نحوه پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان


حقوق کارمندان را افزایش دهید

دستیار امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در مهرماه محاسبه و مابه التفاوت سایر ماه ها اعمال می شود.

بابک عقحی در گفتگو با رادیو اقتصاد در برنامه شروع جدید افزایش دستمزد کارمندان و بازنشستگان پرداخت و گفت: هر قانون و قانونی که بخواهد در کشور اجرا شود باید مراحل قانونی خود را طی کند، دولت تصمیم دارد برای جبران بخشی از هزینه های تحمیل شده به کارکنان و بازنشستگان عزیز، طرح اصلاح قانون را به مجلس ارائه کند. طبیعی است که با جلساتی که با مجلس و جلسات کارشناسی انجام شده، به یک برنامه پخته تر و رویه منطقی تری می رسیم. توجه به نظرات نمایندگان محترم مردم در شورای اسلامی قانون خواهد شد. و اجرا شود.

افزایش دستمزد کارمندان و بازنشستگان از مهرماه

وی افزود: اما واقعیت این است که دولت چون مصمم به اجرای این طرح است مبالغ مناسبی را برای حقوق کارمندان و بازنشستگان خود در مهرماه اعمال خواهد کرد و قول می دهم در حقوق مهرماه نیز پرداختی انجام شود. انجام شود و پس از نهایی شدن آن در مجلس و مشخص شدن رقم دقیق، مابه التفاوت برای ماه های دیگر اعمال می شود.

میزان افزایش حقوق کارمندان کشوری و مستمری بگیران

عقحی در خصوص میزان افزایش حقوق گفت: آنچه از سوی دولت تحت عنوان لایحه به مجلس محترم پیشنهاد شده است همان چیزی است که رئیس محترم سازمان برنامه ریزی و بودجه اعلام کرده است که مبلغ یک میلیون تومان برای کارکنان محترم دولت است. و 900000 تومان برای مستمری بگیران عزیز برابر این رقم می باشد. حقوق خانواده و حق اولاد 50 و 100 درصد افزایش یافته است یعنی برای زن 200 هزار تومان و برای هر فرزند 100 هزار تومان اضافه می شود. پیش بینی می کند در صورت تصمیم قطعی این موضوع در مجلس، 5 درصد دیگر به حقوق بازنشستگان اضافه شود.

به گفته وی، سایر پیشنهادات ارائه شده از سوی دولت مربوط به افزایش حقوق اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه ها تحت عنوان جهش علمی فوق العاده پیشنهادی به دستور ریاست محترم جمهوری برای نظارت بر صحن است. به مجلس باز است و آیا مورد تایید نمایندگان است یا خیر. وی گفت: بعد از جلسه مجلس بیشتر صحبت خواهد کرد.

نماینده مردم در امور مجلس، حقوقی و امور استان های سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برآورد دولت برای این حقوق حدود 54 تا 57 هزار تومان است و منابع آن از محل صرفه جویی هزینه های جاری دولت و پیش بینی درآمد در سازمان است. ماه های آینده رخ خواهد داد، اما شاید برخی از دوستان به دلیل عدم آگاهی از نداشتن هزینه تورمی، گاهی اذهان عمومی را نگران می کردند. این امر از محل درآمدهای مالیاتی دولت و سایر درآمدهای حاصل از فروش محصولات و تبدیل منابع آن به ریال صورت می‌گیرد، بنابراین امیدواریم این ترمیم بهبودی در افزایش قدرت خرید مردم به همراه داشته باشد و بر این باوریم که نخواهد داشت. بار تورمی بر جامعه

وی در خصوص زمانبندی اجرای افزایش حقوق افزود: انشالله به دستور رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه برای کارکنان محترم و بازنشستگان محترم و پس از آن پس از طی مراحل قانونی از مهرماه اجرا می شود. مراحل تکمیل و با تایید شورای نگهبان محاسبه دقیق انجام می شود و مابه التفاوت از آبان ماه انشالله پرداخت می شود.مجله ازدواج