نحوه پرداخت اقساطی جرایم رانندگی (طرح پرداخت جریمه خودرو) • مجله ازدواج


نمودار توزیع جرایم رانندگی به مناسبت هفته فرج

پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی کل پلیس راهور به مناسبت هفته فرجه طرح توزیع تخلفات رانندگی را آغاز کرد.
سرهنگ حسن ابراهیم پور با اشاره به تسهیلات پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص توزیع تخلفات رانندگی گفت: رانندگان می توانند در راستای تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان از 22 تا 30 مهرماه به دفاتر پلیس +10 مراجعه و تخلفات رانندگی خودروی خود را تقسیم کنند. .

رئیس مرکز انتظامی پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: توزیع تخلفات رانندگی و ترخیص موقت خودروهای توقیف شده با خلافی بیش از 10 میلیون ریال به مناسبت هفته فرا جا از 22 تا 30 مهرماه انجام می شود. .

وی گفت: مالکان و یا نمایندگان خودروهای توقیفی که به دلیل شکایت ماده 8 قانون مدیریت تخلفات بیش از 10 میلیون ریال و تا سقف 100 میلیون ریال خلافی دارند می توانند از تاریخ 22 تا 30 مهرماه به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند. پرداخت مبلغ جرایم معوق باید در مدت یک سال برای ترخیص موقت خودروی آنها به صورت اقساط پرداخت شود.

پیش پرداخت جرائم رانندگی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی جزئیات طرح پرداخت تخلفات رانندگی را تشریح کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: افرادی که به تازگی گواهینامه دریافت کرده اند و یا تغییر اساسی در گواهینامه دارند حداکثر تا 72 ساعت گواهینامه به منازل ارسال می شود.

چگونه جریمه های رانندگی را به صورت اقساطی پرداخت کنیم؟

طرح پرداخت تخلفات رانندگی
به گفته رئیس پلیس راهور فراجا، افرادی که قادر به پرداخت جریمه خودرو نیستند، در طرح اقساط دیرکرد خودرو شرکت و به دفاتر خدمات نیروی انتظامی مراجعه نمایید.

وی گفت: مقرر شده است خودروهای جریمه بالای 3 میلیون در فاصله عید قربان تا عید غدیر توقیف نشوند.

رفع تخلفات رانندگی

هادیان فر گفت: آخرین تعطیلی پلیس تحویل کارت خودرو در مدت ۷۲ ساعت به شرط صحت اطلاعات و آدرس است. افرادی که در دوران کرونا دارای حکم و مجوز سفر بوده اند اما در آن زمان جریمه شده اند می توانند برای رفع جرایم به مراکز پلیس سراسر کشور مراجعه کنند.

افزایش تولید خودروهای جدید در کشور

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: تولید خودروهای جدید شماره گذاری شده رو به افزایش است. در تعطیلات عید سعید قربان به ویژه در مسیر مازندران و چند استان زیارتی شاهد افزایش حجم ترافیک بوده ایم. حجم تردد ما در سه ماهه اول سال 2 میلیارد و 131 میلیون بوده که 87 درصد آن مربوط به خودروهای سبک و 12 درصد مربوط به خودروهای سنگین بوده است. سفرهای ما در سه ماهه اول سال نسبت به سال قبل 36 درصد افزایش داشته است.

به گفته وی، هم وزارت راه و هم دولت در محورهای حادثه خیز به کندی حرکت کرده اند. خسارات ما در این مکان ها قابل توجه است و باید تدبیر جدی اندیشید. به همه خودروسازان و سازمان استاندارد اولتیماتوم داده ایم. موضع پلیس در برابر خودروهای خطرناک بسیار قوی است.

وی گفت: بدون امضای طلایی، گواهینامه خودرو برای تردد در شهر صادر نمی شود و به خودروی خطرناک مجوز نمی دهیم.

نرخ های بیمه برای رانندگان پرخطر تغییر می کند

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: اطلاعات رانندگان پرخطر و حادثه خیز به بیمه نامه ارسال و نرخ این افراد تغییر می کند. با تمامی پلاک های مخدوش برخورد شده و اعلام کرده ایم که امکان شکایت از همین پلاک از این راننده وجود دارد.

وی گفت: 85 درصد شماره گیری از طریق وب انجام می شود و کمتر از 10 دقیقه طول می کشد، در قسمت پلاک سوم کار زیادی انجام شده و تفاهم نامه هم منعقد شده تا نداشته باشیم. خریدهای خارج از کشور این کار تاثیر بسزایی در کاهش جرم و جنایت خواهد داشت.

به گفته سردار هادیانفر، بیشترین علت مرگ و میر در جاده های کشور تخطی از سرعت مطمئنه است، علت مرگ بیش از 34 درصد از مردم در تصادفات خودروهای خطرناک بوده است. فوتی های ما در 3 ماهه اول سال 3953 نفر بوده که نسبت به سال قبل 6 درصد کاهش داشته است. طبق آمار 58 درصد تصادفات ما در 30 کیلومتر اول و در انتهای جاده ها است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور اضافه کرد: 73 درصد فوتی ها در تصادفات جاده های کشور است و 25 درصد تصادفات در جاده ها رخ می دهد که نسبت تصادف به فوت 3 و 5 برابر است.

نتایج قرعه کشی پلیس در سفرهای نوروزی

سردار هادیان فر درباره قرعه کشی پلیس برای سواری های نوروزی گفت: 12 میلیون راننده در سواری های نوروزی تخلفی نداشته اند، 6 برنده خودرو شامل یک زن و 5 مرد داریم و 30 دستگاه موتورسیکلت نیز در قالب قرعه کشی اهدا شد.

وی بیان کرد: رانندگان باید بدانند سرعت های غیرمجاز در جاده ها رصد می شود و اینطور نیست که دوربین را کم کنید و جریمه نشوید چرا که سرعت متوسط ​​در نظر گرفته می شود.

به گفته رئیس پلیس راهور فرجا، اکثر موتورسواران گواهینامه ندارند و باید شرایط برای اخذ گواهینامه موتور سیکلت راحت شود.

رئیس پلیس راهور فرجا گفت: افرادی که نمره منفی دارند نمی توانند در کشورهای دیگر گواهی بگیرند زیرا آن کشور از ایران درخواست می کند و ما درخواست آنها را رد می کنیم.

چرا شماره گذاری تیبا و سمند متوقف شد؟

هادیان فر گفت: سازمان ملی استاندارد شماره گذاری خودروهای تیبا و سمند را متوقف کرده و به دلیل ناایمن بودن آنها تمایلی به شماره گذاری آنها نداریم. سازمان استاندارد از پلیس خواسته است شماره نگیرد و امیدواریم به آن پایبند باشد.

وی گفت: خودروسازان به پلیس فشار می آوردند که تعدادی خودرو زانتیا و مزدا متعلق به سال 1400 را برای سال 1401 شماره گذاری کند که پلیس به هیچ وجه این کار را انجام نخواهد داد. به خودروسازان پیشنهاد می کنیم مابه التفاوت قیمت خودرو را به مردم پرداخت کنند تا برای سال 1401 شماره گذاری شود در غیر این صورت آن را برای همان سال 1400 شماره گذاری می کنیم.مجله ازدواج