چرا امروز وام مسکن روستایی پرداخت نشد؟ • تصویر مجله زندگی

مجید جودی معاون مسکن روستایی و بازسازی بنیاد مسکن در این خصوص گفت: معمولا مواردی که روز چهارشنبه به تصویب دولت می رسد روز یکشنبه اعلام می شود. مشکل زمینه پرداخت وام 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی وجود ندارد. هماهنگی های لازم انجام شده و تا فردا این مصوبه به بانک های عملیاتی اعلام می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه رهن روستایی مصوبه دولت است، نیازی به ضمانت سازمان برنامه و بودجه نیست.

در پی اعلام این پخش از امروز برخی از اهالی روستا در بانک بنیاد مسکن و مسکن مراجعه کردند و گفتند که هنوز بخشنامه ای در این زمینه دریافت نکرده اند.

لحظه جدید بازپرداخت وام مسکن روستایی

جودی ضمن عذرخواهی از اهالی روستا به دلیل تاخیر در پرداخت این تسهیلات گفت: به دلیل رعایت نکردن اطلاعیه های قبلی در حوزه وام مسکن روستایی، بی اعتمادی هایی در این زمینه ایجاد شده است اما قطعا این وام وجود داشته است. تایید شده و مدتی طول می کشد تا تاییدیه به بانک مرکزی برسد. امیدواریم فردا شاهد تحقق باشیم بازپرداخت وام روستایی باشیممجله ازدواج

به گفته معاون مسکن و بازسازی روستایی بنیاد مسکن، مشکلی برای بازپرداخت وام مسکن روستایی وجود ندارد و مصوبه دولت در حال انجام است. معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: مدتی طول می کشد تا مصوبه دولت به بانک ها برسد. امیدواریم از فردا شاهد پرداخت وام مسکن روستایی باشیم.

روز چهارشنبه سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه موافقت کردند پرداخت 200 میلیون تومان تجهیزات ساخت مسکن روستایی با نرخ 5 درصد خبر دادند و اعلام کردند که پرداخت این وام از شنبه 5 شهریور آغاز می شود.