نماز عید قربان چه ساعتی است (ساعت دقیق در تهران و شهرستانها)

او بنده عادل است و به کسی که به او پناه برده است پناه می برد.

وقت نماز عید قربان

زمان دقیق نماز عید سعید قربان در روز پنجشنبه 17 تیر 1402 در تهران و شهرستانها

و بعد از هر تکبیر این قنوت را بخوانید:

نماز عید قربان

یکی از اعمال عید قربان نماز است که در معارف اسلامی آداب خاصی برای آن وجود دارد، مانند خواندن نماز عید در هوای آزاد، خواندن دو رکعت نماز مستحبی قبل از رفتن به مسجد (اگر در مدینه باشد). ) به نماز در هیئت رسول خدا (ص) و امیرالمومنین (ع) بروید; یعنی غسل کردن، بستن عمامه سفید بر سر در حالی که یک طرف آن را جلوی سینه و طرف دیگر را پشت سر انداخته، عصا به دست گرفته و با پای برهنه راه برود و چهار تکبیر گفتن (الله اکبر، الله اکبر، الله اکبر). علی ما هدانا، الله اکبر علی ما رزقنا من بهمه الانمه و الحمدلله علی ما ابلانا) از راه دیگر برگشتند که از آنجا رفتند نماز خواندند.

خواندن نماز عید قربان واجب است.

خدایا اهل عظمت و بزرگی و اهل مهربانی و نیرومندی و اهل بخشش.

در رکعت دومبعد از سوره حمد، سوره شمس یا سوره دیگر را بخوانید. سپس چهار تکبیر بگوید و بعد از هر تکبیر همان قنوت را بخواند سپس تکبیر پنجم را بگوید و به رکوع و سجده برود و نماز را تمام کند. بعد از نماز، تسبیحات حضرت زهرا (سلام الله علیها) را بخواند و سپس دعاهای خوانده شده را بخواند که یکی از آنها دعای چهل و ششم «کتاب سجادیه» است.مجله ازدواج

در رکعت اول سوره حمد و آلا (یا هر سوره دیگری را که می خواهید) بخوانید و بعد از آن پنج تکبیر بگویید.

حجت الاسلام عادل حاجی پور چهارشنبه 16 تیرماه در جمع خبرنگاران گفت: در تمامی شهرهایی که نماز جمعه اقامه می شود در نماز عید سعید قربان نیز حضور خواهیم داشت.

نماز عید قربان در زمان حضور امام (علیه السلام) یا نایب خاص ایشان واجب است ولی در این سن (عصر غیبت) مستحب است.

نماز عید قربان چند رکعت است؟ و چند قنوت دارد؟

در این، خیر محمد و آل محمد، و من از هر بدی و بدی که از این محمد بیرون آورده ای، دور می شوم.

نماز عید قربان چه ساعتی است؟

وقت نماز عید قربان از طلوع اول آفتاب روز عید تا ظهر است. اما مستحب است نماز عید قربان را بعد از طلوع آفتاب بخوانند و در عید فطر بعد از طلوع آفتاب افطار کنند و بعد از نماز عید زکات فطره بدهند. آره

نحوه خواندن نماز عید قربان

(اگر قادر به خواندن این قنوت نیست، می تواند هر قنوت دیگری بخواند) سپس تکبیر ششم را بگوید و به رکوع بروید و پس از رکوع و سجده، برخیزید و رکعت دوم را شروع کنید;

نماز عید قربان امسال (1402) نیز مانند هر سال در روز عید سعید قربان در تهران و سایر شهرها و استانها در اماکن متبرکه از جمله حرم رضوی دانشگاه تهران، حرم حضرت معصومه، مسجد محل، جمکران، تکایا و… ساعت هشت صبح پنجشنبه 8.

وقت نماز عید قربان در سراسر کشور

نماز عید قربان در تهران: نماز عید سعید قربان همزمان با سراسر کشور ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 17 تیرماه به امامت آیت الله سید احمد خاتمی در تهران اقامه می شود.

در ادامه این مراسم یکی از مبلغین دینی به تشریح احکام نماز عید قربان و ارائه توضیحاتی در مورد نماز عید قربان و نماز عید قربان می پردازد همچنین اذان ساعت 5 صبح اقامه می شود. در حرم مطهر رضوی

نماز عید قربان در قم: در روز عید سعید قربان دعای ندبه از ساعت 6 صبح در حرم مطهر با صدای سید علی حسینی نژاد خوانده می شود سپس از ساعت 7 صبح نماز عید سعید غدیر خم در ذیل آن اقامه می شود. رهبری آیت الله سید محمد سعیدی. در شبکه قرآن و معارف سیما و شبکه استانی قم بازتاب دارد.
نماز عید قربان در جمکران: مراسم ویژه عید سعید غدیر خم روز پنجشنبه 17 تیرماه از ساعت 6:30 صبح با قرائت دعای میثاق و دعای ندبه آغاز می شود. حجت الاسلام حسین آبادی افزود: ساعت 8 صبح آیت الله اراکی از اعضای شورای فرصت این مراسم را در صحن جامع مهدوی مسجد مقدس جمکران اجرا می کند.

