چگونه یک دندانپزشک خوب پیدا کنیم؟ • تصویر مجله زندگی

یک پزشک باید صداقت و دلسوزی را سرلوحه کار خود قرار دهد. اگر متخصصی که انتخاب کرده اید، فردی صادق و دلسوز نیست، می تواند از روش هایی به نفع خود استفاده کند که هزینه های درمان را چندین برابر کند.

 • استفاده از تجهیزات مناسب و به روز

بهتر است قبل از انتخاب پزشک به محیط مطب و تمیزی آن توجه کنید. برای آن، شما فقط باید به اطراف نگاه کنید. در صورت مشاهده دستکش های قدیمی و ابزار کثیف، فورا محل را ترک کنید. استفاده از خدمات این دندانپزشک بسیار خطرناک است، زیرا میزان آلودگی در این محیط زیاد است و احتمال ابتلا به بیماری های عفونی افزایش می یابد. بهترین دندانپزشکی در تهران و شهرستان ها باید محیطی تمیز داشته باشد.

دندانپزشک

 • مهارت های ارتباطی قوی

شرط اول این است که دندانپزشک توانایی بالایی در کار با دستان خود داشته باشد، زیرا فضای دهان بسیار کوچک است و در صورت عدم هماهنگی بین اعصاب و عضلات و ایجاد کوچکترین لرزش دست، آسیب های جبران ناپذیری به آن وارد می شود. مشتری. مهارت پزشک باید آنقدر بالا باشد که بتواند ابزار را به راحتی حرکت دهد و به تمام حفره های دهان دسترسی داشته باشد.

 • آموزش پذیر و به روز

یک دندانپزشک خوب شهرت بسیار خوبی دارد و معمولاً توسط بیماران سابق توصیه می شود. بنابراین قبل از اقدام، نظر بیماران را در مورد عملکرد یک متخصص جویا شوید.

 • وقت شناسی و سهولت دسترسی

کلینیک دندانپزشکی

 • توصیه های لازم برای مراقبت و بهداشت دهان و دندان را آموزش دهید

استفاده از تجهیزات به روز به دندانپزشک کمک می کند تا از آخرین تکنیک های دندانپزشکی برای حل مشکلات استفاده کند. البته قبل از استفاده از تجهیزات جدید، دندانپزشک چندین بار آن را آزمایش می کند تا آسیبی به بیمار وارد نشود.

از آنجایی که بیماران اطلاعات کمی در مورد بهداشت دهان و دندان دارند، این وظیفه پزشک است که روش های صحیح نگهداری دندان ها را به بیماران آموزش دهد. یک دندانپزشک خوب همیشه بهترین روش ها را به بیماران خود آموزش می دهد تا آسیب را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

راه هایی برای یافتن بهترین دندانپزشک در شهر خود

علوم پزشکی با سرعتی باورنکردنی در حال توسعه است. دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست، بنابراین پزشک باید همیشه یاد بگیرد. به روز بودن و استفاده از روش های جدید می تواند میزان آسیب دندان و درد بیمار را در طول درمان به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

دندانپزشک خوب

ارائه رشته های مختلف دندانپزشکی

برای انتخاب دندانپزشک باید به عوامل مختلفی توجه کرد که در زیر به برخی از مهمترین آنها اشاره می شود:

 • مهارت های دستی بالا

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از دندان درد می ترسید و یا از آن رنج برده اید، یکی از بزرگترین دغدغه های شما پیدا کردن یک دندانپزشک مجرب و حرفه ای است. برای یافتن یک پزشک خوب باید به پارامترهای مختلفی توجه کرد تا انتخاب درستی انجام شود. یک انتخاب اشتباه می تواند درد دندان شما را چند برابر کند یا منجر به از دست دادن آن شود. در این مقاله قصد داریم مهمترین ویژگی های یک دندانپزشک خوب را بررسی کرده و با شما به اشتراک بگذاریم.

دندانپزشک کیست؟

هر چه پزشک تجربه بیشتری داشته باشد، احتمال ارائه خدمات با کیفیت بیشتر است. از خدمات متخصصی که حداقل 5 سال سابقه کار دارد استفاده کنید.

 • مهارت کافی برای تشخیص بیماری را داشته باشد

دندان

 • صداقت و دلسوزی در کار

هنگام انتخاب پزشک حتما به سهولت دسترسی و وقت شناسی توجه ویژه ای داشته باشید. گاهی اوقات دندان درد به طور ناگهانی به سراغ شما می آید و اگر روند نوبت گرفتن با پزشک طولانی باشد، میزان آسیب آن افزایش می یابد و باید مدت طولانی این درد را تحمل کنید.

