نرخ حق بیمه بیمه سلامت اعلام شد • تصویر از مجله زندگی

حاج محمودی تاکید کرد: پرداخت حق بیمه باید سالانه انجام شود; البته ما به فکر راه حل پرداخت ماهانه هستیم تا خانواده ها مجبور به پرداخت نباشند.

حق بیمه از سازمان بیمه سلامت

وی درباره سایر دهک های درآمدی توضیح داد:

  • دهک چهارم درآمدی 10 درصد
  • دهک پنجم درآمدی 20 درصد
  • دهک ششم درآمدی 30 درصد
  • دهک هفتم درآمدی 40 درصد
  • دهک هشتم درآمدی 60 درصد
  • دهک نهم درآمدی باید 80 درصد باشد

از جانب حق بیمه یک میلیون و 435 هزار و 200 تومان (مبلغ حق بیمه سالیانه) پرداخت

مدیرکل بیمه و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران درباره سرانه حق بیمه امسال توضیحاتی ارائه کرد.
حنان حاج محمودی درباره میزان حق بیمه سازمان بیمه سلامت در سال 1402 گفت: حق بیمه یکساله برای هر نفر یک میلیون و 435 هزار و 200 تومان است و این مبلغ برای افراد دارای مالیات بر درآمد دهم به طور کامل محاسبه می شود. . دهک های درآمدی یک تا سه که بر اساس آزمون سنجش گسترده به ما ارائه می شوند نیز به صورت رایگان تحت پوشش قرار می گیرند.

مدیرکل بیمه و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در سال 1401 حق بیمه سالانه برای هر نفر یک میلیون و 104 هزار تومان بود که با توجه به حق بیمه تعیین شده در سال جاری رشد 30 درصدی را در این بخش به ثبت رساند. .

وی با اشاره به اینکه 4 صندوق بیمه در سازمان بیمه سلامت فعال هستند، تصریح کرد: بیشتر پرداختی های بیمه ای به صندوق کارکنان کشوری مرتبط است که با پرداخت درصدی از حقوق بیمه شده اند. بیمه روستایی و شهرهای زیر 20000 نفر در صورت تایید سکونت توسط مراکز بهداشتی درمانی به صورت رایگان ارائه می شود، سایر صندوق ها نیز شامل گروه هایی می شود که حق بیمه آنها عموماً توسط دولت در ردیف های صندوق های بیمه سلامت یا توسط سازمان بیمه دیگری تامین می شود. مردم با ما قرارداد امضا می کنند. به عنوان مثال بیمه شدگان تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید و امور ایثارگران، دانشجویان و امور دانشجویی در این دسته قرار می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه بیماران خاص (ام اس، تالاسمی، هموفیلی، دیالیز و پیوند کلیه) و بیماران نادری که هیچ نوع بیمه درمانی ندارند مشمول بیمه رایگان می شوند، گفت: پس از تایید نوع بیماری توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی محل زندگی این بیماران تحت پوشش صندوق بیمه ایران برای این افراد تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. لیست بیماری های نادری که تحت پوشش بیمه قرار می گیرند توسط شورای عالی بیمه اعلام می شود.مجله ازدواج

وی افزود: تمدید بیمه سه دهک اول ابتدایی سال با تامین منابع دولتی انجام شد و هم اکنون نزدیک به 9 میلیون و 500 هزار نفر از سه دهک اول تمدید شده اند. اسامی افرادی که اخیرا به عنوان بیمه نشده سوم به وزارت امور اجتماعی رسیده است به صورت سیستمی پوشش داده شده و نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نیست.

وی ادامه داد: در نهایت اگر افراد جزو سه دهک برتر باشند صندوق بیمه ایرانیان به صورت رایگان بیمه می شود.

وی درباره نحوه پرداخت حق بیمه مشمولان توضیح داد: پرداخت حق بیمه از اول اردیبهشت ماه از طریق پنل شهروندی سازمان و یا با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت امکان پذیر است.