این زمینه کار کرده باشد، می داند چگونه بهترین کانال وبهترین محل نصب دریچه کولر را طراحی و اجرا کند. بدون استفاده از دریچه های اینلت، تهویه حداقلی کاری بسیار مشکل است و احتمال بروز خسارت و صدمات را بالا می برد. به طور مثال ظهر که هوا گرمتر است از سیستم تونلی و شب از سیستم حداقلی همراه با استفاده از تهویه کناری یا تهویه های انتهایی استفاده شود و اینلت ها را هم به طور کامل باز کنیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات لازم جهت خرید یا استعلام قیمت انواع دریچه بازدید تا انتهای این مقاله با سایت تهویه نظری همراه باشید.

شرکت صنعتی تولیدی تهویه نظری یکی از معتبرترین و با سابقه ترین شرکت ها در این زمینه و عرضه کننده انواع دریچه بازدید و ورودی می باشد. با پمپاژ آب روی پوشال ها، هوای خنک به داخلساختمان وارد می شود. ضعف اصلی این دریچه آهنی بازدید، عدم مقابله با آسیبهای ناشی از رطوبت بوده؛ اما برای مناطق با آب و هوای خشک بسیار مناسب خواهد بود. از آنجایی که بسیاری از خانه ها در سراسر کشور ( به استثناء مناطق شرجی مانند شمال کشور ) از سیستم گرمایشی هوا – آب ( یا همان کولر آبی ) استفاده می کنند، این نوع از دریچه ها پرمصرف می باشند. از آنجایی که تمرکز ما در هانیول روی تهیه و عرضه اقلام تهویه مطبوع است این شرکت با توجه به نیاز اکثریت مشتریان در خصوص تهیه اقلام مرتبط مانند دریچه های هوا ، اقدام به تولید و عرضه آن نموده است. تا به اینجای کار ما برای شما چند دلیل را عنوان کردهایم که شاید هر کدام از این علتها ع علت کامل بسته نشدن دریچه کولر گازی باشد. قابلیت بسته شدن آسان و کامل دریچه های سایر اتاق ها و استفاده از جریان هوا در یک یا چند اتاق مخصوص به منظور استفاده از بهینه هوای خنک.

که یکی از این مشکلات بسته نشدن دریچه می باشد. نام دیگر این دریچه ها، دریچه های دسترسی می باشد زیرا می توان از آنها برای دسترسی سریع و راحت به بخش های خاصی استفاده نمود. صنعت کانال سازی کولر تهران از صنایع کاربردی در جهت جلوگیری ازاتلاف انرژی است زیرا امکان بهره گیری کامل از دستگاه های خنک کننده را فراهم کردهاست. 4. همچنین انتخاب مناسب ورق گالوانیزه، از پوسیدگی کانال در دراز مدت جلوگیری میکنه. نیروهای متخصص در آچاره، چگونه انتخاب شدهاند؟ اپلیکیشن آچاره، پل ارتباطی مناسبی بین نیروهای متخصص و کاربرانی هست که به خدمات مختلفی نیاز دارند. انوااع مختلفی به لحاظ جنس از این دریچه ها در خط تولید قرار میگیرند که بنا به محیط از انواع متفاوت آن استفاده خواهد شد.

شرکت کانال سازی برتر حسینی با ارائه مشاوره به مشتریان خود و با اشتراک گذاشتن تجربیات 30 ساله خود در صنعت کانال سازی به مشتریان عزیز سعی بر این دارد که بهترین و با کیفیتترین محصول خود را بنا به سفارش مشتریان تولید و اجرا نماید. تجهیزات هواساز، سرمایش و گرمایش در قسمتهای مخفی درون دیوار یا سقف بنا نصب شده و جهت ایجاد پوشش مناسب و زیبا از انواع دریچه بازدید استفاده خواهد شد. تمامی حفره های تاسیسات توسط دریچه بازدید پوشانده میشود . ماهیت دریچه بازدید فن کویل ترکیبی از ورق آلومینیوم است و سطح بدنه آن با رنگ کوره ای الکتروستاتیک پوشانده میشود .