داشتن توانایی ارتباطی قوی پزشک یکی از عوامل مهمی است که باید به آن توجه کنید. داشتن گوش شنوا برای شنیدن سخنان مشتری می تواند روند درمان را تا حد زیادی کوتاه کند. علاوه بر این، پزشک باید توانایی توضیح مشکلات تخصصی و پیچیده را به ساده ترین شکل ممکن داشته باشد تا بیمار دچار سردرگمی نشود.

 • رفتار پزشک را با همکاران و کارکنان مطب بررسی کنید

حال که با ویژگی های یک دندانپزشک خوب آشنا شدید، بهتر است با روش هایی آشنا شوید که بهترین دندانپزشکی در تهران و به راحتی شهرهای دیگر را شناسایی کنید. این روش ها به شما کمک می کند تا از خدمات مناسب استفاده کنید و عوارض ناشی از درمان را به میزان قابل توجهی کاهش دهید:

 1. قبل از رفتن به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید، از دوستان، اقوام و افرادی که از خدمات پزشک مورد نظر استفاده کرده اند در مورد کیفیت خدمات سوال کنید. اگر تعداد ناراضی ها از تعداد راضی ها بیشتر است، بهتر است در انتخاب خود تجدید نظر کنید.
 2. به بخش بررسی سایت های همسریابی معتبر مراجعه کنید و نظرات سایر بیماران را بررسی کنید. مشاوره با نظرات پزشکان مختلف به شما در انتخاب بهترین دندانپزشک کمک می کند.
 3. مراجعه حضوری و بررسی شرایط دفتر و پرسش از مشتریان حاضر می تواند یکی دیگر از روش های بررسی باشد. مزیت این روش نسبت به روش قبلی این است که می توانید تمیزی محیط و رفتار پرسنل را به دقت بررسی کنید.
 4. یکی از مهم ترین مواردی که باید قبل از مراجعه به دندانپزشک به آن توجه کنید، بررسی رزومه و مدارک تحصیلی متخصص است. برای این منظور می توانید به سایت های معتبر مراجعه کرده و با رزومه پزشک مشورت نمایید. راه دیگر برای بررسی مراجعه به مطب پزشک است. بسیاری از پزشکان مدارک و سوابق خود را برای جلب اعتماد مشتریان به نمایش می گذارند.
 5. اگر به سراغ متخصصان ایمپلنت و زیبایی رفتید، می توانید به صفحات اجتماعی آنها بروید و نمونه کارهای ارسال شده در آنجا را بررسی کنید.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، وقت شناسی است. اگر پزشک قدر وقت بیمار را نمی داند و برای دریافت خدمات باید ساعت ها در مطب منتظر بمانید، توصیه می کنیم فورا پزشک خود را عوض کنید.

یکی از مهم ترین دغدغه های بسیاری از افراد انتخاب دندانپزشک مناسب است که تخصص کافی را داشته باشد زیرا دندان یکی از مهم ترین اعضای بدن است و آسیب آن می تواند آسیب جدی به سایر قسمت های بدن وارد کند. در این مقاله سعی کرده ایم تمامی ویژگی های یک دندانپزشک خوب را با شما در میان بگذاریم و روش هایی را معرفی کرده ایم تا شما را در بهترین انتخاب یاری کند.مجله ازدواج

یکی از مهمترین ویژگی های یک پزشک خوب توانایی آنها در تشخیص بیماری است. تشخیص صحیح روند درمان را کوتاه می کند و هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

متخصصی که وظیفه اش پیشگیری و درمان مشکلات لثه و دندان است. در صورت وجود مشکل، فرد به دندانپزشک مراجعه می کند و او با عکس برداری و معاینه، مشکلات را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام مناسبی انجام می دهد.

رشته دندانپزشکی نیز مانند سایر رشته ها دارای تخصص ها و گرایش های متفاوتی است. فارغ التحصیلان این رشته می توانند پس از گذراندن دوره عمومی یکی از گرایش های زیر را انتخاب و ادامه تحصیل دهند. یکی از دلایل معرفی تخصص های مختلف این است که بتوانیم دندانپزشک خوب و مناسبی را انتخاب کنیم تا در روند درمان با مشکل مواجه نشویم:

 • متخصص زیبایی و ترمیم دندان؛
 • متخصص دندانپزشکی کودکان؛
 • کاشت و ایمپلنت دندان؛
 • پروتز دندان؛
 • جراح لثه؛
 • جراح فک و صورت؛
 • ارتودنسی؛
 • درمان کانال ریشه.

ویژگی های یک دندانپزشک خوب را بررسی کنید

یکی از عواملی که در شناسایی پزشک می توان به آن توجه کرد نحوه برخورد آنها با همکاران و کارکنان مطب است. با این کار می توانید با خلق و خوی پزشک و شیوه مدیریت آن آشنا شوید.

 • محیط کاری تمیز و بدون آلودگی

دندانپزشک خوب

نتیجه