چرا همسرم نمی خواهد رابطه جنسی داشته باشد؟ • تصویر مجله زندگی

زنی که از رابطه جنسی خودداری می کند

وقتی برخلاف عرف گذشته، زن درخواست جنسی شوهرش را نمی‌پذیرد یا شوهر تقاضای جنسی همسرش را نمی‌پذیرد یا آن را به زمان دیگری موکول می‌کند، نباید عجله کرد که آن را اختلال نامید، شاید وجود داشته باشد. برخی از دلایل این طرد ناگهانی باید این امکان را داشته باشد که زوج طرد شده با شناسایی و شناسایی به موقع زندگی زناشویی خود را به حالت عادی برگردانند. این دلایل در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

دلایل پرهیز زوج ها از رابطه جنسی و زناشویی

 1. شما به اصول جنسی توجه نمی کنید

انتظارات متفاوت در مورد فراوانی رابطه زناشویی: یکی از دلایل رد درخواست جنسی همسر می تواند احساس نیاز کمتر شخص رد کننده باشد. در عین حال، طرف مقابل به دلیل احساس نیاز بیشتر و عدم آگاهی از انتظارات و نیازهای طرف مقابل رانده می شود و ناامید می شود و احساس بی کفایتی می کند.

هیچ کس این ایده را نمی داند که ایجاد رابطه ی جنسیفقط زمان و مکان لازم است، از کجا می آید، اما واقعیت این است که رابطه ی جنسی که یکی از پیچیده ترین و مرموزترین روابط انسانی است، برای ثمربخشی بیشتر نیاز دارد.

انتظارات متفاوت در لحظه آمیزش جنسی: این برای خانم هایی که برنامه مشخصی دارند اهمیت بیشتری دارد. البته همه خانم ها برنامه یکسانی ندارند.

امتناع زن از رابطه جنسی

برخی از راهکارها برای جلوگیری از رد رابطه همسرتان

 • اولویت بندی: رابطه جنسی با شریک زندگی خود را در اولویت زندگی خود قرار دهید و آن را برای او مهم کنید.
 • پیش درآمد را فراموش نکنید: از آمادگی های عاطفی و ارتباطی غافل نشوید. هرچه آمادگی برای رابطه جنسی بهتر باشد، درخواست شما بیشتر پذیرفته می شود!
 • مجبورش نکن: در ابتدا، در حین و در پایان رابطه، به گونه ای رفتار کنید که احساس استقلال و آزادی شریکتان را تقویت کند و هیچ وقت فشاری به او تحمیل نکنید.
 • آروم باش: تکنیک های تمدد اعصاب را بیاموزید و آنها را با همسرتان تمرین کنید. می توانید این روش ها را به آماده سازی ها اضافه کنید.
 • به ما بگویید چه انتظاری دارید: در مورد انتظارات جنسی خود در ابعاد مختلف با همسرتان صحبت کنید. البته شاید در نگاه اول این کار آسان به نظر نرسد، اما سختی آن در برابر ناگفته های آن مانند تحمل تلخی دارو در برابر شیردهی است.
 • استرس همسرتان را کاهش دهید: استرس، خستگی و فرسودگی همسرتان را به هر طریق ممکن کاهش دهید. به عنوان مثال، در صورت امکان، برخی از کارهای خانه را انجام دهید. به عنوان مثال، به نوبت کودکان را بخوابانید، برای آنها داستان بگویید، آشپزی کنید یا ظرف ها را بشویید. یا اگر شرایط مالی خانواده اجازه می دهد، شخصی را برای کمک به کارهای خانه استخدام کنید. کمک به افزایش درآمد و رضایت خانواده نیز یکی از راه هایی است که می تواند مفید باشد.
 • جنسیت یک تعامل مهم است: افق خود را در رابطه با رابطه جنسی گسترش دهید. سکس یک “هدیه” یا “مبادله” نیست، بلکه یک تبادل متقابل، عاشقانه و معنادار است.
 • با همسرتان همدلی نشان دهید: اگر همسرتان به دلیل علاقه ای که به کارش دارد از رابطه با شما غفلت می کند، به جای اینکه کار او را سرگرمی خود بداند، سعی کنید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید و مزیت خود را از رقبایتان بدزدید.
 • خاطرات روزهای خوب را زنده کنید: به جاهایی بروید که آن روزها مکان های مورد علاقه تنهایی های عاشقانه شما بودند، کلمات آن روزها را مرور کنید و دوباره آنها را به اشتراک بگذارید. هنگامی که احساس کردید عشق در قلب شما زنده شده است، سعی کنید بلافاصله به درخواست های جنسی دیگری پاسخ دهید. مثل این روزهامجله ازدواج

اگر با کمی اغماض به این امر معروف «قبل از نوازش» می گوییم باید اضافه کنیم که این کار باید از ساعاتی قبل از برقراری رابطه شروع شده باشد و حتی اگر ابراز محبت و علاقه به همسرش باشد. باز هم باید خیلی قبل از آمیزش جنسی شروع شده باشد. بنابراین شوهری که می‌خواهد در پایان روز با همسرش رابطه جنسی برقرار کند، باید او را به تدریج در ساعت مقرر از صبح با رفتارهای کلامی و غیرکلامی‌اش آماده کند.

گاهی اوقات رد درخواست جنسی همسر به دلایلی غیرجنسی و غیر عاطفی اتفاق می‌افتد و این زمانی است که همسر ردکننده با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می‌کند. برای مثال، زنی که افسرده است، تمایلی به رابطه جنسی ندارد. یا کسی که اضطراب یا وسواس دارد، به راحتی تسلیم رابطه جنسی نمی شود. اعتماد به نفس پایین و تصویر ضعیف بدن دو عاملی هستند که پذیرش رابطه جنسی را به ویژه توسط زنان کاهش می دهند.

