چرا باید تعداد سیم کارت ها را با نام مشخص کرد؟ • تصویر مجله زندگی

همراه صفحه اول https://mci.ir/simcard-statعلاوه بر استفاده از سامانه پیامکی 3000150 پیشنهاد داده ایم از اپلیکیشن موبایل من برای استعلام و مشاهده شماره های ثبت شده در این اپراتور با نام و کد ملی کاربران استفاده کنید.

بسیاری از افراد در زمان های مختلف سیم کارت های مختلفی داشته اند، سیم کارت هایی که ممکن است دیگر از آنها استفاده نکنند یا به دست دیگران افتاده باشد. ناآگاهی صاحب سیم کارت خود می تواند منجر به سوء استفاده احتمالی شود. در سال 1392 که طرح ساماندهی سیم کارت های ناشناس آغاز شد، مشخص شد برخی افراد بین 15 تا 37 هزار سیم کارت دارند. امروزه سیم کارتی بدون اطلاعات مالک وجود ندارد و مردم قانوناً نمی توانند بیش از 10 سیم کارت داشته باشند. علاوه بر اینها مسیرهایی ایجاد شده تا مردم از تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام خود و وضعیت آن ها اطلاع پیدا کنند و در صورت نیاز نسبت به سلب مالکیت و قطع سیم کارت اقدام کنند.

برای این منظور باید در سایت سازمان تنظیم مقررات وارد قسمت حقوق استفاده شده و سپس گزینه سلب مالکیت یا تغییر مالکیت سیم کارت را انتخاب کنید که شما را به صفحه هدایت می کند. راهنماها. یکی از اهداف این بخش، اطلاع کاربران از مالکیت تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام آنها و ارائه لینک درخواست سیم کارت از اپراتورهای مختلف به عموم مردم است.

Writel نیز در صفحه موجود است وی امکان استعلام سیم کارت های فعال در این شبکه را تشریح کرد. مشترکین این اپراتور می توانند وارد اپلیکیشن رایتلمن شده و مدیریت سیم کارت، اطلاعات فایل، اطلاعات سیم کارت را مرور کنند و شماره سیم کارت خود را استعلام کنند. همچنین نسخه وب این اپلیکیشن نیز از همین مسیر قابل استعلام است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سامانه ای برای استعلام خدمات مخابراتی راه اندازی کرده بود که در آن کاربران می توانستند از طریق قسمت حقوق کاربر به قسمت درخواست خدمات اشتراک دسترسی پیدا کنند و پیامکی با شماره سیم کارت های ثبت شده دریافت کنند. اما اکنون این صفحه در دسترس نیست و در سایت این سازمان بخشی به نام بررسی خدمات مشترکین وجود ندارد. اما از طریق این سایت می توانید به لیستی از صفحات اپراتور تهیه شده برای استعلام سیم کارت دسترسی داشته باشید.

اما همه این ابزارها در صورت داشتن سیم کارت فعال با یکی از این اپراتورها مفید هستند. در غیر این صورت یا باید شخصا به مراکز خدمات اپراتورها مراجعه کنید یا از برنامه m-government استفاده کنید که نیاز به احراز هویت دارد.

برای اطلاع از شماره و مشاهده تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام شما در ایرانسل می توانید به اپلیکیشن من ایرانسل یا وب اپلیکیشن من ایرانسل که در صفحه قابل مشاهده است مراجعه کنید. مراحل آن توضیح داده شده است. در قسمت دیگر گزینه فایل را انتخاب کرده و پس از وارد کردن اطلاعات حساب، سیم کارت های ایرانسل ثبت شده به نام خود را مشاهده کنید.

درخواست تعداد سیم کارت رایتل

راه های مختلفی برای اطلاع از تعداد سیم کارت های مختلف ثبت شده به نام شما و وضعیت آنها وجود دارد، مانند پیامک، اپلیکیشن و وب سایت.

ساده ترین راه برای اطلاع از تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام شما از طریق سرویس پیامک است. در این روش کد ملی صاحب خط باید در یکی از ارقام وارد شود 3000150 و 3000504901 ارسال. نتیجه نظرسنجی که از طریق پیامک برای شما ارسال می شود مشخص می کند که چه تعداد سیم کارت به نام شما در کدام اپراتور ثبت شده است.

استعلام تعداد سیم کارت ها از طریق سایت

مشترکین سایر اپراتورها در صورت عدم امکان مراجعه به مراکز خدمات اپراتور مورد نظر می توانند از سرویس پیامکی 3000150 و 3000504901 که قبلا توضیح داده شد استفاده کنند.

همچنین رایتل کد دستوری *210# را معرفی کرد که با شماره گیری آن از سیم کارت مورد نظر رایتل می توانید شماره و وضعیت سیم کارت را استعلام کنید. با تماس با خط رایتل با شماره 200 و از سایر خطوط با شماره 0920200000 پاسخ مورد نظر خود را دریافت خواهید کرد.

مشاهده تعداد سیم کارت های اپراتورهای دیگر

اگر پس از انجام این مراحل متوجه شدید که سیم کارتی بدون اطلاع شما به نام شما ثبت شده است، حتما آن را قطع کنید. برای این منظور علاوه بر امکان مراجعه حضوری، با دسترسی به صفحه از طریق سایت مقررات می توانید از مراحل سلب مالکیت سیم کارت مطلع شوید. در واقع از این صفحه به لینک صفحه اپراتورهای مختلف هدایت می‌شوید و می‌توانید دستورالعمل‌های هر یک از آنها را دنبال کنید تا سیم‌کارت مورد نظر خود را تهیه کنید.مجله ازدواج

پس از انتخاب اپراتور وارد صفحه آن شوید و طبق دستورالعملی که اپراتورها برای شما توضیح داده اند از تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام خود مطلع شوید. هر کدام از اپراتورها روش هایی را برای این کار معرفی کرده اند که استفاده از اپلیکیشن هر اپراتور یکی از این راه هاست.

درخواست تعداد سیم کارت موبایل

اگر از مشترکین شرکت مخابراتی لوتوس هستید، می توانید با ورود به پنل کاربری خود، تمامی سیم کارت های فعال و آخرین وضعیت هر کدام را مشاهده کنید. همچنین مشترکین سامانتل می توانند برای هرگونه سوال با شماره تلفن 87640-021 تماس بگیرند.

تعداد سیم کارت ها را در نام بخواهید

پس از دانلود این اپلیکیشن وارد بخش سرویس مدیریت سیم کارت شوید و به لیست شماره های به نام خود مراجعه کنید. همچنین با مراجعه حضوری به مراکز فروش و خدمات و ارائه اصل کارت ملی می توانید از شماره های ثبت شده به نام خود در این اپراتور مطلع شوید.

شماره سیم کارت های ایرانسل را بپرسید