نقد و بررسی تابلوی نقاشی رنگ روغن طرح جوکر کد 01

قسمت دوم سری اول فیلمهای بتمن کمپانی برادران وارنر با مایکل کیتون در لباس شوالیهی تاریکی قصهی نبرد بتمن با پنگوئن که میخواهد تمام پسران تازه به دنیا آمدهی گاتهام را بکشد، روایت میکند و همینطور رویارویی او با کتومن که میخواهد از مکس شرک، شریک پنگوئن در به کنترل درآوردن لباس بتمن از کجا بخرم گاتهام، انتقام بگیرد. «بتمن» محصول ۱۹۸۹ که اولین قسمت از اولین سری فیلمهای بتمن برادران وارنر است و مایکل کیتون را در لباس شوالیهی تاریکی دارد، به روزهای اول بتمن در مبارزه با فساد گاتهام و کشمکشهایش با جوکر میپردازد. و با اینکه حتی یک کلمه از حرفهای بین را نمیشود فهمید، صحنههایی که در آن او یک هواپیما را با هواپیمای دیگری میگیرد و جلوتر بمبهایی که در زمین فوتبال گاتهام منفجر میکند، بعضی از بهترین صحنههای اکشن نولان تا به امروز هستند. شخصیت بتمن خود بسیار تاریک است، البته اگر در خوانش از آن، این ایده که مردی بالغ لباس موجودات و دلقکها را به تن میکند، احمقانه به نظر نیاید.

لباس بتمن عضلانی از جنس پلی استر است و داخل پک یک عدد ماسک وجود دارد. کافی است نگاهی به یکی از تازهترین بازیهای این قهرمان بیندازید که محصول شرکت Insomniac است و حسابی در کنسولهای پلی استیشن غوغا به پا کرد. با نگاهی به لیست فیلمهای در حال اکران، آثاری در ژانر و موضوعهای مختلف را میبینیم که بازیگران شناخته شده از زن و مرد در آنها بازی میکنند؛ برخی بازیگران هم در دو فیلم به نقشآفرینی پرداختهاند. برتون با این فیلم موفق شد بتمن را به یک برند تبدیل کند و ارزش این فیلم عمدتاً در تاریخچهای است که میسازد و داستانها و فیلمهایی که بعدها با الهام از آن ساخته شدند. بعدها جایگزین شدن تری به عنوان بتمن در دنیای Earth-12 و Earth-992 نیز تائید شد. تری در دنیای انیمیشنی دیسی به عنوان بتمن و محافظ شهر گاتهام جایگزین بروس وین شد. تری مکگینیس (Terry McGinnis) شخصیتی در سری تلویزیونی Batman Beyond بود. «سریال انیمیشنی بتمن» (Batman: The Animated Series) برای یک برنامه کودک تلویزیونی به طور حیرتانگیزی تاریک و پیچیده بود. فیلم بتمن محصول ۱۹۶۶ در واقع نسخهی سینمایی یک سریال تلویزیونی بتمن و اولین فیلم سینمایی بتمن بود که بعد از پایان سریال پخش شد.

سایت سلام سینما و elitland، مرجع قانونی برای خرید و دانلود سریال جوکر است. قبل از این که برای خرید لباس بتمن ابرقهرمان با ست کامل و عضله ای (سایز بزرگ) اقدام کنیم، لازم است تا کمی با شخصیت بت من آشنا شویم. یکی از مهمترین دلایلش نیز مربوط به یک فلشبک ده دقیقهای در دومین پرده فیلم است. فیلم در انتها هم دچار از هم گسیختگی میشود؛ اکشن آشفته و درهم است، و همینطور اصول اخلاقی بتمن. در همان حال یکی از معروفترین تاجرین شهر گاتهام سیتی در حال مسافرت دریایی در یکی از اقیانوس ها است . فیلم به مبارزهی بتمن، همزمان با رابطهی عاطفی با یک روانشناس (نیکول کیدمن)، با دو شخصیت شرور (جیم کری و تامی لی جونز) که میخواهند از ذهن تمام ساکنان گاتهام اطلاعات بیرون بکشند، میپردازد، همچنین به سرپرستی پذیرفتن یک پسر آکروباتکار یتیم که بعد میشود همان یار او رابین (کریس اودانل).

