نقشه تعقیب قربانی با کد ملی (ارتش و سپاه پاسداران) • تصویر از مجله زندگی

پس از ورود به سایت، اطلاعات درخواستی که شامل اطلاعات شخصی متقاضی می باشد را تکمیل نمایید تا درخواست خود برای صدور کارت ایثار ثبت شود.

رهگیری کارت ایثار سپاه با کد ملی

صدور کارت ایثار ارتش

مراحل مختلفی برای درخواست کارت خود قیدی، تحقیق و رهگیری وجود دارد که در زیر به صورت گام به گام توضیح داده شده است.

ابتدا به سایت بنیاد شهید و امور ایثارگران به آدرس اینترنتی مراجعه کنید isaarit.isaar.ir دیدن.

فقط افرادی که مایل به استفاده از سهمیه ایثارگری 5 درصد هستند برای ثبت نام در دفترچه آزمون باید کد ایثارگری را وارد کنند و مراحل ذکر شده در زیر را انجام دهند. متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهمیه 25 درصدی استفاده از سهمیه ایثارگران باید در زمان ثبت نام فقط نسبت به احراز سهمیه ایثارگران در سامانه اقدام کنند.مجله ازدواج

نکته دیگری که در خصوص استعلام کارت سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری خوب است بدانید این است که دو حالت سهمیه 25 درصد و سهمیه 5 درصد وجود دارد. سهمیه 25 درصدی شهدا شامل همسر و فرزندان شهدا و مفقودین، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان 25 درصد به بالا و همسر و فرزندان آنان است. سهمیه 5 درصدی ایثارگران شامل جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه است.

کارت تعقیب قربانی با کد ملی

همچنین جهت تسهیل در روند بررسی مدارک داوطلبان در صورت تمایل و کاملا اختیاری می توانید مدارک زیر را به دفاتر مرجع ایثار نیز ارائه نمایید.

  • کپی مدرک شناسایی آخرین واحد خدماتی کارکنان پرداخت کننده
  • کپی سوابق خط مقدم، سوابق مسئولیت، سوابق مشارکت در عملیات، سوابق اسارت، سوابق زخم، سایر سوابق انکار، افراد وابسته
  • دو عکس مستند از نفاق دوران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی (انفرادی یا جمعی)

اولین قدم رفتن به سایت ارتش است www.aja.ir دیدن.

ردیابی کارت ایثار ارتش با کد ملی

در صفحه ظاهر شده مجموعه ای از خدمات الکترونیکی ارائه شده توسط بنیاد شهید وجود دارد. در قسمت خدمات الکترونیک ایثارگران و کارمندان گزینه «درخواست صدور کارت» را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.

کلیه سربازانی که حداقل به مدت 6 ماه از تاریخ 31 شهریور 59 تا 8 مرداد 1346 داوطلبانه توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران در مناطق عملیاتی حضور یافته باشند، مشمول دریافت کارت ایثارگری ارتش (طبق دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح) می باشند. نیروهای مسلح، سه چهارم ماموریت حضور کارکنان حقوق بگیر در بخش های عملیاتی یک وظیفه داوطلبانه تلقی می شود.

در صفحات بعدی باید اطلاعات درخواستی را تکمیل کنید تا درخواست کارت ایثار شما ثبت شود. در نظر داشته باشید کد رهگیری ایثارگری اعلام شده فقط برای شرکت در آزمون دانشگاه ها و آموزشگاه ها بوده و برای دارندگان کارت ملی ایثارگری صادر می شود.

ثبت نام و دریافت کارت ایثارگری ارتش ملی

اگر کارت ملی ایثارگری ندارید برای دریافت آن باید چندین مرحله را طی کنید تا در نهایت کد رهگیری ایثارگری را دریافت کنید. برای این کار باید مدارک خاصی ارائه کنید. برای صدور کارت ملی قربانی باید این مدارک را به نزدیکترین واحد تحویل دهید:

  • هشت فرم ابراز خود را تکمیل کنید
  • عکس سه چهار با لباس شخصی (پس زمینه سفید)
  • کپی صفحه اول و دوم شناسنامه
  • کپی کارت ملی قربانی
  • کپی صفحه اول شناسنامه و کارت ملی خانواده (فرزند-همسر)
  • کپی مدرکی که آخرین واحد خدماتی کارکنان در حال فعالیت را مشخص می کند (کپی از دو طرف کارت پایان خدمت و کارت سپرده)

بسته به انتخاب شما یکی از دو صفحه زیر برای شما باز می شود. با وارد کردن کد کشور می توانید به روند ادامه داده و درخواست مشاهده کد رهگیری خود را داشته باشید.

