چیدمان خانه کوچک، با ۸ نکته ساده در خانه معجزه کنید • تصویر از مجله زندگی


با رواج سبک آپارتمان نشینی و شرایط سخت اقتصادی، متراژ خانه ها کوچکتر شده است که چیدمان خانه و خرید مبلمان را به یک چالش تبدیل کرده است. در ادامه این مقاله، کارشناسان یک مرحله جدید آنها نکات و ترفندهایی را نشان می دهند که کار شما را آسان می کند.

بستر

اهمیت مرتب کردن خانه

شاید در مقابل این عنوان بگویید که چرا منظم بودن خانه را باید نکته ای برای اثاثیه خانه کوچک در نظر گرفت اما باید در عنوان اول از این نکته استفاده می کردیم زیرا هر نکته دیگری بدون رعایت این اصل کاملاً بی فایده خواهد بود. و بی اثر است. هر چه فضای خانه شما آرام تر و منظم تر باشد، سایر لوازمی که برای دکوراسیون استفاده کرده اید بیشتر به چشم می آید. علاوه بر این، طبق اصول فنگ شویی، حفظ نظم و عدم استفاده از لوازم جانبی غیر ضروری باعث می شود انرژی بهتر جریان یابد. شاید در خانه های بزرگ چندان موثر نباشد اما در خانه های جمع و جور کوچک باعث از بین رفتن آرامش و رفاه می شود. به عنوان مثال، با استفاده از a کابینت کفش جدید و جادار می تواند نقش مهمی در مدیریت فضا و استفاده بهینه از آن داشته باشد و به خصوص در ورودی خانه نظم و ترتیب دهد.

جعبه های کفش

از مبلمان ساده و جمع و جور استفاده کنید

برای خانه های کوچک، بهتر است مبل ها و مبلمان شیک و ساده را انتخاب کنید. استفاده از مبل هایی با حکاکی و برجسته اصلا انتخاب درستی نیست و درست برعکس انتخاب دکوراسیون مناسب برای خانه های کوچک است. ایده مبل های استیل و سلطنتی را کنار بگذارید و به دنبال مبل ها و مبل های راحتی باشید. البته علاوه بر ساده بودن، کوچک بودن مبل نیز بسیار مهم است.

استفاده از مبلمان بزرگ و حجیم امکان جابجایی بین پایه و فضای خانه را محدود می کند. مبل هایی که پایه دارند و زیر آن را می بینید گزینه های مناسبی هستند.این مدل مبل ها به دلیل عمق فضا خانه را بزرگتر نشان می دهند. اگر به مبل علاقه مند هستید، کافیست یک مبل بخرید، درست است که مبل های سه نفره بزرگ راحت و خوشایند هستند، اما فضای زیادی را اشغال می کنند.

اگر فضای کافی برای میز ناهارخوری ندارید؛ یا آن را به طور کامل نادیده می گیرید یا انتخاب های خود را بر روی مدل های ساده و جمع و جور متمرکز می کنید. میزهای عسلی را از انواع سایزهای مختلف که داخل یکدیگر یا زیر میز جلوی مبل قرار می گیرند انتخاب کنید تا در صورت عدم نیاز بتوانید آنها را بازیابی کنید. از وسایلی مانند بوفه که فقط برای نمایش هستند و کارکرد دیگری ندارند خودداری کنید زیرا فقط فضا را اشغال می کنند و علاوه بر آن باید هزینه زیادی برای ظروف داخلی متحمل شوید.

کمد دیواری

دیوارها در اتاق خواب و اتاق مطالعه کاربردهای زیادی خواهند داشت. از کمدهای دیواری برای اهداف متعدد مانند قفسه های آویزان، نصب آینه بر روی درها، کشوها، قفسه ها و قفسه ها استفاده کنید. حتی قفسه‌ها و کف‌ها در قسمت‌های فرورفته دیوار، اگر تا سقف ادامه پیدا کنند، به قرار دادن وسایل شما و بلندتر نشان دادن سقف کمک می‌کنند. هر دو برای بزرگتر و جادارتر کردن خانه مفید هستند.

حتی کمد برای گذاشتن بستر می توان از تاشو استفاده کرد که در کنترل فضای اتاق و مدیریت آن برای استفاده های متعدد بسیار مفید است. به این ترتیب در روزها و مواقعی که نیازی به تخت خواب ندارید، آن را تا کنید و از فضای اتاق خواب برای کارهای دیگر استفاده کنید. داشتن یک کمد بزرگ که بتوانید در آن پتو و تشک، لباس، حوله، کفش و به طور کلی همه وسایل خود را در آن قرار دهید بهتر از دو یا چند کمد و کشو است که فضای بسیار کمتری را اشغال می کنند. ، استفاده می شود.

دیوارها و کف

از رنگ‌های روشن برای دیوارها و کف استفاده کنید زیرا فضا را بزرگ‌تر می‌کنند، هرگز رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای و مشکی و این رنگ‌ها را انتخاب نکنید، اگر این رنگ‌ها را دوست دارید از آن‌ها استفاده کنید با رنگ‌های روشن و خنثی ترکیب کنید و یک دیوار یا بخشی از آن را تیره کنید. از ویژگی های رنگ های روشن این است که نور را منعکس می کنند و فضا را بازتر و پر نور می کنند.

استفاده از رنگ غالب برای پس زمینه می تواند چشم و ذهن را فریب دهد و فضا را بزرگ جلوه دهد. برای جلوگیری از یکنواختی در این موارد از بافت ها و مواد مختلف مانند پارچه، سنگ، چوب و فلز استفاده کنید.

قفسه ها

برای استفاده از فضاهایی که به طور معمول استفاده نمی شوند مانند دیوارها برنامه ریزی کنید، قفسه ای روی دیوارها نصب کنید و از آن برای قرار دادن اشیا و تزئینات استفاده کنید. مثلا قرار دادن قفسه در آشپزخانه بسیار کاربردی است. به این ترتیب استفاده از فضای بلااستفاده را بهینه کرده اید و فضای پیشخوان و کابینت مورد نیاز برای آشپزی را اشغال نکرده اید.

قاب عکس و تابلو

اگر دوست دارید در فضای خانه از عکس های خود و خانواده تان استفاده کنید یا به نقاشی های هنری علاقه دارید به جای چیدن آنها روی میز و اشغال بخشی از فضا، دیواری را انتخاب کنید و عکس ها و نقاشی ها آنها را نصب کنند. شما روی آن می خواهید استفاده از فریم های هم شکل و هم رنگ با اندازه های مختلف می تواند در زیبایی بسیار موثر باشد. برای نصب این قاب عکس می توانید از دیوارهای بلااستفاده مانند راهرو و ورودی استفاده کنید.

میز تاشو

از جمله مواردی که برای خانه های کوچک قابل حمل بسیار مفید خواهد بود، میزهای تاشو است که به دیوار متصل می شوند و در مواقعی که استفاده نمی شوند توسط لولاها و جک های مخصوص تا می شوند و همسطح دیوار قرار می گیرند.ایده برای میز صبحانه بسیار مناسب است. ، پیشخوان آشپزخانه، میز تحریر و میز آرایش و می توانید از صندلی های این میزها برای نشستن و نشستن در زمان تا شدن میز استفاده کنید. در کنار این میزها می توانید از صندلی های تاشو استفاده کنید که در کمد، پشت مبل ها یا زیر تخت قرار می گیرند.مجله ازدواج