تیم برتون در «بتمن» محصول ۱۹۸۹ که اولین فیلم ابرقهرمانی اوست، با ایدههای عجیب و غریبی که بعدها در «بازگشت بتمن» شکوفا میشود بازیبازی میکند. جک نیکلسون جوکر را در قالب یک دیوانهی مبتلا به اختلال روحی به نمایش گذاشته است که امکان ندارد موقع تماشایش به این فکر نکنیم که چطور کار او بعدها سرمشق نسخهی ترسناکتر و باابهتتر هیث لجر شد. فیلم به تلاش بتمن برای غلبه بر بزرگترین ترسش یعنی مبارزه با جوکر و جلو تازهترین نقشهی شوم او را گرفتن میپردازد. این تنها ابتدای راه متولد شدن شخصیتی به نام مرد آهنین است که در برترین فیلم های سینمایی ابرقهرمانی حضور دارد. حتی تولید کنندگان سریال از استفاده موی سبز رنگ جوکر نیز منع شدند ، به همین خاطر جوکر در فصل آخر سریال گاتهام با ظاهری متفاوت حضور پیدا می کند و در عین حال با تمامی محدودیت ها ، کامرون منهن در ایفای نقش جوکر درخشید. پسر بچه ها علاقه زیادی به شخصیت اصلی این تم تولد دارند، از این رو استفاده از آن یکی از بهترین گزینه ها برای برگزاری یک جشن تولد باشکوه پسرانه می باشد. توجه داشته باشید که محبوبیت استعمال از همین لباس گونه بتمن فراوان بیشتر شده هست و اشخاص بسیاری هم برای به دست آوردن سود بیشتر، محصولات تقلبی را عرضه بازار کرده اند و به جهت اینکه در دام این اشخاص اسیر نشوید مسلما از قبل از خرید خویش به معتبر بودن دکان گزینه نظر دقت داشته باشید.

کریستین بیل بهترین گزینه برای نقش بتمن است؛ او میتواند هم نقش خفاش مرموز را خوب بازی کند و هم در قالب دون ژوان کمی زبانباز (نزدیک به همان شخصیتی که در فیلم «روانی امریکایی« (American Psycho) بازی کرده است) خوب ظاهر شود. فیلم مطمئناً ایراداتی دارد؛ گاهی خیلی ترسناک میشود و بخشی از لذتی را که از فیلمهای ابرقهرمانی انتظار داریم از دست میدهد. بعد از موفقیت بازی Lego Star Wars و بازی Lego Indiana Jones، منطقی بود که یک شخصیت ابر قهرمان از دنیای کامیکها نیز با بازی Lego Batman: The Game جایگاه مشابهای دریافت کند و تبدیل به یکی از بهترین تغییرها در سری بازیهای Lego شود. فیلم هشت سال بعد از اتفاقات «شوالیهی تاریکی» است و بین شرور بروس وین را مجبور میکند که برای نجات گاتهام از ویرانی هستهای دوباره لباس بتمن را به تن کند. این فیلم که در واقع بازراهاندازی دیگری از فرنچایز فیلمهای بتمن به حساب میآید، قصهی بچگی بروس وین از کشته شدن مادر و پدرش و تبدیل شدنش به بتمن را روایت میکند و همینطور مبارزهی او با رأس الغول و مترسک که میخواهند گاتهام را تخریب کنند. از قضا بروس وین هم در این مراسم حضور دارد؛ آیا ریدلر در فیلم از هویت واقعی بتمن باخبر است؟

اگر پسر شما هم به شخصیت بتمن علاقه دارد شما می توانید با خرید تم تولد بتمن از فروشگاه تم سورتایم برای برگزاری جشن تولد پسر خود حسابی او را غافلگیر کرده و یک مراسم به یادماندنی هم برای فرزند خود و هم برای مهمانان رقم بزنید. توجه داشته باشید که برای خرید شیک ترین و چشمگیرترین لباس بتمن می توانید از یک فروشگاه قابل اطمینان و اعتماد خرید خود را انجام دهید. بسیاری از والدین به دنبال خرید لباس بتمن ارزان می باشند و ما توصیه ای که به ایشان داریم این است : کیفیت و نوع دوخت را فدای ارزان بودن محصول نکنند چرا که در بازار مشاهده شده لباسهایی با کیفیت بسیار پایین موجود می باشد و طبیعتاً به نسبت خرید لباس بتمن اصل ممکن است در نگاه اول برای شما مقرون به صرفه تر باشد اما این نکته را در نظر بگیرید که بعد از یک بار شستن شاهد پاک شدن طرح و از بین رفتن حالت این نوع محصولات خواهیم بود. با این انیمشین سریالی بار دیگر ثابت شد همچنان بتمن داستان برای روایت کردن دارد و مردم هم به آن علاقهمند هستند. «شوالیهی تاریکی» یک شاهکار است و همچنان مقام بهترین فیلم ابرقهرمانی تمام دوران را به نام خود دارد.

