پرداخت وام خرید موتورسیکلت برقی آغاز می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با واگن های اجرایی شورای شهر موافقم اما ساختار نحوه انجام آن در دست بررسی است و در حال رایزنی با سرمایه گذاران داخلی هستیم و خارجی و بهره برداری آن به شرطی است که سرمایه گذار وارد می شود و با توجه به تکنولوژی این کار را انجام می دهد و این موضوع یکی از مواردی است که در کنار واگن ملی و خرید واگن در خارج از کشور در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: بحث تجهیز و اصلاح خط یکی از مواردی است که مورد توجه قرار گرفته است و همچنین تلاش جدی برای عرضه وانت های جدید به جای وانت های فرسوده داشته ایم. همچنین تغییراتی در خصوص استفاده از اتوبوس های تک کابین و دو کابین در خطوط مشخص خواهیم داشت.

بهرامی بیان کرد: در بحث کوتاه مدت باید به بحث نوسازی اتوبوس های شهری توجه ویژه داشته باشیم که در سال آینده حدود 50 تا 60 درصد ناوگان را نوسازی کرده ایم. علاوه بر این، وانت های جدید به زودی وارد چرخه حمل و نقل خواهند شد. همچنین در خصوص ناوگان مترو تعمیرات اساسی واگن ها را آغاز کرده ایم و تا پایان سال آینده 50 درصد واگن ها را تعمیر اساسی خواهیم کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: شورای شهر تهران تاکید کرد که باید در حوزه حمل و نقل عمومی به مترو و اتوبوسرانی توجه ویژه داشته باشیم و به تعمیرات گیاهی توجه ویژه داشته باشیم و مقرر شد اعتبار خوبی داشته باشیم. در قسمت تزریق تا بتوانیم تعمیرات اساسی خوبی در کلان شهر داشته باشیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص آلودگی هوای تهران اضافه کرد: موتورسیکلت ها آلودگی بسیار بالایی دارند و اولویت ما ساماندهی موتورسیکلت ها در آنجا است و مذاکراتی با بانک ها انجام شده تا ظرف مدت آینده به توافق برسیم. هفته و درصد تعداد قابل توجهی موتورسیکلت وام بدهیم تا بتوانیم از موتورسیکلت های برقی استفاده کنیم، حداقل باید به سراغ موتورسیکلت های برقی در مرکز شهر و بازار برویم و گردش آنها در این منطقه صورت گیرد. همچنین بحث انضباط و هوشمندسازی شهری از مواردی بود که در جلسه امروز مطرح شد.

بهرامی در خصوص عرضه واگن های اجاره ای نیز گفت: چین در این زمینه تنها نیست، کشورهای دیگر نیز هستند.مجله ازدواج وی به خرید واگن های جدید اشاره کرد و گفت: انشاالله تا سال آینده وارد حمل و نقل عمومی خواهند شد. در این زمینه 3 تا 4 سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده اند و مذاکرات با آنها ادامه دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آغاز پرداخت تسهیلات ویژه خرید موتورسیکلت برقی در پایتخت طی هفته های آینده خبر داد.
جلال بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران امروز در حاشیه نشست هم اندیشی مشترک اعضای شورای شهر تهران با شهردار تهران گفت: در جلسه همفکری مشترک که جلسه بسیار خوبی بود، سوالات مختلفی مطرح شد. مطرح شده، و در یک بسته کلی، که استفاده از حمل و نقل عمومی به ازای هر ساکن است. در 1402 به چه عددی برسیم؟ در حال حاضر سرانه مصرف 36 درصد است که بسیار کم است و 64 درصد تردد با خودرو شخصی است و باید بتوانیم در سال آینده این میزان را به 20 درصد کاهش دهیم و شرایط استفاده از حمل و نقل عمومی را افزایش دهیم.

آماده خرید موتور سیکلت برقی