همه چیز درباره بلیط ترافیک اربعین امسال • تصویر از مجله زندگی

سردار علی ذوالقدری پیشتر در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه گذرنامه ویژه اربعین با یک دهم هزینه گذرنامه بین المللی فقط برای کشور عراق و مراسم اربعین صادر می شود، گفت: این موضوع مهمی است و مردم بدانند که این کارت های ویژه فقط برای سفر به عراق در ایام اربعین معتبر است.

دانلود مراکز فروش ارز اربعین (صرافی ها و بانک ها)مجله ازدواج

امیر هامونی، مدیرعامل بازار فارکس ایران گفت: نامزدهای خرید ارز; پس از ثبت نام در سامانه سماح یا سامانه سازمان حج و زیارت به نشانی samah.haj.ir می توانند به هر یک از صرافی های عضو بازار ارز ایران مراجعه و یا شعب بانک عامل تعیین شده برای خرید ارز را انتخاب کنند.

دنبال کردن : جدیدترین راهپیمایی اربعین امسال

اعتبار بلیط اربعین چقدر است؟

وی درباره مدت اعتبار کارت های ویژه نیز گفت: بر اساس توافق ما و طرف عراقی، کارت ویژه اربعین برای زائران صادر می شود. این اوراق توسط مراکز پلیس +10 صادر می شود.

بر اساس اعلام سایت پلیس، سخنگوی فرجا گفت: مراجعه به مراکز صدور گذرنامه صرفاً در جهت تمدید مدت اعتبار گذرنامه های فاقد اعتبار است.

چه کسی می تواند بلیط بگیرد؟

وی همچنین درباره نحوه درخواست این کارت ها توضیح داد: دوستان عزیز برای درخواست کارت تردد ویژه اربعین کافیست به دفاتر پلیس +10 یا سایت (درخواست آنلاین گذرنامه موقت اربعین ارائه شد) و به هیچ عنوان به مراکز صدور گذرنامه مراجعه نکنید.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا ادامه داد: کارت های گردشی پس از مراسم اربعین دیگر اعتبار نخواهد داشت. دارندگان این کارت ها تنها تا روز اربعین مجاز به خروج از ایران و ورود به عراق خواهند بود. این افراد پس از اتمام سفر خود در عراق می توانند به ایران بازگردند. البته لازم به ذکر است که این گذرنامه از تاریخ خروج از ایران به مدت یک ماه در کشور عراق اعتبار خواهد داشت. به این ترتیب زائران باید حتما به دو نکته توجه کنند، اول اینکه در صورت داشتن چنین مدرکی قبل از اربعین از کشور خارج می شوند و دوم اینکه حداکثر یک ماه می توانند در عراق بمانند.

آیا برای اخذ کارت مخصوص گذراندن اربعین باید از شوهر اجازه گرفت؟

هامونی تاکید کرد: در هنگام خرید ارز زائر باید حضوری داشته باشد و ارز اربعین به هیچ فرد دیگری به عنوان نماینده زائر فروخته نمی شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا برای اخذ کارت ویژه ایام اربعین نیازی به اخذ مجوز از زوجه نیست، پاسخ داد: برای پلیس فقط یک بار با رضایت محضری می توان به گذرنامه استناد کرد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در پایان گفت: مگر اینکه مردی بخواهد همسرش را ممنوع الخروج کند و اعلام کند در این صورت به آن زن اجازه خروج داده نمی شود و گذرنامه او تمدید نمی شود.

لیست مراکز فروش ارز مسافرتی اربعین (صرافی ها و بانک ها)

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، شهروندان متقاضی صدور گذرنامه که پیش از این فاقد گذرنامه بوده و یا تاریخ صدور گذرنامه آنان قبل از ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ می باشد، می توانند جهت دریافت خدمات به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند. این افراد با دریافت «برگه ویژه اربعین» به عنوان سند سفر و به جای گذرنامه می توانند از مزایای یک بار سفر برون مرزی در ایام اربعین امسال به مقصد عتبات عالیات با هزینه ای معادل یک دهم پاسپورت های معمولی

ایسنا نوشت: سخنگوی فرجا اعلام کرد که کارت سفر ویژه اربعین یا گذر موقت اربعین حداکثر تا ۷۲ ساعت از طریق پست به آدرس متقاضیان ارسال می‌شود.
سردار مهدی حاجیان درباره زمان ارسال بلیت های ویژه اربعین گفت: بلیت های تیراژ ویژه اربعین یا برگه های موقت اربعین ظرف 72 ساعت از طریق پست به آدرس متقاضیان و افرادی که مایل به حضور در راهپیمایی عظیم و معنوی اربعین حسینی هستند، تحویل داده می شود. (PSL).

برای گرفتن کارت موقت اربعین کجا برویم؟

به گزارش تصویر زندگی ایبنا، زائران امام حسین (ع) که در سامانه «سماح» ثبت نام کرده اند، می توانند به تدریج به یکی از صرافی های عضو بازار مبادلات ایران یا شعب منتخب بانک های عامل مراجعه و ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند. تا حد. یکصد دلار یا یکصد و پنجاه هزار دینار عراقی به نرخ درج شده در نماد توافقی بازار ارز ایران بخرید.

اما این پاس های ویژه چقدر معتبر هستند و تا چه مدت می توان از آنها استفاده کرد؟ این یکی از سوالات پرتکرار مخاطبان ایسنا بود که خبرنگار ما از رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا پرسید.