نحوه محاسبه پایه 1402 سال • تصویر از مجله زندگی

آرمین خوشختی کارشناس حقوق کار می گوید: کارگرانی که در سال 1402 سابقه کار در همین کارگاه به 365 روز رسیده باشد روزانه 70 هزار ریال دریافت می کنند.

به کارگرانی که سابقه کار یکساله دارند، سابقه کار به صورت پاداش پایان خدمت تعلق می گیرد. اما پایه ارشدیت مربوط به کارگاه هایی است که دارای سیستم طبقه بندی مشاغل هستند که پایه ارشدیت به حداقل دستمزد آنها اضافه می شود.

اما یکی از سوالاتی که از کارگران پرسیده می شود افزایش حقوق 1402 آیا مبنای سال 1402 با سال 1401 برابر است؟

«پایه ارشد» مبلغی است که ماهانه با حداقل دستمزد برای کارگرانی که بیش از یک سال کار کرده اند پرداخت می شود.

اما کارگرانی که در سال 1401 مستمری پایه دریافت کرده اند و همچنان در همان کارگاه مشغول به کار هستند، ابتدا 21 درصد افزایش (در مقابل 70 هزار ریال) و سپس مبلغ 70 هزار ریال به شرح توضیح داده شده دریافت خواهند کرد.مجله ازدواج

“پایه ارشد” مفهومی متفاوت از “حقوق اخراج” است و کارگران به طور کلی آن را با معنای رایج ” ارشدیت ” اشتباه می گیرند. «پایه ارشد» را می توان قسمت حفاظتی پایه حقوق نامید که عموماً برای جبران حداقل دستمزد توسط شورای عالی کار تصویب و ابلاغ می شود. این قسمت از حقوق در واقع بخشی از حقوق پایه است که عموماً به کارگر حداقل دستمزد پرداخت می شود. با این حال، می توان آن را یک بار در ماه یا یک بار در سال پرداخت کرد. «پایه سنوات» یکی از مزایای اضافی حقوق است و اصلاح مبلغ سالانه آن ارتباطی با افزایش حقوق ندارد.

آیا مبنای سال 1402 با مقدار 1401 یکی است؟

به گزارش تصویر زندگی به نقل از تسنیم، کارشناس حقوق کار درباره روش صحبت کرد سال پایه در 1402 توضیح داده است

تفاوت بین حق سنوات و مبنای سالیانه چیست؟

محاسبه سالهای پایه

اساس سال ها چیست؟