هر آنچه که باید در مورد بلفاروپلاستی پلک پایین بدانید

هر آنچه که باید در مورد بلفاروپلاستی پلک تحتانی Clinique IGol بدانید

مراقبت های قبل از جراحی برای برداشتن برآمدگی پلک پایین

پف و تیرگی زیر چشم می تواند چهره شما را خسته نشان دهد. این تاریکی و این کیسه های زیر چشم را همه در ابتدای روز و به محض بیدار شدن حس می کنند؛ اما احتمالاً فقط تعداد کمی از افراد هستند که این شرایط را در مقابل چشمان خود می بینند.

بلفاروپلاستی پلک پایین مانند بسیاری از جراحی های دیگر می تواند طیف وسیعی از عوارض جانبی محدود داشته باشد. این عوارض کاملاً طبیعی است و حتی اگر با بهترین پزشک مشورت کنید، امکان بروز آنها وجود دارد. اگر این عوارض را برای مدت طولانی و بیش از 5-3 روز مشاهده کرده اید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 • کبودی
 • تاری دید
 • درد زیر چشم
 • خونریزی و عفونت
 • تغییر رنگ پوست
 • ناتوانی در بستن کامل چشم

کلینیک IGol; بهترین کلینیک بلفاروپلاستی پلک پایین

اگر جراحی پلک پایین انجام داده اید، حتماً در مورد مراقبت های بعد از عمل با پزشک خود مشورت کنید. در بیشتر موارد با رعایت یک سری نکات ساده می توانید از عوارض این روش جلوگیری کنید. بنابراین اگر بعد از این جراحی پزشک توصیه خاصی دارد حتما آن را رعایت کنید.

 • تا 48 ساعت پس از جراحی پلک پایین، زخم و پانسمان را خشک نگه دارید و به توالت نروید.
 • حداقل تا یک هفته پس از جراحی از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • از کرم ها و قطره های چشم توصیه شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • در صورت بروز درد و برای جلوگیری از عفونت از مسکن ها و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • به مدت 3 ماه از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید. در این 3 ماه از عینک آفتابی و ضد آفتاب زیر چشم استفاده کنید.
 • کبودی و تورم در ناحیه عمل ممکن است تا 2 هفته پس از جراحی وجود داشته باشد. برای کاهش این مشکل می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.

اگر شما هم احساس می کنید که زیر چشمانتان کیسه های زیادی وجود دارد و نمی توانید به راحتی از شر آنها خلاص شوید، می توانید از تکنیک جراحی استفاده کنید. بلفاروپلاستی کمک بگیرید خوشبختانه این تکنیک کاملاً بی خطر و بسیار مؤثر است و چهره و چشمان شما را جوان تر و جذاب تر نشان می دهد.

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست و چگونه انجام می شود؟

هر آنچه که باید در مورد بلفاروپلاستی پلک تحتانی Clinique IGol بدانید

آیا بلفاروپلاستی پلک پایین بی خطر است؟

کلینیک زیبایی چشم گلیک کلینیک تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی است که با کادری مجرب و متخصص خدمات خود را ارائه می دهد. اگر دنبالش هستید بهترین کلینیک بلفاروپلاستی می توانید از این کلینیک و کادر مجرب آن کمک بگیرید. در این صورت می توانید با خیال راحت عمل جراحی پلک پایین را انجام دهید و از مزایای این جراحی بهره مند شوید.مجله ازدواج

بلفاروپلاستی پلک پایین با بخیه های بسیار کوچک تکمیل می شود و بیمار می تواند به خانه برود. این جراحی بی خطر در زمان کوتاهی انجام می شود و نیازی به بستری شدن ندارد. بنابراین مردم می توانند با خیال راحت به بهترین کلینیک بلفاروپلاستی بیایید و این عملیات را در امنیت کامل انجام دهید.

برای انجام این جراحی ابتدا پزشک بیمار را به صورت موضعی یا کامل بیهوش می کند. در مواقعی که بیمار از انجام عمل بسیار ترس دارد، می توان از بیهوشی عمومی برای او استفاده کرد. پس از بی حس کردن ناحیه مورد نظر، جراح یک برش کوچک زیر چشم، درست زیر خط مژه ایجاد می کند.

سپس با استفاده از ابزار مخصوص چربی های سفت شده زیر چشم را از بین می برد. گاهی اوقات لازم است قسمت زیادی از چربی زیر چشم برداشته شود. اما در برخی شرایط می توان با حذف برخی از این چربی ها مشکل را حل کرد.

بنابراین از آنجایی که پزشک متخصص می تواند این عمل را انجام دهد تا مشکل شما با خیال راحت و بدون عارضه حل شود، پزشک غیرمتخصص یا حتی غیرپزشکی قادر به انجام آن نیست.

جراحی پلک پایین یک جراحی سرپایی است که در مدت زمان کوتاهی انجام می شود. این نشان می دهد که قبل از جراحی نیازی به احتیاطات خاصی نیست. البته اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا شرایط خاصی دارید، حتما باید قبل از عمل با پزشک خود صحبت کنید. بنابراین رعایت نکات زیر قبل از انجام بلفاروپلاستی پلک پایین می تواند فواید بسیاری را به همراه داشته باشد.

 • 1-2 هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید.
 • اگر از داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی استفاده می کنید، حتما قبل از جراحی با پزشک خود مشورت کنید.
 • تا چند هفته قبل از جراحی از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید.
 • در روز جراحی از آرایش خودداری کنید و با پوست تمیز به مطب و کلینیک مراجعه کنید.
 • بهتر است از ساعت 12 شب قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.

مراقبت های بعد از جراحی برای برداشتن برآمدگی پلک پایین

یکی از دغدغه های افرادی که این روش را برای رفع کیسه های زیر چشم انجام می دهند عوارض آن است. از آنجایی که برای جراحی پلک پایین از ابزارهای برش برای ایجاد برش زیر چشم استفاده می شود، می توان گفت که این جراحی بسیار حساس است.

بلفاروپلاستی جراحی پلک پایین یکی از انواع جراحی های تهاجمی است که می توان از آن برای برداشتن کیسه های زیر چشم و چربی های اضافی استفاده کرد. این روش جراحی را می توان برای پلک های بالا و پایین انجام داد. اما در شرایطی که افراد به دلایل ارثی یا مشکلات خاص با تجمع چربی زیر چشم مواجه می شوند، بهتر است برای رفع چربی اضافی زیر چشم، بلفاروپلاستی انجام دهند.