پرداخت وام 5 میلیون تومانی به بازنشستگان بیمه روستایی • تصویر از مجله زندگی

این سازمان گفت: در 14 سالی که از تاسیس این صندوق از سال 1383 می گذرد، بین 80 تا 100 هزار نفر به جمعیت این صندوق اضافه شده است که این صندوق در حال اوج گیری است. اما ما می توانیم در یک برنامه 5 ساله به این حداکثر پوشش دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اصل 29 قانون اساسی و پوشش همگانی بیمه ای اقشار مختلف جامعه گفت: سن ورود به این صندوق 18 تا 50 سال است و روستائیان، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت می توانند به عضویت این صندوق درآیند. .

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به اینکه بیشترین سطح درآمدی صندوق بازنشستگی 2 میلیون و 660 هزار تومان است، گفت: امسال 60 درصد افزایش سطح درآمدی در صندوق داشته ایم. که در صندوق بی نظیر بود.

وی با تاکید بر اینکه سیاست صندوق در دوره جدید حرکت به سمت ارائه خدمات بیشتر است، گفت: رویکرد ما در این صندوق برنامه ای است ضمن اینکه می توانیم بر اساس برنامه راهبردی 5 ساله تعداد بیمه شدگان این صندوق را افزایش دهیم و این صندوق می تواند ظرف مدت 5 سال به بهترین صندوق اجتماعی در بین سایر صندوق ها تبدیل شود.

وی با اشاره به آغاز به کار اولین قرارگاه کرامت گفت: این قرارگاه همزمان با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و به نام مبارک ایشان آغاز به کار کرد.

افزایش مستمری مستمری بگیران بیمه روستایی

وی همچنین به بدهی انباشته دولت ها به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اشاره کرد و گفت: از سال 1383 تاکنون 10 هزار میلیارد تومان بدهی به صندوق پیش بینی شده است که 9500 میلیارد تومان آن به طور کامل تهاتر شده است. انتظار ما از دولت این است که سهام یکی از شرکت های خوب را در اختیار صندوق قرار دهد تا از نظر ثبات در صندوق شرایط خوبی داشته باشیم و این می تواند به پایداری صندوق طی 50 سال منجر شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر همچنین گفت: برای نخستین بار 22 هزار فقره وام از محل صندوق اعتباری 960 میلیارد ریالی به بازنشستگان پرداخت شد و مبلغ وام برای هر نفر 5 میلیون برآورد شده است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ادامه داد: قبل از شروع به کار دولت سیزدهم یک میلیون و 400 هزار نفر تحت پوشش این صندوق بودند که این رقم اکنون به یک میلیون و 800 هزار و 000 نفر رسیده است و در واقع در دوره فعالیت دولت سیزدهم 400 هزار نفر به جمعیت تحت پوشش این صندوق اضافه شد.

وی با اشاره به اینکه دولت باید توجه ویژه ای به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر داشته باشد، گفت: تقویت این صندوق می تواند حمایت های لازم را از روستاییان و عشایر داشته باشد و این امر می تواند از مراجعه این افراد به نهادهای حمایتی جلوگیری کند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ادامه داد: خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر همانند سازمان تامین اجتماعی است و پرداخت مستمری از کارافتادگی و همچنین پرداخت مستمری به بازماندگان جزئی است. از خدماتی که در این صندوق انجام می شود و به استثنای خدمات درمانی، کلیه خدمات این صندوق مانند خدمات سازمان تامین اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیت الله در حاشیه عیسی زاده رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی از این صندوق بازدید و با مدیران کل ستادی و استانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و دهیاران دیدار و گفتگو کرد. عشایر و خصوصی در سال 2004 تشکیل شد.

وام صندوق بیمه اجتماعی روستاییمدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از پرداخت 5 میلیون تومان وام به مستمری بگیران این صندوق خبر داد.

هتر افزود: خدمات درمانی به بیمه شدگان در این صندوق نیز توسط سازمان بیمه سلامت ارائه می شود و شاید یکی از دلایل استقبال کمتر بیمه شدگان در این صندوق عدم ارائه خدمات درمانی باشد که همانطور که گفته شد بیمه شدگان نیز توسط این صندوق انجام می شود. سازمان بیمه سلامت

تاشر خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که برای اولین بار توسط کمیته امداد اجرا شد، بحث پوشش بیمه تکمیلی بود که به تدریج گسترش خواهد یافت.مجله ازدواج