پس از ثبت درخواست صدور کارت قربانی، ممکن است بخواهید به درخواست خود ادامه دهید. برای پیگیری دریافت کد ایثارگری باید مجددا به سایت ایثار مراجعه کنید و این بار به جای درخواست کارت به قسمت «درخواست پیگیری» مراجعه کنید. در این قسمت می توانید کارت ایثار با کد ملی خود را استعلام و پیگیری کنید.

صدور کارت ایثار ارتش

به غیر از سربازان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سربازانی که در زمان جنگ ایران و عراق توسط ارتش به خط مقدم اعزام شده اند نیز می توانند استعلام کرده و کارت ایثار خود را دریافت کنند.

درخواست کارت ایثار ارتش با کد ملی

تمامی رزمندگانی که در مناطق عملیاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور داشته اند می توانند کارت ایثار سپاه را دریافت کنند. برای این منظور متقاضیان باید به سایت بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کرده و مراحل متعددی را برای استعلام و درخواست کارت خود طی کنند. در ادامه مراحل استعلام و درخواست صدور کارت به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است:

در مرحله دوم از منوی عمودی سمت راست صفحه گزینه «کد رهگیری ایثارگران» را انتخاب کنید. دو گزینه «کد رهگیری پایوران» و «کد رهگیری شغل» برای شما نمایش داده می شود. بسته به شرایط خود یکی از این دو گزینه را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.

در مرحله بعد در صفحه جدیدی که مشاهده می کنید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سیستم شوید. در صورت نداشتن نام کاربری و رمز عبور باید برای دریافت آن به نزدیکترین شعبه بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کنید.

شما می توانید کارت ایثار را با کد ملی خود به صورت حضوری و حضوری استعلام و پیگیری نمایید. با زومیت همراه باشید تا روش بررسی و پیگیری آفلاین کارت قربانی را با کد کشور بررسی کنیم. برای استعلام و ردیابی این کارت باید به سازمانی که در زمان جنگ در آن عضویت داشتید، یعنی ارتش یا سپاه، حضوری یا آنلاین مراجعه کنید. هر یک از این سازمان ها سیستم خاص خود را دارند و مراحل بررسی و پیگیری نیز متفاوت است. در ادامه این مقاله، فرآیند بررسی و پیگیری کارت ایثار در هر یک از سامانه های مذکور توضیح داده شده است.

نحوه اطلاع از کارت ایثار سپاه

لازم به ذکر است کلیه مراحل اخذ کارت ملی ایثار باید به صورت حضوری طی و طی شود و پس از اخذ کارت ملی ایثار می توانید کد رهگیری ایثار را جهت ثبت نام در آزمون دریافت نمایید.ورود آنلاین.

پیگیری کارت ایثار با کد ملی را چه کسانی باید درخواست کنند؟

در این خبر نحوه پرکردن و پیگیری کارت ایثار با کد ملی را به شما آموزش می دهیم. همچنین مراحل درخواست کارت خود انکار توضیح داده شده است.
سوابق تمامی رزمندگانی که در هشت سال جنگ ایران و عراق در جبهه های جنگ حضور داشتند در سازمان هایی مانند ارتش یا سپاه پاسداران ثبت و موجود است. سربازان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سوابق و همچنین استعلام و پیگیری کارت شهادت خود می توانند با مراجعه حضوری یا اینترنتی به این سازمان ها یا سامانه های اینترنتی آن ها دسترسی داشته باشند و یا درخواست کارت شهادت کنند.

آیا امکان پیگیری کارت ایثار با کد ملی وجود دارد؟