نظر دکتر محمدباقر سخی در مورد طرح توقف تبلیغات مهاجرتی • مجله ازدواج

برای جلوگیری از تبلیغات مهاجرت برنامه ریزی کنید این می تواند ناشی از یک دیدگاه اشتباه از مسئله مهاجرت باشد. همه مهاجران ایرانی کشور خود را برای درخواست پناهندگی ترک نمی کنند. بسیاری از این افراد برای تحصیل به کشور مورد نظر خود سفر می کنند و پس از مدتی برای خدمت به ایران بازمی گردند. گاهی در نقش یک فرد تحصیل کرده و گاهی در نقش یک تاجر و سرمایه دار پس از ثبت کسب و کار در کشور مقصد به فعالیت های تجاری سودآور و صادرات کالای ایرانی می پردازند. ناگفته نماند که مهاجرت افراد به معنای خروج از کشور نیست. برعکس، بسیاری از مهاجران ایرانی پس از مهاجرت به سایر کشورها برای کار برای خانواده های خود در ایران پول می فرستند و از این طریق درآمد کسب می کنند.

مهاجرت مردم به معنای خروج از کشور نیست

قاچاق انسان و خروج غیرقانونی از کشور

طرح پیشگیری از آگهی مهاجرت نرخ جعل اسناد را افزایش می دهد!

موضوع مهاجرت هیچ منافاتی با اسلام و فرهنگ ایرانی ندارد

تشکیل اتحادیه دفاتر مهاجرت راه حل مناسبی است

متاسفانه در حوزه گردشگری اعم از داخلی و خارجی فقط با موضوع طرح جلوگیری از اعلامیه های مهاجرت ما مواجه نیستیم یکی دیگر از مشکلات این بخش عدم یکپارچگی در این حوزه است. به روز نشدن قوانین، اقدامات خودسرانه برخی مسئولان و… تخلفاتی در حوزه گردشگری ایجاد کرده است. برخی از موسسات مهاجرتی علیرغم فعالیت های قانونی خود به نقض قانون متهم شده اند.

عدم تطابق آموزش های مربوطه برخی مسئولان در حوزه گردشگری و مهاجرت

موضوع مهاجرت هیچ منافاتی با اسلام و فرهنگ ایرانی ندارد

اگر رژیم جلوگیری از اعلامیه های مهاجرت در صورت تصویب در مجلس مشکلات زیادی برای دولت و مردم پیش خواهد آمد. می توانیم در فرودگاه شاهد جعل مدارکی مانند پاسپورت، ویزا، جعل مهرهای ورود و خروج باشیم. ترس از اینکه تعداد قاچاقچیان و افرادی که متقاضیان را به طور غیرقانونی از مرزها می برند افزایش یابد. در چنین شرایطی افراد سودجو از فرصت استفاده کرده و متقاضیان مهاجرت را به صورت غیرقانونی به کشورهای دوردست مانند انگلستان، کانادا، آمریکا، کشورهای شینگن، استرالیا و … می فرستند. معمولاً برای انتقال این افراد به مدارک جعلی و مبالغ هنگفتی نیاز است تا این افراد از طریق مرزهای ترکیه، ارمنستان، آذربایجان، عراق و … به صورت غیرقانونی از کشور خارج شوند.

طرح جلوگیری از تبلیغات ناخواسته مهاجرت به شبکه های دشمن کمک می کند!

بالاخره در انکار طرح جلوگیری از اعلامیه های مهاجرت در این متن باید به نکته دیگری اشاره کنیم. این پیشنهاد ممکن است مغایر با فرهنگ اسلامی و آداب و رسوم اجتماعی باشد. آیه «قل سیروا فی الارض» نیز همین نکته را نشان می دهد و مردم را به مهاجرت به کشور تشویق می کند. از سوی دیگر مهاجرت می تواند فرهنگ ناب ایرانی-اسلامی را گسترش دهد. در آغاز اسلام، پیامبر (ص) برخی از مسلمانان را به هجرت تشویق کرد. خوشبختانه بسیاری از ایرانیان با وجود مراکز مجلل و محافل شیطان پرستی به انجام مناسک دینی خود در مساجد ادامه می دهند و فرهنگ ملی اسلامی را در کشورهای غربی گسترش می دهند.

همانطور که در متن بالا ذکر شد، علاوه بر این برای جلوگیری از تبلیغات مهاجرت برنامه ریزی کنید مشکلات دیگری نیز وجود دارد. متاسفانه برخی از مسئولان در این سازمان آموزش های مرتبط با سفر ندارند. بنابراین کشور ما نتوانسته صدای قابل قبولی در صنعت گردشگری داشته باشد و در این صنعت ضعیف عمل کرده است. مشکل زمانی که واقعیت تبدیل شرکت های سهامی واقعی به شرکت های حقوقی آشکار می شود، تشدید می شود. این بدان معنی است که مشاغل را می توان به هر کسی با هر مدرکی منتقل کرد.

