چگونه عادت دست زدن به آلت تناسلی کودک را متوقف کنیم • مجله ازدواج

لمس آلت تناسلی کودک

اگر توانستید منبع مورد نظر را شناسایی کنید، می توانید آن را با گزینه های دیگری برای سرگرمی کودک جایگزین کنید. علاوه بر این، طبق یک مقاله جدید در مجله روانشناسی تکاملی، والدینی که قادر به تغییر رفتار مکرر فرزند خود با استفاده از هر یک از روش های فوق نیستند، باید از یک کودک درمانگر یا مشاور خانواده کمک بگیرند.مجله ازدواج

والدینی که می خواهند به کودک خود کمک کنند دست زدن به آلت تناسلی را متوقف کند باید به این مشکل توجه ویژه ای داشته باشند. برای انجام این کار، از نام های واقعی برای هر عضو استفاده کنید و به کودک خود آموزش دهید که کدام قسمت ها خصوصی در نظر گرفته می شوند.
بسیاری از کودکان خردسال عادت دارند که آلت تناسلی خود را لمس کنند. این مشکل گاهی به یک مسئله جدی در خانواده تبدیل می شود و والدین را آزار می دهد.

از سوی دیگر، به گفته روانشناسان دانشگاه پرینستون و بر اساس تعداد زیادی از مطالعات مرتبط دیگر، بازی کودک با آلت تناسلی به خصوص در پسران، این می تواند نشانه اولیه اوتیسم باشد. اوتیسم یک اختلال رشدی است که با رفتارهای کلامی و ارتباطی غیرطبیعی مشخص می شود. بنابراین به والدین توصیه می شود قبل از هر اقدامی گزینه درگیری با اوتیسم را با کمک پزشک متخصص رد یا تایید کنند.

والدینی که قصد کمک دارند ترک عادت دست زدن به آلت تناسلی توسط فرزندش دارند، باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند. برای انجام این کار، از نام های واقعی برای هر عضو استفاده کنید و به کودک خود آموزش دهید که کدام قسمت ها خصوصی در نظر گرفته می شوند.

محتوای کتاب‌ها، بازی‌ها و رسانه‌های قابل دسترس را کنترل کنید

اگر فرزند شما همچنان به آلت تناسلی خود در ملاء عام دست می زند، شما به عنوان والدین باید کنترل بسیار بیشتری بر واکنش های رفتاری خود داشته باشید. بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه ایالتی میشیگان، والدین در این شرایط نباید توجه زیادی به مشکل خود داشته باشند. در عوض، توصیه می شود از یک روش غیرمستقیم حواس پرتی استفاده کنید و از کودک خود بخواهید کار دیگری را با دستان خود انجام دهد.

در تحقیقاتی که توسط جان وایلی و پسران منتشر شده است، می خوانیم که گفتگوی دوستانه با کودک، حتی اگر کودک نوپا باشد، موثر خواهد بود. اغلب والدین فکر می کنند که به دلیل سن کم فرزندشان قادر به حل این مشکل با صحبت نیستند و حتما باید از روش های درمانی یا روش های سختگیرانه استفاده کنند.

این در حالی است که تأثیر عملی گفت وگوی درمانی و در عین حال تعیین چارچوب قوانین خانواده در خصوص مشکلات مذکور مورد تأیید روانشناسان مختلف در سراسر جهان قرار گرفته است. بر اساس مقاله منتشر شده توسط انتشارات دانشگاه کمبریج، والدین باید قوانین خود را برای کودک در محیطی آرام و به دور از حضور دیگران روشن کنند. فقط توضیح دهید که دقیقا چه انتظاری از آنها دارید و عواقب زیر پا گذاشتن قوانین چیست.

از نام های واقعی برای اشاره به مهمانی های خصوصی استفاده کنید

به عنوان مثال به او بگویید با اسباب بازی خود بازی کند یا بدون اینکه دیگران و حتی کودک متوجه شوند کیف خرید را بردارید. سایر موارد غیر مستقیم حواس پرتی شامل درخواست های زیر است: اندازه یک گربه را به من نشان دهید؟ به علامت توقف اشاره کنید. بزن قدش

گفتگوی دوستانه و برقراری قوانین خانواده

بر اساس گزارش آکادمی اطفال آمریکا، بیماری‌های پوستی و عفونت‌های قارچی مختلف نیز می‌توانند منجر به این بیماری شوند لمس مداوم آلت تناسلی توسط کودک تبدیل شدن به این موارد می توانند علائمی مانند خونریزی، پوسته پوسته شدن، درد، مشکل در ادرار کردن، قرمزی موضعی یا تورم ایجاد کنند.

چگونه از لمس آلت تناسلی کودک جلوگیری کنیم؟

روش حواس پرتی غیرمستقیم در اماکن عمومی

در بسیاری از موارد، این گروه از عادات ناخوشایند صرفاً نتیجه درک نادرست کودک از محتوایی است که در معرض آن قرار گرفته است. بر اساس تحقیقات ارائه شده توسط کتابخانه دیجیتال جی استور، والدین باید از سیستم های رتبه بندی بازی های ویدیویی، فیلم ها، کارتون ها و سایر محتوای تلویزیونی آگاه باشند و قرار گرفتن فرزندشان در معرض آنها را کنترل کنند.

خانواده ها از نام های ساختگی و غیر واقعی برای صحبت در مورد اندام تناسلی استفاده می کنند که منجر به افزایش می شود تمایل کودک به لمس آلت تناسلی خود براساس مطالعه‌ای که از طریق مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم در دسترس است، کودکانی که در چنین خانواده‌هایی بزرگ می‌شوند عادت به لمس قسمت‌های خصوصی بدن را بیشتر از همسالان خود نشان می‌دهند. در واقع تکیه بر نام‌های جعلی این ذهنیت را در کودک ایجاد می‌کند که قطعاً مشکل نامناسبی در رابطه با اندام‌های جنسی وجود دارد.

بر اساس مطالعه ای که اخیرا توسط مجله روانشناسی و روانپزشکی کودک منتشر شده است، صرف نظر از اختلالات پزشکی که البته میزان شیوع پایینی دارد، این رفتار طبیعی است و در بیش از 90 درصد موارد والدین جای نگرانی ندارند. البته بد نیست به یاد داشته باشیم که واکنش شدید والدین به این گونه رفتارها مانند برخورد و سرزنش کودک منجر به تشدید بیشتر این رفتارها می شود اما چگونه می توان از تکرار چنین رفتارهایی در کودکان جلوگیری کرد؟

لمس آلت تناسلی توسط کودک می تواند نشانه اوتیسم باشد.