هزینه طرح یکپارچه فروش خودرو چقدر خواهد بود؟ • تصویر مجله زندگی

در ادامه جلسه شورای رقابت، امید قالیباف – سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر اینکه مرجع موظف و تصمیم‌گیرنده قیمت محصولات دو خودروساز بزرگ، شورای رقابت است. گفت: شورای رقابت امروز (سه شنبه) برای قیمت جدید خودروها شامل قیمت گذاری توسط شورای رقابت و قیمت های جدید پس از تصمیم گیری نهایی توسط این شورا اعلام می شود.

خودروهایی که در طرح ملی تلفیقی فروش خودرو عرضه و به فروش می‌رسند، بر اساس قیمت روز اعلام شده توسط شورای رقابت خواهند بود.

همچنین یادآوری می‌شود که آخرین به‌روزرسانی قیمت خودروهای درب کارخانه در آذرماه سال ۱۴۰۰ بوده است و طی سال گذشته قیمت «رسمی» محصولات دو خودروساز اصلی ثابت مانده است. این در حالی است که پیش از آن قیمت محصولات خودروسازان با توجه به نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی در سال دو بار افزایش می یافت. بر این اساس خودرو تنها محصولی بود که افزایش قیمت رسمی نداشت و در سال 1401 به تصویب رسید.

به گفته یکی از مسئولان شورای رقابت، در جلسه اصلی این شورا که امروز برگزار می شود، جمع بندی کارگروه های مختلف ارائه و رای گیری می شود. سپس فرآیند اطلاع رسانی آغاز خواهد شد. در واقع شورای رقابت به مدیران اعم از سازمان حمایت و وزارت حراست اعلام می کند که از نظر شورا قیمت خودروهای داخلی و وارداتی به تفکیک قابل اعلام است.

قیمت خودروهای طراحی یکپارچه بر اساس قیمت های جدید خواهد بود

گزارش اخبار خودرو به گزارش ایسنا، جلسه شورای رقابت عصر امروز (سه شنبه 24 فروردین ماه) در حالی برگزار می شود که قیمت فروش کارخانه ای خودروها بررسی و در خصوص نتیجه نهایی و خروج از آیین نامه تنظیمی مسافربری تصمیم گیری می شود. بازار خودرو . البته به گفته برخی مسئولان اعلام قیمت نهایی امروز دور از انتظار خواهد بود.

با توجه به اینکه امروز (سه شنبه) جلسه تصمیم گیری در خصوص قیمت فروش کارخانه ای خودروها برگزار می شود، سخنگوی وزیر صمت ضمن تاکید بر اینکه فرمول قیمت گذاری خودرو را شورای رقابت تعیین می کند و متولی قیمت گذاری این شورا است. اعلام کرد خودروهای عرضه شده در طرح فروش تلفیقی بر اساس قیمت روز آگهی توسط شورا تحویل می شود.

برای تعیین قیمت پایه باید به ازای هر خودرو تولیدی در کشور سه خودرو مشابه خارجی شناسایی و میانگین قیمت سه خودروی خارجی به دلار تعیین شود. سپس قیمت با نرخ مبادله ای مرکز مبادلاتی به ریال تبدیل شده و نسبت به قیمت سازمان مددکاری این خودروها از A تا F درجه بندی و طبقه بندی می شوند که بر اساس این طبقه بندی یا قیمت سازمان همراه انتخاب می شود. و یا با توجه به شرایطی که قیمت پایه رقابتی را تعیین می کند، شورای رقابت تصمیم می گیرد قیمت دیگری را به عنوان پایه تعیین کند. این فرآیند شامل تمامی خودروهای داخلی می شود.

اما با بازگشت شورای رقابت در حوزه قیمت گذاری خودرو، بر اساس مصوبه 11 بهمن 1401 شورای رقابت، مقرر شد قیمت محصولات خودروسازان بازنگری شود، هرچند که این بازنگری و به روز رسانی قیمت خودرو از سال 1401 دوام نیاورد و در نهایت مقرر شد در نیمه دوم فروردین 1402 قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا روز به روز شده و با توجه به نرخ تورم و محاسبه منطقی اصلاح شود. سود.مجله ازدواج

وی خاطرنشان کرد: خودروها در طرح یکپارچه ملی فروش خودرو عرضه و فروش بر اساس قیمت روز اعلام شده توسط شورای رقابت خواهد بود.

قیمت خودروهای با طراحی یکپارچه

لازم به ذکر است 25 بهمن ماه در پی اعتقاد به انحصاری بودن بازار خودروهای سواری، مقررات بازار خودرو ابلاغ و منتشر شد. با توجه دستورالعمل شورای رقابت برای تنظیم بازار خودروفرمول قیمت گذاری خودروهای سواری و روش کاربرد آن مشخص شده است.