چگونه مصرف کولر گازی را کاهش دهیم؟ • تصویر مجله زندگی

مصرف کولر گازی را کاهش دهید

آنچه مشهود است این است که هوای مناطق عادی کشور در فصل تابستان عموماً گرم و خشک است و طبیعی است که کولرهای آبی علاوه بر مصرف برق معمولی و ایجاد خنکی مطبوع، رطوبت مناسبی نیز در هوای شهر ایجاد کنند. خانه ها اما داکت‌های اسپلیت سرمای خشک را به فضا پخش می‌کنند که برای مناطق بسیار گرم و مرطوب شمال یا جنوب کشور مناسب است و به دلیل ناکارآمدی کولرهای آبی در این مناطق، الگوی مصرف برق آنها در نظر گرفته می‌شود. تا 3000 کیلووات ساعت استفاده از کانال مجزا در چنین مناطق گرم و مرطوب کاملا موجه و مقرون به صرفه می باشد.

از طرفی برای همان ساختمانی که به عنوان مثال ذکر شد، نصب یک چیلر آبی با ظرفیت 7500 با محاسبه میانگین مصرف برق کند و سریع (مصرف برق چیلر آب در حالت کند 0.4 کیلو وات و در حالت سریع 0.9 کیلووات) محاسبه برق مورد نیاز این کولر آبی در ماه تنها 120 کیلووات ساعت خواهد بود.

کولر گازی هزینه مصرف برق را هفت برابر می کند. مصرف برق داکت اسپلیت 4 تنی در ماه حداقل 750 کیلووات ساعت و برق مصرفی چیلر آبی 7500 کیلووات ساعت در ماه می باشد و بطور متوسط ​​برای یک خانه 120 متری به سیستم داکت اسپلیت 4 تنی نیاز است. و ظرفیت خنک کنندگی این داکت اسپلیت باید 48000 و توان مصرفی برق آن در رده انرژی A یا A پلاس و مجهز به اینورتر حدود 5 کیلووات باشد و این مقدار به این معنی است که اگر در ماه های گرم سال سال در طول روز 10 ساعت داکت اسپلیت تنها با 50 درصد برق در مدار است که مصرف ماهانه آن معادل 750 کیلووات ساعت خواهد بود در حالی که الگوی مصرف در مناطق عادی در ماه های گرم سال معادل 300 کیلووات است. ساعت در ماه

ایسنا: کولر گازی ها امروزه مهمترین بازیگر در تعیین قیمت قبوض برق به حساب می آیند در حالی که کارشناسان راهکارهایی ارائه می دهند که می تواند مصرف برق این کولرها را تا حدودی تعدیل کند.

  • فقط هنگام خرید کولرهایی را انتخاب کنید که دارای برچسب انرژی A یا B باشند، زیرا مصرف برق کمتری دارند و نسبت به سایر کولرها کارایی بیشتری دارند. از طرفی کولرگازی ها باید با توجه به شرایط آب و هوایی محل زندگی انتخاب شوند، استفاده از کولرها در مناطق معتدل در مناطق گرمسیری، ضمن افزایش مصرف برق، سرمایش و عمر مفید کولر گازی بسیار کاهش می یابد.
  • سرویس کولر گازی قبل از شروع فصل گرما به عملکرد بهینه آن کمک می کند
  • قرار دادن سایه بان برای کندانسور کولر گازی باعث خنک شدن محیط خانه و کاهش مصرف انرژی می شود.
  • کاشت یک یا چند درخت در نزدیکی کولر مصرف انرژی را تقریباً 10-15 درصد کاهش می دهد.
  • استفاده غیرضروری یا همزمان از لوازم خانگی گرمازا مانند اجاق گاز، سماور، بسیاری از لامپ ها و غیره. گرمای محیط را افزایش می دهد و نیاز به استفاده از کولر گازی را افزایش می دهد. این زمانی است که تهویه مطبوع معمولاً دارای درجه تنظیم دما (ترموستات) هستند. تنظیم دما در دمای مناسب برای فصل تابستان که بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد است که باعث می شود با رسیدن دمای اتاق به دمای تنظیم شده کمپرسور کولر به طور خودکار خاموش شود و فقط فن دستگاه کولر گازی باشد. کار می کند و بنابراین انرژی کمتری مصرف می کند. .
  • به منظور بهینه سازی مصرف برق لازم به ذکر است که کلید دمنده (فن) در کولر گازی این امکان را می دهد که دستگاه فقط برای تهویه در شب استفاده شود و هزینه برق را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. همچنین برای جلوگیری از خروج سرما، اطراف پنجره ها و درها را با نوارهای درزگیر عایق بندی کنید.
  • در صورت امکان کولر گازی خود را در جهت وزش باد نصب کنید زیرا به دلیل کاهش فشار به کولر گازی باعث افزایش راندمان و کاهش مصرف انرژی می شود. همچنین هنگام خروج از ساختمان در طول روز باید سیستم خنک کننده خاموش شود.

