نحوه محاسبه BMI – شاخص توده بدنی BMI چگونه محاسبه می شود؟ • تصویر مجله زندگی

نحوه محاسبه BMI - شاخص توده بدنی BMI چگونه محاسبه می شود؟

با تفسیر نتایج محاسبه BMI متوجه خواهید شد که وزن ایده آل برای شما چیست. تفسیر نتایج حاصل از محاسبه فرمول شاخص توده بدنی BMI به شرح زیر است:

  • BMI کمتر از 18.5 کم وزن
  • بین 18.5 تا 24.9 سال
  • بین 25.0 تا 29.9 اضافه وزن
  • 30.0 و بیشتر چاق
  • BMI کمتر از 18.5 نشان می دهد که شما کم وزن هستید.

به عنوان مثال، BMI = 25 به معنای 25 کیلوگرم بر متر مربع است. برای بیشتر بزرگسالان، BMI ایده آل (شاخص توده بدنی) بین 18.5 تا 24.9 است. اما برای محاسبه MBI مناسب برای کودکان و جوانان بین 2 تا 18 سال سن، جنسیت، قد و وزن در نظر گرفته می شود. البته محاسبه قد و وزن به صورت آنلاین و از طریق سایت های مختلف امکان پذیر است.

شاخص توده بدنی (BMI) چگونه محاسبه می شود؟

داشتن شکم بزرگ تغذیه سالم را بسیار دشوار می کند زیرا برای احساس سیری باید حجم زیادی غذا بخورید. به همین دلیل، افراد بسیار چاق معمولا نمی توانند به شاخص توده بدنی طبیعی برسند. مگر اینکه سایز معده کاهش یابد، عمل اسلیو معده انجام دادن.

بهترین جراح اسلیو معده کیست؟

اگر کم وزن هستید یا اضافه وزن دارید، باید شاخص BMI را محاسبه کنید تا متوجه شوید وزن مناسب با توجه به قد، وزن، سن و جنسیت چقدر است؟ به سادگی اطلاعات خود را با فرمول MBI جایگزین کنید تا عدد حاصل وزن ایده آل شما را نشان دهد.

در این مقاله فرمول محاسبه BMI برای محاسبه وزن مناسب را برای شما قرار داده ایم. در این مقاله نحوه محاسبه BMI را می خوانید؟ با استفاده از فرمول شاخص توده بدنی BMI می توانید کاهش یا افزایش وزن خود را محاسبه کنید.

شاخص توده بدنی BMI چیست؟

افرادی که شاخص توده بدنی بالایی دارند می توانند برای کاهش اندازه معده به آستین معده متوسل شوند. که در ادامه بیشتر توضیح داده ایم.

چگونه عمل کنیم آستین معده به داشتن BMI طبیعی کمک می کند

نحوه محاسبه BMI - شاخص توده بدنی BMI چگونه محاسبه می شود؟

فرمول BMI برای چه کسانی مناسب است؟

آیا می خواهید بدانید BMI چگونه محاسبه می شود؟ و فرمول محاسبه BMI چیست، باید گفت که این فرمول با استفاده از قد و وزن محاسبه می شود و نقطه شروعی برای درک چگونگی تاثیر چربی بدن بر سلامت کلی بدن است، فرمول آن به شرح زیر است:

نژاد همچنین می تواند بر فرمول محاسبه شاخص توده بدن تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، بزرگسالان از جنوب آسیا ممکن است در معرض خطر برخی از بیماری ها مانند دیابت با BMI = 23 تشخیص داده شوند، اما کارشناسان آنها را در دسته سالم قرار می دهند.

مزایای یک BMI طبیعی چیست چرا شاخص توده بدن را محاسبه کنیم؟

در واقع محاسبه شاخص فیزیکی برای افراد عادی مناسب است. این شاخص به تعیین وزن مناسب بدن کمک می کند، که تراکم کلی بدن باید باشد. این شاخص به پزشکان کمک می کند تا محاسبه کنند که آیا افراد اضافه وزن دارند یا کم وزن.

مزایای یک BMI طبیعی شامل دستیابی به وزن مناسب برای جلوگیری از بیماری هایی مانند آسیب به مفاصل زانو و پشت، جلوگیری از خطر بیماری های ناشی از اضافه وزن مانند بیماری قلبی، فشار خون بالا، چربی خون، دیابت نوع 2 است. ، ناباروری و غیره از ضعیف شدن سیستم بدن در افراد کم وزن با رژیم افزایش وزن جلوگیری کنید.

BMI چگونه محاسبه می شود؟

در این فرمول ساده، وزن بر حسب کیلوگرم بر مجذور قد تقسیم می شود و عدد به دست آمده نشان دهنده وزن وزن بدن خواهد بود. در جدول زیر BMI و محدوده آن نشان داده شده است.

تفسیر نتیجه محاسبه شاخص توده بدنی BMI

برای کسانی که BMI بالایی دارند، پزشک ممکن است جراحی لاغری را برای درمان چاقی، دیابت، کاهش خطر بیماری قلبی، درمان فشار خون بالا، ناباروری و غیره پیشنهاد دهد. علاوه بر رژیم غذایی و ورزش معمولا افراد دارای اضافه وزن به دلیل پرخوری و مصرف زیاد غذا با مشکل بزرگ شدن معده مواجه می شوند.

BMI = وزن (کیلوگرم) / (قد) 2 (متر مربع)

جراحی اسلیو معده می تواند به داشتن شاخص توده بدنی طبیعی و رسیدن به آمادگی جسمانی کمک کند. کسانی که اضافه وزن دارند و شاخص توده بدنی آنها بالای 30 است نشان می دهد که چاق هستند، معمولا شکم بزرگی دارند.

(شاخص توده بدنی) BMI چربی و ماهیچه بدن را به طور جداگانه اندازه گیری نمی کند و نوع بافت بدن را در نظر نمی گیرد. در نتیجه این شاخص برای اندازه گیری وزن ورزشکاران به خصوص در بدنسازی مناسب نیست. زیرا بدن یک بدنساز حرفه ای با قد 187 سانتی متر می تواند 140 کیلوگرم عضله با کمتر از 3 درصد چربی بسازد اما شاخص BMI وزن طبیعی این فرد را 100 کیلوگرم می داند و 40 کیلوگرم را مانند اضافه وزن در نظر می گیرد.

برای محاسبه BMI باید از فرمول محاسبه BMI استفاده کنید. عواملی مانند سن، وزن، قد و جنسیت در محاسبه فرمول BMI موثر هستند. این فرمول از (شاخص توده بدنی) گرفته شده است، وزن یک بزرگسال بر حسب کیلوگرم بر مجذور قد آنها بر حسب متر تقسیم می شود.

یکی از بهترین جراحان اسلیو معده در تهران دکتر موسوی نائینی است، این فوق تخصص جراحی لاغری با مدرک فلوشیپ لاغری و جراحی اسلیو معده یکی از بهترین متخصصان جراحی اسلیو معده می باشد. دکتر موسوی دارای گواهی لاپاراسکوپی جهت انجام جراحی با کمترین آسیب و با ایمن ترین روش بدون عارضه و برگشت می باشد. پیشنهاد می کنیم نمونه های قبل و بعد از جراحی اسلیو معده و مشاوره اسلیو معده را در سایت تخصصی جراحی اسلیو معده ببینید (دکتر موسوی نائینی)، بنگریدمجله ازدواج