وضعیت خدمت سربازی کنکور 1402 • تصویر از مجله Life


معافیت تحصیلی برای هر مقطع تحصیلی فقط یک بار صادر می شود. بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطعی مجاز به تحصیل مجدد در همان مقطع نیستند.

گزارش تصویر پایگاه خبری زندگی به نقل از مهر آیین نامه وظیفه عمومی کنکور 1402 اعلام شد داوطلبان کنکور “مرد” باید یکی از شرایط لازم در زمان پذیرش در دانشگاه (قبولی نهایی و ثبت نام) در آزمون سراسری 1402 را داشته باشند و کد مربوطه را در فرم درخواست ثبت نام اینترنتی وارد کنند. .

داشتن کارت هوشمند پایان خدمت، داشتن کارت هوشمند معافیت دائم (گارانتی، پزشکی، جانبازی و موارد خاص)، کسانی که دارای کارت معافیت موقت با هولوگرام بدون غیبت (پزشکی، گارانتی) در مدت اعتبار آن هستند. دانش آموزان سال آخر متوسطه که در سال تحصیلی 1401-1402 دانش آموزانی که معافیت تحصیلی کسب کرده و تا 31 شهریور 1402 در سنوات تحصیلی واجد شرایط (تا سن 20 سالگی) فارغ التحصیل شده اند. کسانی که قبل از سن مشمولیت (قبل از 18 سالگی) با موفقیت مدرک تحصیلی دریافت کرده اند، در صورت گذراندن 3 تا 3 تا 6 دوره تحصیلی جدید به شرط عدم وجود غیبت می توانند در کنکور ثبت نام کنند.

دانشجویانی که در سن 17 سالگی و قبل از سن پذیرش موفق به دریافت مدرک می شوند در صورتی که حداکثر شش ماه پس از رسیدن به سن پذیرش (18 سال) وارد دانشگاه شوند مجاز به ادامه تحصیل می باشند. در غیر این صورت به دلیل غیبت از ادامه تحصیل محروم می شوند. مگر اینکه ظرف مدت شش ماه گزارش دهند و بدون غیبت به خدمت اعزام شوند یا بدون غیبت نامه اعزام داشته باشند.

مطلع شوید: جدیدترین اخبار کنکور سراسری امسال

کارکنان وظیفه (سربازان خدمت) بدون غیبت اولیه که دارای مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی از نظام آموزشی جدید 3-3-6 (دانش آموزان عادی) هستند، مشروط بر اینکه در مقطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند. شاغلین وظیفه که مدت خدمت آنها تا تاریخ 31 شهریور 1402 به پایان می رسد و کارکنان شاغل در نیروهای مسلح می توانند با ارائه گواهی اشتغال به کار و تایید واحد منابع انسانی سازمان مربوطه جهت ادامه تحصیل در این آزمون ثبت نام کنند. .

دانشجویان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند
دانشجویان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در آن، معافیت تحصیلی به آنها تعلق نمی گیرد و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام نیستند. پایان دوره خدمت اجباری یا بهره مندی از معافیت دائم. آنها به مدرسه نمی روند، مگر کسانی که قبل از رسیدن به سن واجد شرایط بودن اخراج شده اند.

معافیت تحصیلی برای هر مقطع تحصیلی فقط یک بار صادر می شود. بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطعی مجاز به تحصیل مجدد در همان مقطع نیستند. ضمناً فارغ التحصیلان مقطع کاردانی مجاز به شروع دوره های کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته و ادامه تحصیل در مقطع دکتری نمی باشند و فارغ التحصیلان دوره کارشناسی واجد شرایط مجاز به شروع دوره کارشناسی ارشد و دکتری مداوم در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی نمی باشند. .

متقاضیان کنکور توجه داشته باشند که آزادی سربازان در حین خدمت فقط برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر مجاز بوده و آزادی آنها برای تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نمی باشد.

دانشجویان پیوسته و مقاطع بالاتر که پس از اخذ مدرک پایه پایین تر از ادامه تحصیل انصراف داده و یا از ادامه تحصیل اخراج می شوند، تا پایان دوره خدمت اجباری و یا قبل از دریافت معافیت دائم مجاز به ادامه تحصیل نیستند.مجله ازدواج