هر گروه خونی مستعد کدام بیماری است؟ • تصویر مجله زندگی

اگرچه افراد دارای گروه خونی O بیش از سایرین توسط پشه مالاریا گزیده می شوند، اما نکته جالب این است که بدن این افراد محافظت خوبی در برابر این بیماری دارد. دانشمندان دریافته‌اند که افراد با گروه خونی O به ندرت در اثر مالاریا می‌میرند و پروتئین RIFIN که عامل مالاریا است، کمتر در بدن این افراد عمل می‌کند و در نتیجه کار زیادی با آنها نمی‌کند.

 1. مشکلات قلبی عروقی کمتر در افراد دارای گروه خونی O

در بیمارستان ها، نیاز به گروه خونی O بسیار زیاد است. زیرا خون افراد با گروه خونی O را می توان به همه افراد دیگر اهدا کرد. گروه خونی O منفی می تواند به افراد گروه خونی مثبت و منفی خون اهدا کند زیرا گروه خونی O آنتی ژنی ندارد.

 1. گروه خونی جهانی گیرنده

طبق تحقیقات انجام شده در خون افراد دارای گروه های خونی A، B و AB میزان پروتئین فاکتور فون ویلبراند و فاکتور هشت بیشتر است و این دو عامل در انعقاد خون نقش موثری دارند. در مطالعه ای که در سال 2007 در ژورنال ترومبوز و هموستاز منتشر شد، مشخص شد که افراد دارای گروه های خونی A، B و AB 31 درصد بیشتر در معرض ترومبوآمبولی وریدی هستند که به معنای لخته شدن خون در پا، کشاله ران، بازو و حتی ریه است. .

 1. گروه خونی O و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2

آخرین یافته های علمی حاصل از تحقیقات ژنتیک و گروه خونی که بر روی گروه بزرگی از داوطلبان انجام شده، نشان می دهد که گروه خونی نقش کلیدی در خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها دارد.
شاید باورش سخت باشد، اما گروه خونی شما می تواند سرنوشت شما را در طول یک بیماری همه گیر تغییر دهد یا به طور چشمگیری احتمال ابتلا به گروهی از بیماری ها را افزایش دهد.

به نظر می رسد سرطان معده و گروه خونی A ارتباط نزدیکی با هم دارند. طبق مطالعات منتشر شده در مجله Cancer Epidemiology در سال 2015، افراد دارای گروه خونی A 38 درصد بیشتر از افراد دارای گروه خونی O در معرض ابتلا به سرطان معده هستند.

 1. گروه های خونی غیر O و خطر ابتلا به سرطان پانکراس

اگر گروه خونی شما O است، قلب شادی دارید. بر اساس تحقیقات ارائه شده در کنگره جهانی نارسایی حاد قلبی در سال 2017، افراد دارای این گروه خونی کمتر دچار حملات قلبی می شوند و افراد دارای گروه های خونی A، B و AB (حدود 63 درصد از جمعیت جهان) 9 درصد افزایش خطر ابتلا به آن را دارند. از مشکلات آنها عروق کرونر و قلبی عروقی است.

 1. گروه خونی A و افزایش خطر ابتلا به سرطان معده

منبع :مجله ازدواج

در سال 2015، محققان فرانسوی اطلاعات پزشکی 82000 زن را مطالعه کردند و دریافتند افراد دارای گروه خونی A 10 درصد بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 و افراد دارای گروه خونی B 21 درصد بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند. آنها فرض کردند که گروه خونی افراد ممکن است نقش مهمی در ساختار میکروبیوم روده ایفا کند، که ممکن است بر متابولیسم تاثیر بگذارد و خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد.

 1. گروه خونی جذاب برای پشه ها

یکی از عواملی که می تواند بر باروری زن تاثیر بگذارد گروه خونی اوست. در سال 2011، محققان مرکز باروری دانشگاه ییل، هنگام بررسی سطح هورمون محرک فولیکول (FSH)، به این نتیجه رسیدند که سطح این هورمون در بدن زنان با گروه خونی O به طور کلی بالاتر است و این مشکل معمولاً یک نشانه است. کاهش ذخیره تخمدانی به این معنی که احتمال بارداری در زنان با گروه خونی O مثبت با افزایش سن کاهش می یابد.

