نحوه اعتراض به مالیات خودروهای لوکس و گران قیمت • تصویر از مجله لایف

او گفت که مالیات بر خودروهای گران قیمت وی با توجه به بند (ح) تبصره 6 قانون دارایی سال 1400 کل کشور در حال اجرا است، گفت: پس از تدوین آیین نامه مربوط به این ماده قانونی، اقدامات لازم برای مطالبه و وصول به عمل آمده است. مالیات از صاحبان خودروهای لوکس و برای 178000 مالک خودروهای لوکس با نرخ 20.3 تریلیون ریال مالیات می گیرند.مجله ازدواج

3- تا 4.5 میلیارد نسبت به مازاد 3 میلیارد تومانی معادل 3 درصد.

افشین خدامرادی با اشاره به اینکه برای 178 هزار نفر از مالکان خودروهای لوکس مالیات تعیین شده است، گفت: پس از ارسال پیامک اطلاع رسانی به این دسته از مودیان، تاکنون از بیش از 68 هزار نفر از مالکان خودروهای لوکس درخواست تعیین وضعیت مالیاتی سامانه ملی الکترونیکی شد. . پورتال خدمات سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس my.tax.gov.ir مراجعه و ثبت نام کرد.

افرادی که پیامک مالیات خودروهای لوکس دریافت کرده اند حداکثر تا پایان مرداد ماه 1401 فرصت دارند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک سازمان مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir برای پرداخت مالیات یا ثبت اعتراض.

مهلت پرداخت مالیات خانه خالی یا اعتراض

4- در خصوص مازاد 4.5 میلیاردی معادل چهار درصد

چگونه به مالیات خودروهای لوکس اعتراض کنیم؟

معاون فناوری مالیاتی سازمان در امور مالی درباره مشمولان پرداخت مالیات خودروهای لوکس وی همچنین گفت: اگر ارزش کل خودروهای شخصی و فرزندان زیر 18 سال وی بیش از یک میلیارد تومان باشد مشمول این مالیات می شود.

بر اساس این گزارش، نرخ مالیات سالانه کل ارزش روزانه انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین به شرح زیر است:

وی خاطرنشان کرد: از 178 هزار مالک خودروهای لوکسی که از آنها درخواست پرداخت مالیات شده است، بیش از 68 هزار مالک به درگاه مالیاتی کشور مراجعه و ثبت نام کردند که از این تعداد حدود 18 هزار نفر معادل حدود 1300 میلیارد ریال مالیات متعلق را پرداخت کردند.

معاون فناوری مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد که بیش از 68 هزار نفر از مالکان خودروهای لوکس در درگاه خدمات الکترونیکی این سازمان در سراسر کشور ثبت نام کرده اند و تاکنون برخی از مودیان حدود 130 میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده اند.

1- با اتخاذ ضوابط دادنامه شماره 140109970905811237 مورخ 19/07/1401 دیوان عدالت اداری در صورت مخالفت با عمل اجرای خدمات مجموعه و اجرا ضمن ابطال اقدامات اجرائی، موضوع را به هیأت های حل اختلاف مالیاتی برای رسیدگی به اعتراض مؤدی.

7- مرجع رسیدگی به اعتراض مالکین مذکور پس از تایید اقدامات اجرائی، شورا موضوع ماده 216 قانون مالیات های مستقیم می باشد.


2- کمیسیون های حل اختلاف مالیاتی موضوع تبصره (1) ماده (216) قانون مالیات های مستقیم به عنوان کمیسیون اولیه حل اختلاف مالیاتی باید به شکایت مؤدی رسیدگی و اتخاذ تصمیم کنند. . در صورت اعتراض مودی به حکم صادره مطابق با مفاد بند (247) قانون مالیات های مستقیم، موضوع در کمیسیون بررسی قانون مالیات های مستقیم قابل رسیدگی است. فرآیندهای مرتبط توسط خدمات جمع آوری و اجرایی و مدیریت فرآیند مالیاتی پشتیبانی خواهد شد.

پس از ورود به پنل کاربری از منوی سمت راست قسمت واحدهای مسکونی خالی را انتخاب کنید تا وضعیت بدهی مالیاتی خانه خالی خود را مشاهده کنید.

رئیس سازمان امور مالی در بخشنامه ای شرایط اعتراض به مالیات جدید خودروهای لوکس را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، داوود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی، اول آذرماه در بخشنامه ای به سازمان امور مالیاتی نحوه رسیدگی به اعتراضات مالکان خودروهای لوکس را ابلاغ کرد.

