نوزادان متولد 1402 دو میلیون تومان سهام دریافت می کنند • تصویر از مجله زندگی

وی افزود: کارگروه ملی زیارت به منظور حمایت موثر از مشکل رفع مشکلات زائران محترم عتبات عالیات کشور با ارتقای جایگاه خود به شورای ملی زیارت تبدیل شده و شورای ملی زیارت به ریاست رئیس جمهور و ریاست شورای ملی زیارت تشکیل شده است. اعضای برخی از اعضای مرتبط دولت از جمله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر میراث فرهنگی، وزیر کشور، وزیر کار و اعضای حرم رضوی، حرم شاهچراغ (ع) و حرم حضرت معصومه (س) و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و استانداران استان ها که میزبان اصلی زائران در کشور هستند. دبیر شورای ملی زیارت نیز استاندار خراسان رضوی خواهد بود.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت صبح امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای دولت در گروه خبرنگاران در تشریح مصوبات امروز شورای دولت گفت: جلسه امروز شورای دولت به ریاست رئیس جمهور برگزار شد. و چند موضوع به تصویب هیات وزیران رسید.

وی افزود: در مصوبه دیگری امروز کارگروه ملی زیارت به شورای ملی زیارت ارتقا یافت و رئیس جمهور ریاست آن را بر عهده دارد.مجله ازدواج

بهادری جهرمی گفت: یک میلیون تومان در قالب سهام صندوق سرمایه گذاری به متولدین 1400 و یک و نیم تومان به متولدین 1401 تعلق می گیرد.
سهام والدین

متولدین 1400 و 1401 مبلغی به صورت سهام دریافت می کنند

با تصویب اعضای شورای اسلامی به ازای هر تولد یک فرزند از ابتدای سال 1402 معادل 2 میلیون تومان سرمایه به نام فرزند اختصاص می یابد.

سخنگوی دولت گفت: وزیر اقتصاد با توجه به سیل و بلایای طبیعی اخیر پیشنهاد تخصیص منابع به صندوق ملی بلایای طبیعی را مطرح کرد و امروز گزارش کارشناسی ارائه شد و امروز در جلسه هیات وزیران و هیات وزیران وزرا تصویب کردند که با تخصیص منابع برای احیای صندوق بلایای طبیعی کند حرکت، پرداخت خسارت با محوریت صنعت بیمه تضمین شود. این یک نوآوری مبتنی بر ظرفیت های اقتصادی موجود است.

نسبت متولدین 1401 چقدر است؟

از محل منابع این محل، دولت موظف به اجرای ماده 11 قانون جمعیت و جوانان بر اساس سازوکار اجرایی که وزارت امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیات وزیران رسیده است، خواهد بود. بر این اساس به ازای هر فرزند متولد از ابتدای سال 1402 مبلغ 22 میلیون ریال تا سقف 22 هزار میلیارد ریال از ردیف 130425 جدول شماره 5 این قانون به نام فرزند صرفاً برای خرید تخصیص می یابد. سهام صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس.


بر اساس این اصلاحیه، مبلغی که به متولدین سال 1401 برای خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس اختصاص می یابد، برای هر نوزاد 15 میلیون ریال و تا سقف 15 هزار میلیارد ریال است.

بر اساس این بند الحاقی در تبصره 2؛ دولت موظف است ماهانه معادل 2% از یک دوازدهم هزینه های جاری شرکت های دولتی و بانک ها و موسسات منتخب وابسته به دولت مندرج در جدول شماره 3 این قانون را که سودآور بوده و از عوارض انباشته معاف می باشند پرداخت نماید. زیان طبق آخرین صورت مالی حسابرسی شده به استثنای استهلاک و هزینه ها عملیات بانکی و بیمه ای را از حساب خود حذف و در پیوست شماره 130425 جدول شماره 5 این قانون بایگانی کنند.

پیش از این دولت مقرر کرده بود متولدین 1400 یک میلیون تومان و متولدین 1401 یک و نیم میلیون تومان دریافت کنند.


سخنگوی دولت همچنین در حاشیه جلسه امروز هیات دولت گفت: به متولدین 1400 یک میلیون تومان و به متولدین 1401 1.5 تومان تعلق می گیرد.

(0/15/1401) گزارش تصویر پایگاه خبری زندگی هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه ۱۳ آبان ماه، رئیس جمهور به منظور ارائه نظر کمیسیون بررسی و اجرای مصوبات دولت با قوانین، آیین نامه اجرایی ماده (۱۱) قانون حمایت از حقوق بشر خانواده و جوانان جمعیت و بند (ر) تبصره (2) ماده واحده قانون دارایی 1401 کل کشور را اصلاح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو؛ در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) شورای اسلامی و در ادامه بررسی بند هزینه‌ای لایحه اعتبارات کل کشوری 1402، نمایندگان شورای اسلامی با الحاق یک بند در پاورقی 2 موافقت کردند.