نحوه دریافت گذرنامه ویژه اربعین به زودی اعلام می شود

وی ابراز امیدواری کرد: با تعیین زمان تردد زائران، در مقاطعی از تردد در معابر مرزی حداقل ازدحام وجود داشته باشد.

وحیدی همچنین گفت: اتباع مقیم ایران طبق هماهنگی های انجام شده از مرز شلمچه عبور می کنند و مشکلی وجود نخواهد داشت اما اتباعی که از کشور خود از طریق مرز ایران وارد عراق می شوند، طبق توافق منعقده با طرف عراقی، در علاوه بر مرز هوایی، از مرزهای مشخص شده نیز می توانند وارد این کشور شوند.مجله ازدواج

نحوه دریافت گذرنامه ویژه اربعین
وزیر کشور گفت: گذرنامه ویژه اربعین در جلسه ای با وزیر کشور عراق مطرح شد و زمان صدور آن از سوی اداره گذرنامه پلیس اطلاع رسانی خواهد شد.
گزارش اخبار پیاده روی اربعین امسالاحمد وحیدی روز یکشنبه در حاشیه جلسه بررسی وظایف و مسئولیت های دستگاه ها در برگزاری مراسم اربعین اظهار داشت: در جلسه امروز وظایفی که برای دستگاه های مختلف برای تسهیل خدمات رسانی به زائران در نظر گرفته شده بود بررسی شد و ما نیز در این نشست حضور پیدا کردیم. امیدوارم با بررسی های امروز کاستی ها جبران شود.

وزیر کشور همچنین موضوع بیمه زائران را مطرح کرد و گفت: قرار است وزارت اقتصاد در زمینه بیمه زائران، حمل و نقل و پارکینگ اقدامات لازم را انجام دهد.

وحیدی درباره تردد زائران اربعین توضیح داد: اقداماتی برای بهینه سازی معابر انجام شده و گیت های ورودی (گیت) در مرزها به 12 ورودی افزایش می یابد.

او پیش بینی ها را برجسته کرد صدور گذرنامه زیارتی ویژه اربعین وی افزود: گذرنامه ویژه برنامه ریزی شده در دیدار روز گذشته با وزیر کشور عراق مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تاریخ صدور آن از سوی اداره گذرنامه در فراجه اعلام خواهد شد.