به امید حفظ استقلال جنسی: گاهی دلیل رد درخواست رابطه جنسی توسط شریک زندگی شما، تهدیدی است که فرد طردکننده نسبت به استقلال جنسی خود احساس می کند. به گونه ای که زوجی که درخواست را دریافت می کنند، در انتخاب زمان و میزان رابطه جنسی احساس آزادی نمی کنند. در نتیجه، هر چه درخواست کننده بیشتر تلاش می کند به او نزدیک شود، با قدرت بیشتری او را دور می کند.

رابطه جنسی گاهی اوقات شامل انتظارات متفاوت زوجین از یکدیگر می شود. انتظاراتی که اگر توسط یکی از طرفین برآورده نشود، احتمال طرد جنسی در دیگری را افزایش می دهد.

انتظار داشته باشید که رابطه جنسی را در اولویت قرار دهید: برای برخی از زنان و مردان، مهم است که ببینند همسرشان رابطه جنسی را در اولویت قرار می دهد. به عنوان مثال، زنی که شوهرش به دلایلی مانند شغل، خواستگاری او را به زمان دیگری موکول کرده است، احتمالاً به دلیل عدم اطمینان از اهمیت و معنای رابطه برای مرد، خواستگاری او را رد می کند.

علت جلوگیری از رابطه زناشویی علت فرار زن از رابطه زناشویی رد رابطه جنسی توسط همسر

خستگی نیز یکی از دلایل رد درخواست همسرتان برای رابطه جنسی است. اگرچه این مورد هم برای زنان و هم برای مردان قابل استناد است، اما در مورد زنان به دلیل نیاز بیشتر زنان به خواب و همچنین مشغله کاری آنها در خانه داری و تعلیم و تربیت و تعلیم فرزندان، تأکید بیشتری دارد.

 1. استرس در محل کار

در انتظار دریافت: همچنین یکی از مواردی است که می تواند به رد درخواست جنسی همسر منجر شود. به این ترتیب، اگر زوج متقاضی به جای اینکه رابطه جنسی را یک شراکت برد-برد بدانند، با نگرش خوشگذرانی به آن نگاه کنند، خاطره خوبی از خود در ذهن همسر و همسرشان باقی نمی گذارند. احتمال پاسخ او به سوالات بعدی مثبت خواهد بود. کاهش می یابد.
به عنوان مثال، مردی که به محض رسیدن به ارگاسم رابطه را تمام شده می بیند، مهم نیست که زن چقدر طول می کشد تا به آن نقطه برسد، یا بعد از رابطه جنسی از نوازش غفلت می کند، شانس زیادی برای پاسخگویی به درخواست ها دارد. نه همسایه اش

 1. عوامل تهدید کننده سلامت روان زوجین طرد کننده

یکی دیگر از پیش نیازهای مهمی که باید فراهم شود، اطمینان از رضایت بخشی روابط بین فردی با همسر است. بدین معنا که اگر اختلاف، رنجش، عصبانیت یا درگیری با همسر یا یکی دیگر از اعضای خانواده وارد ارتباط زوجین شده است، باید قبل از زمان مقرر برای برقراری رابطه جنسی حل شود. ما بر این نکته مهم تاکید می کنیم که مسائل را نباید درست قبل از خواب مطرح کرد، بلکه باید مدتی قبل به آن توجه کرد.

یکی از دلایلی که زوج ها از داشتن رابطه جنسی امتناع می ورزند این است که انتظارات متفاوتی از رابطه جنسی دارند.

 1. خستگی

یکنواختی آفت رابطه جنسی است و این نوع رابطه نیز مانند هر رابطه دیگری نیاز به تنوع دارد.

 1. شما از انتظارات همسرتان آگاهی کافی ندارید

در گذشته اعتقاد بر این بود که احساس صمیمیت در پاسخ مثبت زن به درخواست های جنسی شوهرانشان موثرتر از پاسخ های مثبت مردان به درخواست های همسرانشان بود. اما امروزه بر نیاز هر دو جنس یعنی ابراز محبت تاکید می شود. اگر این ابراز صمیمیت کافی نباشد یا کافی نباشد، منجر به طرد جنسی توسط طرف مقابل می شود. احساس دوست داشتن و دوست داشته شدن توسط شریک زندگی تان مهم ترین مقدمه برای رابطه جنسی است. شاید به همین دلیل است که کارشناسان سکس ذهن را قدرتمندترین اندام جنسی در بدن می دانند.

این مورد به ویژه برای کسانی که به دنبال کمال گرایی هستند و یا موقعیت را برابر با عزت نفس خود می دانند، مانع مهمی محسوب می شود. استرس ناشی از احساس ناامنی شغلی نیز از جمله مواردی است که حتی در رختخواب نیز فرد را رها نمی کند. واضح است که فردی که درگیر چنین افکار استرس زا است، دل و جانی برای رابطه جنسی با همسرش نخواهد داشت.

انتظار تنوع در رفتار جنسی: یکنواختی آفت رابطه جنسی است زیرا این نوع رابطه نیز مانند سایر روابط به تنوع نیاز دارد. گاهی اوقات چیزی که زوج ردکننده از متقاضی می خواهند این است که نحوه، مکان یا زمان رابطه جنسی خود را تغییر دهند. ایجاد این تغییرات، اگرچه ممکن است برای زوج ها به عنوان یک تمرین طولانی مدت کارساز نباشد، اما به عنوان یک رفتار جدید ارزش امتحان کردن را دارد.