با رشد امنیت در این حوزه از بسیاری از مشکلات و جرایم ارتکابی کاسته شده و با مهاجرت قانونی شاهد ارزهای خارجی بیشتری در کشور خواهیم بود. تمامی این موارد به تجربه و تخصص کارشناسانی بستگی دارد که پیچیدگی های حوزه مهاجرت را به خوبی می دانند. حداقل چیزی که از آنها انتظار می رود این است که می دانند چگونه همه کار را انجام دهند امور مهاجرت مشتریان خود را به درستی راهنمایی کنید. بنابراین به جای طرح جلوگیری از تبلیغات مهاجرتی، طرح ساماندهی موسسات مهاجرتی در دستور کار قرار گیرد. در غیر این صورت پیامدهای منفی برای رشد اقتصادی و منافع ملی خواهد داشت.مجله ازدواج

همیشه راه حلی وجود دارد! راه حلی که می توان از آن برای مقابله با برای جلوگیری از تبلیغات مهاجرت برنامه ریزی کنید وی تشکیل اتحادیه دفاتر مهاجرت را ارائه کرد. البته فقط موسسات مهاجرتی که در کار خود تخصص دارند باید به عنوان عضو پذیرفته شوند. آموزش مربوطه کارکنان ارشد این موسسات باید در زمینه گردشگری بوده و یا حداقل ده سال سابقه مفید داشته باشند. داشتن اتحادیه دفاتر مهاجرت دست واسطه ها، کلاهبرداران، سودجویان در زمینه مهاجرت را کوتاه می کند.

برای جلوگیری از تبلیغات مهاجرت برنامه ریزی کنیدراه حلی است که مرکز پژوهش های مجلس ارائه کرده است. هدف از این طرح جلوگیری از روند صعودی مهاجرت به ایران است. بر اساس این پیشنهاد، مرکز پژوهش‌های مجلس از دولت خواسته است تا تبلیغات مهاجرتی را در تمامی رسانه‌ها از جمله برنامه‌های اجتماعی به طور صریح یا ضمنی ممنوع کند. طی این طرح، به نهادهای قضایی دستور داده شد که از دفاتر مهاجرت حتی از ارائه تبلیغات در زمینه خرید ملک، تحصیل، سرمایه گذاری، اقامت و صدور ویزا به خارج خودداری کنند. بر این اساس شاهد دیدگاه های مخالف و موافق در این حوزه هستیم. دکتر محمدباقر سخی – کارشناس مدیریت حرفه ای گردشگری بین المللی – توضیحاتی را در خصوص این پروژه ارائه کرده است که در این مقاله تقدیم حضور محترم شما خواهد شد.

دکتر محمد باقر سخی

دکتر محمد باقر سخی – مدیر کارگروه سفر خوب معتقد است که اصل این سوال مناقشه برانگیز نیست. با این حال، در جزئیات آن، بسیاری از مسائل وجود دارد که باید بررسی و حل شود. با ممنوعیت تبلیغات مهاجرت به خارج از کشور قطعا خروج غیرقانونی از کشور اتفاق خواهد افتاد. بلکه باید طرحی تصویب شود تا دفاتر مهاجرت ضمن تبلیغ در فضاهای مجازی حوزه کاری خود را در رسانه ملی تبلیغ کنند. بنابراین برخی از شرکت ها و آژانس های مهاجرتی خدمات خود را از طریق شبکه های مرزی و ماهواره ای معرفی نمی کنند. همانطور که می دانید مهاجرت چیزی است که در همه کشورها به دلایل مختلف اتفاق می افتد. بسیاری از مردم در سراسر جهان برای به دست آوردن تحصیلات، زندگی و تجربه زندگی بهتر در کشور و فرهنگ متفاوت مهاجرت می کنند. بنابراین مهاجرت در هیچ کجای دنیا محکوم نیست.

قاچاق انسان و خروج غیرقانونی از کشور

معرفی

برای جلوگیری از تبلیغات مهاجرت برنامه ریزی کنیددر صورت تصویب مجلس، ناخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزد. از آنجایی که اکثر رسانه های جهان در اختیار کشورهای غربی است، ماهواره ها و شبکه های خارجی از فرصت استفاده کرده و از تبلیغات این شرکت ها حمایت خواهند کرد. توجه داشته باشید که رسانه های خارج از کشور مشکلات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بیشتری را از نظر نفوذ به آن ملت تحمیل خواهند کرد.

طرح جلوگیری از تبلیغات مهاجرتی ناشی از نگاه اشتباه به ترک وطن است!

مهاجرت مردم به معنای خروج از کشور نیست

طرح جلوگیری از تبلیغات مهاجرت خلاف فرهنگ اسلامی است

دکتر محمدباقر سخی: با ممنوعیت تبلیغات مهاجرت به خارج از کشور قطعا خروج غیرقانونی از کشور اتفاق خواهد افتاد.

برخی اعتراضات قابل توجه به طرح مسدود کردن تبلیغات مهاجرت