مصرف برق کولرگازی چقدر است؟

یعنی فقط برق مصرفی داکت اسپلیت 2.5 برابر مدل مصرفی خواهد بود و در حالی که در هر خانه وسایل برقی دیگری مانند یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، روشنایی و … وجود دارد. مصرف یک خانواده بسیار بیشتر از مدل های اعلام شده خواهد بود.

یک محاسبه ساده نشان می دهد که تعرفه مصرف برق برای دارندگان سیستم های داکت اسپلیت در بالاترین سطح مصرف برق قرار دارد و این دسته از مشترکان باید تا قبل از فرا رسیدن فصل تابستان به فکر چاره باشند و یا سیستم های بی صدا خود را به آبی تغییر دهند. ، یا راه های اقتصادی صرفه جویی و کاهش مصرف آن را هر چه زودتر یاد بگیرید و تا حد امکان آن را اجرا کنید تا قبض های سنگین برق بر سلامت آن تاثیری نگذارد.مجله ازدواج

همچنین بر اساس اعلام رسمی وزارت نیرو، شهروندان مناطق گرمسیر در صورت خاموش کردن یکی از کولرهای فعال در منازل می توانند ماهیانه حدود یک میلیون تومان پاداش دریافت کنند.

در واقع مشاهده می شود که با تغییر حالت آهسته چیلر آبی به حالت تند انتظار می رود میزان مصرف بیش از 2 برابر افزایش یابد و به طور کلی و به طور متوسط ​​استفاده از چیلر آبی کاهش یابد. مصرف برق خانگی یک ششم در مقایسه با کانال های شکاف دار و شکاف دار. بنابراین نکته بسیار مهمی خطاب به دارندگان سیستم های سرمایشی تخلیه شده و کانالی در مناطق غیرعادی می باشد که این شهروندان می توانند در صورت امکان با تغییر سیستم سرمایشی خود به کولر آبی تا 6 برابر مصرف برق تابستانی خود را کاهش دهند و واجد شرایط مورد توجه قرار گیرند. برای کنترل مصرف برق در سال جاری

روزهای گرمی فرا رسیده است که دغدغه قبوض نجومی برق این روزها دغدغه اصلی مشترکان است.

استفاده از سیستم های سرمایش-گرمایش داکت اسپلیت در سال های اخیر با حمایت برق ارزان و یارانه ای در کشور رواج یافته است. به عنوان مثال در تهران و برای اکثر پروژه های چیتگر، برج ها، مجتمع های بزرگ و حتی ساختمان های متوسط ​​و بلندمرتبه از این سیستم های پرقدرت استفاده می شود. مدل قیمت گذاری پله ای، مصرف بیش از مدل برای هر منطقه از یارانه قیمت گذاری خارج شده و مشترکان پرمصرف باید مازاد مصرف خود را به صورت پلکانی و بدون یارانه پرداخت کنند.

با تغییر حالت آهسته کولر آبی به حالت سریع مصرف دو برابر می شود