فیلم که در زمان اکرانش محبوب بود، دست روی این موضوع گذاشته است که چگونه آسیب روحی شخصیتهایش را منزوی میکند، در عین حال قصهی فرد ناشناسی که رؤسای مافیای جرم و جنایت را در گاتهام به قتل میرساند، روایت میکند، در واقع اینکه چگونه بروس وین به بتمن تبدیل میشود و دست به اولین تلاش برای مبارزه با فساد میزند. «بتمن» ۲۰۲۲، که بعد از سهگانهی «شوالیهی تاریکی» نولان بازراهاندازی فرنچایز فیلمهای بتمن محسوب میشود، به نبرد دو سالهی بتمن با فساد گاتهام میپردازد و مبارزه با ریدلر، قاتلی زنجیرهای که الیتهای شهر را میکشد. این تم تولد، به اندازه ای در بین مخاطبان محبوب است که بعد از مدت کوتاهی به یکی از پرفروش ترین تم های تولد پسرانه تبدیل شد.

فیلم لگو بتمن از مسخره کردن این ابرقهرمان غمگین لذت میبرد و حقیقتاً جای تعجب دارد که برادران وارنر به این فیلم اجازه دادند بتمنهای گذشته را تا این اندازه مسخره کند، به ویژه نسخهی همزمان، پر سر و صدا و «خود را جدی فرض کن» زک اسنایدر. به نوعی این فیلم هم خیلی شلوغ و هم کمی خستهکننده است، و هوش و ذکاوت کافی را برای پیشی گرفتن از فیلمهای قبلی ندارد. پس از جنگ ، ایالات متحده پس از مجبور به جیره بندی بسیار زیاد در طول جنگ جهانی دوم ، در حال بالا رفتن بود. تمام حکایت او در طول فیلم این است که از کشتن امتناع میکند، تا اینکه البته عمداً رأس الغول را در قطاری سریع السیر رها میکند تا بمیرد.

اما برادران وارنر در فرصت دوباره دادن به تیم برتون برای ساختن یک فیلم بتمن دیگر درست عمل کردند. بروس وین که در لباس بتمن، به کمک حل معمای قتل شتافته است، کاراکتری ساده و معمولی دارد که در برابر اتفاقات پیش آمده با تردید عمل می­کند و حتی در بخش­هایی ترس در چهره­اش هویداست. بنابراین، او ابرقهرمانی است که به کمک دیگران نیز احتیاج دارد و از این بابت احساس خشم و یا ناراحتی ندارد. قوه تخیل کودک در سن ۵ سالگی به بعد به اندازهایی پویا می باشد که خیال می نماید که دنیا یک مکان هیجان انگیز و مالامال از شگفتی به جهت او می باشد. طبق گفتهی این کارشناسان اگر بتمن از یک آسمانخراش ۱۵۰ متری پایین بپرد و فاصله بین دو بال گلایدرش (همان شنل) هم ۷/۴ متر باشد، فقط میتواند حدود ۳۵۰ متر پرواز کند، بعد از آن شتاب به ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت میرسد. یک ساعت اول فیلم بسیار امیدوارکننده است؛ سن بروس بالا رفته و از نقشاش به عنوان محافظ گاتهام خسته شده است. او برای مخفی نگه داشتن هویت مبارزاتی خود و نیز ترساندن خلافکاران گاتهام، با ایدهگرفتن از یک خفاش، برای خود لباس و نقابی خفاشگونه طراحی کرد و درحالیکه روزها «بروس وینِ» سرمایهدار و نیکوکار بود، شبها به مرد خفاشی یعنی «بتمن» مبدّل میگشت که همچون شوالیهای سیاهپوش و کارآگاهی باهوش علیه باندهای بزرگ فساد در گاتهام به مبارزه میپرداخت.

متاسفانه او مجبور شده است که هویت خود را فاش کند و بعد از آن به آلفرد میگوید که پروتکل سقوط شوالیه را آغاز کند. در «بتمن برای همیشه» که حتی از «بازگشت بتمن» شوخ و شنگتر است، شوماخر سعی کرد بعد از فیلمهای تیم برتون (برتون در این فیلم هم تهیهکننده است) لحن را سبکتر و فیلم را کمی سرگرمکنندهتر کند. فیلم شوالیه تاریکی برمیخیزد سومین فیلم از سهگانه بتمن نولان است. با این حال، «شوالیهی تاریکی برمیخیزد»، قسمت سوم و آخر سهگانهی نولان با بتمن کریستین بیل، پیش از آنکه شنل را به رابرت پتینسون بسپارد، هنوز هم یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی است که تا کنون ساخته شده است. اما طرفداران سمت دیگری از کارآگاه تاریکی را انتخاب کردند که به لطف برخی از شگفتانگیزترین تعاملات او واقعاً جذاب است. به طرز عجیبی، بتمن بن افلک رهبر گروه قهرمانان است، با اینکه بازیاش چنان فاقد پویایی است که سخت میتوان درک کرد که اصلاً چرا او به این سمت انتخاب شده است، و نه واندر ومنِ گل گدوت یا آکوامنِ جیسون موموآ که هر دو شخصیتهای بسیار جالبتری هستند.