 1. گروه خونی سخاوتمندانه و جهانی

اگرچه پزشکان هنوز در مورد عوامل ایجاد کننده سرطان به اطمینان کامل نرسیده اند، اما یک چیز برای آنها واضح است و آن این است که افراد دارای گروه خونی B بیشتر مستعد ابتلا به انواع خاصی از سرطان هستند. نتایج تحقیقات منتشر شده در سال 2012 در مجله بین المللی گوارش نشان می دهد که احتمال ابتلا به سرطان مری و کیسه صفرا در افراد دارای گروه خونی B 50 درصد بیشتر از سایرین است.

 1. لخته شدن خون در گروه خونی O کمتر از سایرین است

اگر گروه خونی شما AB مثبت است، خوش شانس هستید. این گروه خونی یک گیرنده جهانی است و می تواند از تمام گروه های خونی دیگر خون دریافت کند. زیرا این گروه خونی دارای هر دو آنتی ژن گروه خونی A و B است.

 1. افراد دارای گروه خونی B در معرض خطر ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش

گروه خونی O غالب ترین و رایج ترین گروه خونی در جهان است و در آمریکای لاتین بیشتر دیده می شود. بر اساس گزارش صلیب سرخ آمریکا، 53 درصد از مردم آمریکای لاتین دارای گروه خونی O مثبت و 4 درصد دارای گروه خونی O منفی هستند.

 1. مشکلات باروری در زنان با گروه خونی O

به چند دلیل، دانستن گروه خونی برای همه مهم است. این روزها، پزشکان و محققان در حال انجام تحقیقات بیشتری در مورد اینکه چگونه گروه خونی افراد بر سلامت آنها تأثیر می گذارد، انجام می دهند و به نکات بسیار شگفت انگیزی رسیده اند. به عنوان مثال، تحقیقات اخیر نشان می دهد که گروه خونی افراد ممکن است در افزایش خطر افسردگی یا دیابت موثر باشد. در این مقاله قصد داریم به نکات جالبی در مورد گروه های خونی مختلف اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید

 1. افراد با گروه خونی O کمتر به مالاریا مبتلا می شوند

گروه خونی

گروه خونی شما در مقابل چه بیماری هایی مصون است؟

عوامل متعددی باعث می شود پشه ها برای مکیدن خون به سمت شما جذب شوند که یکی از آنها گروه خونی شماست. مطالعه ای که در سال 2004 در مجله حشره شناسی پزشکی منتشر شد نشان می دهد که گونه خاصی از پشه (Aedes albopictus) در 83 درصد مواقع به سراغ افراد دارای گروه خونی O می رود و در 47 درصد مواقع افراد با گروه خونی A را نیش می زند. محققان بر این باورند که پشه ها می توانند قند خونی که برخی افراد از طریق پوست خود ترشح می کنند را بر اساس گروه خونی خود تشخیص دهند.

اگر گروه خونی شما AB است، باید مراقب سلامت شناختی خود باشید. در تحقیقی که در سال 2014 در مجله نورولوژی منتشر شد، رابطه بین گروه خونی و سلامت مغز مورد مطالعه قرار گرفت و مشخص شد که افراد دارای گروه خونی AB 82 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به اختلالات شناختی هستند.

 1. اکثر مردم آمریکای لاتین دارای گروه خونی O مثبت هستند

در این گزارش تعدادی از این احتمالات بر اساس آخرین تحقیقات علمی در مورد گروه های خونی مورد بحث قرار گرفته است:

هر گروه خونی مستعد چه بیماری هایی است؟

اگرچه افراد دارای گروه های خونی غیر از A کمتر مستعد ابتلا به سرطان معده هستند، اما باید نگران سرطان دیگری به نام سرطان پانکراس باشند. در مطالعه‌ای که در سال 2015 در مجله Cancer Epidemiology منتشر شد، محققان دریافتند که همه افراد دارای گروه خونی به جز گروه خونی O در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان لوزالمعده قرار دارند و افراد دارای گروه خونی B 59 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به این سرطان هستند. دارند.

 1. اختلال شناختی بیشتر در افراد با گروه خونی AB