وام، سپرده یا خرید خانه 200 میلیونی برای یک خانواده سه فرزند

هیچ بانکی حق دریافت سند مالکیت برای پرداخت وام اجاره را ندارد

روز گذشته در فضای مجازی عنوان شد که بانک ها از متقاضیان سند مسکن می خواهند تسهیلات سپرده مسکن را پرداخت کنند که نارضایتی متقاضیان را در پی داشته است.مجله ازدواج

نمایندگان در حین بررسی جزئیات لایحه تخصیص 1402 موافقت کردند که به خانواده های بدون مسکن که از ابتدای سال ۱۳۹۸ صاحب فرزند سوم به بالا می شوند، ۲۰۰ میلیون تومان وام، سپرده یا خرید یا ساخت مسکن پرداخت می شود.
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، بررسی جزئیات لایحه مالی 1402 کشور در دستور کار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار دارد.

نمایندگان طی 9 روز گذشته و در 3 نوبت، 18 تبصره از لایحه مالی را بررسی کردند که در زیر مشروح یکی از مصوبات آنها را می خوانیم: وکلای ملت که امروز در جمع نمایندگان حاضر شده بودند با اکثریت آرا به بند 3 الف قانون اساسی رأی دادند. تبصره ماده 16 این لایحه موافق هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: بانکی برای سهولت در پرداخت ودیعه اقامت حق درخواست ضامن و با سند منزل از متقاضیان را ندارد.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، در صورت یافتن اسناد مسکن متقاضیان وام و سپرده مسکن توسط بانک ها، طبق قانون و همچنین مصوبه دولت بلافاصله به آنها رسیدگی می شود. هيات مديره، بانك ها نبايد براي پرداخت اين تسهيلات كه نرخ سود آن 18 درصد است، ضامن يا تضمين دريافت كنند.

می گوید: نامزدها وام دریافت کنید اگر سپرده مسکن به عنوان وثیقه همراه با سند باشد، اگر بخواهد به بانک اعطا شود باید از تسهیلات سپرده بهره مند شود؟