هزینه بیمه زائران اربعین امسال اعلام شد

ثبت نام در سامانه سماح، پرداخت بیمه پس از درج اطلاعات گذرنامه است. سیدمجد میراحمدی رئیس ستاد اربعین می گوید: مبلغ بیمه هر زائر اربعین 35 هزار تومان است.

امید کوثری، مدیر اجرایی ستاد اربعین می گوید: دولت وام اربعین و حتی گذرنامه زیارتی دریافت کنید خاصیت اربعین، حضور در سامانه سماح است.

این مبلغ در سال گذشته با توجه به افزایش پیش بینی شده تعداد زائران 18 هزار تومان بوده است. اما امسال این میزان دو برابر شده است، به گفته رئیس ستاد اربعین، خدمات ارائه شده توسط بیمه گر اربعین به زائران امسال نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش داشته است.

به گزارش فارس، بر اساس برنامه ریزی ستاد اربعین امسال مرزهای مهران، شلمچه، چذابه، خسروی، تمرچین و باشماق برای تردد زائران باز می شود. در ایام اربعین امسال مرز خسروی و تمرچین به صورت شبانه روزی فعالیت می کند که سال گذشته این دو مرز حوالی ساعت 19 بسته شده بود و زائرانی که پس از این ساعت وارد مرز شدند، ساعت 6 صبح با بازگشایی مرز توانستند از مرز عبور کنند.مجله ازدواج

هزینه بیمه زائران اربعین

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، ثبت نام در سامانه سماحاین از الزامات زیارت اربعین است. ثبت نام زائران اربعین سال 1402 نیز از فردا 3 مردادماه در این سامانه آغاز می شود.

زائران اربعین امسال برای ثبت نام در سامانه سماح باید 35 هزار تومان به عنوان حق بیمه پرداخت کنند. این میزان نسبت به سال گذشته دو برابر شده است که رئیس ستاد اربعین می گوید: مزایای بیمه گران نسبت به سال گذشته 70 درصد افزایش یافته است.