نماز عید قربان در چه ساعتی از روز خوانده می شود؟

خدایان عظمت و عظمت، بدبختی شایسته بخشش، قدرت و سلطنت، بدبختی شایسته بخشش

و رحمت شايسته تقوا و مغفرت، از تو حق اين روزى را كه مقرر فرمودى مى خواهم.

وی با بیان اینکه به طور کلی نماز عید سعید قربان در 75 نقطه فارس اقامه می شود، افزود: در شهر شیراز سومین حرم اهل بیت علیهم السلام نماز عید قربان ساعت 19 اقامه می شود. صبح در حرم مطهر شاه چراغ (ع) به امامت حجت الاسلام رضوی اردکانی امام. جمعه موقت شیراز برگزار می شود. به گفته حاجی پور، در برخی از شهرستان های استان فارس نماز عید سعید قربان ساعت 6:30 صبح اقامه می شود.

نماز عید سعید قربان در سمنان: سمنان فردا اقامه نماز جمعه استان سمنان است. نماز عید سعید قربان فردا در هشت شهرستان سمنان اقامه می شود.
بر اساس اعلام ستاد نماز جمعه استان فردا پنجشنبه 17 تیرماه ساعت 18 دعای ندبه قرائت می شود و پس از آن در ساعت 7 صبح نماز عید سعید قربان برگزار می شود. در محل اقامه نماز جمعه سمنان برگزار می شود. امام جماعت نماز عید سعید قربان در مرکز استان به عهده حجت الاسلام مهدوی نژاد امام جماعت موقت سمنان است. بر اساس اعلام ستاد نماز جمعه سمنان، فردا ساعت 7 صبح درها به روی عموم مردم باز می شود و نماز عید سعید قربان حدود ساعت 7 صبح اقامه می شود. نماز عید سعید قربان در سایر شهرستان های استان نیز اقامه می شود. نماز عید قربان در مشهد: در مشهد به امامت آیت الله سید احمد علم الهادی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) برگزار می شود. مراسم نماز عید سعید قربان از ساعت 4:30 بامداد روز پنجشنبه 17 تیرماه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید در رواق های متبرکه امام خمینی (ره)، دارالمرهمه و دارالمرحمه آغاز می شود. حجه حرم مطهر رضوی زیر نظر اداره تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی.

عید بر مسلمانان و بر محمد صلی الله علیه و آله و سلم

و آل محمد صلوات شما بر آنان باد.

و رحمان و پرهیزگار و آمرزنده در حقیقت این روز گام بردار همان که آن را پدید آورد.

به نام محمد و آل محمّد و اگر مرا از هر بلایی بیرون آوری، مثل محمد بیرونم خواهی کرد.

درب های دانشگاه تهران از ساعت 6 صبح به روی نمازگزاران باز می شود و برنامه ها از ساعت 7 صبح آغاز می شود.

نماز عید قربان در شیراز: فارس، رئیس شورای سیاستگذاری امام جمعه فارس گفت: همزمان با سراسر کشور، نماز عید سعید قربان در ۷۵ نقطه استان فارس اقامه می شود.

و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم خدایا بهترین چیزی را که خواسته اند از تو می خواهم.

از تو ای بندگان شایسته تو، و از آنچه به بندگان شایسته تو پناه برده اند به تو پناه ببر.

برای مسلمین عید و برای محمد صلی الله علیه و آله و سلم به ذکر و عزت و بیشتر.

بر محمّد و آل محمّد صلوات بفرست و مرا در کل خیر درآور

که بر محمد و آل محمد صلوات فرستادی و مرا در تمام کارهای نیکی که کردی قرار دادی.

نماز عید قربان دو رکعت است که در رکعت اول بعد از خواندن حمد و سوره باید پنج تکبیر و بعد از هر تکبیر یک قنوت و بعد از قنوت پنجم بگوید. باید تکبیر دیگر بگوید، سپس رکوع کند، دو سجده کند و برخیزد. و در ركعت دوم چهار تكبير بگويد و بعد از هر تكبير قنوت بخواند و تكبير پنجم را بگويد و به ركوع برود و پس از ركوع دو مرتبه سجده كند و تشهد بگويد و بر نماز سلام كند.