با توجه به اینکه من خودم مستاجر هستم و هیچ خونه ای به اسم من خالی نیست 🙁 عکس فوری لینک این قسمت رو نداشتم ) در هر صورت اگر به میزان مالیات خونه خالی اعتراض دارید گزینه رد را بزنید و دلیل را در توضیحات بنویسید. “امتناع شما ثبت شد” برای نمایش دادن پس از ثبت پذیرش یا عدم پذیرش، هیچ اقدام دیگری از طرف شما لازم نیست.

این بخشنامه مقرر می دارد: بر اساس بند (7) دستورالعمل شماره ریالی موضوع بند (ح) تبصره (6) قانون دارایی سال 1400 کل کشور و با عنایت به سوالات و ابهامات مطروحه. در مورد رسیدگی به اعتراضات وارده در کمیسیون های حل اختلاف مالیاتی در اجرای مفاد ماده ۲۱۶ قانون مالیات های مستقیم مقرر می دارد:

خدامرادی افزود: در این راستا حدود 14 هزار و 800 مؤدی نسبت به مالیات تعیین شده اعتراض کردند که اعتراض آنها پیگیری می شود.

خدامرادی افزود: مشمولان مشمول مالیات خودروهای لوکس که پیامک اطلاع رسانی برای آنها ارسال شده است، لازم است با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir و ثبت نام، مشخصات خودروها و مشخصات خودروها را مشاهده کنند. مبلغ مالیات متعلق و پرداخت مالیات

حداکثر تا پایان مرداد 1401 فرصت دارید

6- پس از صدور رأی شورا و قطعیت مالیات، در صورت عدم پرداخت مالیات، مجدداً اجرائیه صادر و نسبت به اخذ مالیات طبق مقررات اقدام اجرایی ادامه خواهد یافت.

5- ملاک مالکیت خودرو مشخصات مالک درج شده در شناسنامه خودرو صادره از پلیس (برگه سبز) ابتدای سال 1400 می باشد.

فرم ثبت نام درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور جهت ثبت اعتراض به مالیات خانه خالی

اگر قبلا در این سامانه ثبت نام کرده اید:

رمز یکبار مصرف 6 رقمی برای شما ارسال می شود (بیشتر اوقات پیامک نمی رسد یا با تأخیر مواجه می شود)، اگر بعد از 6 دقیقه پیامک دریافت نکردید، درخواست ارسال رمز را بدهید. . سپس کد ارسال شده با پیامک را در قسمت وارد کرده و پنل کاربری خود را در سایت سازمان مالیاتی وارد کنید.

1- تا سقف 1.5 میلیارد تومان مازاد بر یک میلیارد تومان معادل یک درصد.

2- تا مبلغ سه میلیارد تومان مازاد بر 1.5 میلیارد تومان معادل دو درصد.

بر روی تب ثبت نام در آدرس قبلی کلیک کنید و با وارد کردن کد کشور، شماره همراه، تاریخ تولد و تصویر امنیتی مطابق تصویر زیر مراحل ثبت نام را تکمیل کنید. منتظر بمانید تا یک کد تایید یک بار مصرف در شماره موبایل خود دریافت کنید. با انتخاب رمز عبور از منوی ورود وارد سیستم شوید. و مراحل بالا را دنبال کنید.

اگر هنوز در این سامانه ثبت نام نکرده اید:

تبصره- در صورت مخالفت مالک مبنی بر سرقت خودرو یا انهدام کامل آن بر اثر تصادف، قبل از موعد پرداخت مالیات (1389/01/01) در صورت ارائه مدارک و احراز مدارک توسط اداره امور مالیاتی تعیین شده. ، اعتراض رفع خواهد شد.

3- در مواردی که مخالفت مشتری با تغییر قیمت خودرو ناشی از حوادثی از قبیل سیل، زلزله، آتش‌سوزی، تصادف، خرابی خودرو و غیره باشد، کمیسیون‌های حل اختلاف مالیاتی به استناد ماده 11 ق. آیین نامه اجرایی بند مذکور به موضوع رسیدگی و سپس تعیین ارزش روز خودروی مورد نظر (در تصادف) در ابتدای سال 1400 نسبت به تعیین مالیات و اتخاذ تصمیم خواهد بود.

4- در مواردی که مالکان خودرو بدون توجه به بند (2) به ارزش خودرو و عدم تناسب مقدار تعیین شده با نوع، مدل، جابجایی موتور، سال ساخت و غیره اعتراض دارند. ، مدل، ظرفیت سیلندر و سال ساخت خودرو، از نماینده قانونی و فنی مالیاتی استعلام و پس از مشورت با نماینده مذکور، رای صادر نمایید. در اعمال این بند اگر نظر معاون حقوقی و فنی مالیاتی تعدیل ارزش خودرو باشد، هنگام اعلام نتیجه به شورا مراتب را به معاون فناوری مالیاتی اعلام می کند تا معاونت مذکور ارزش تعدیل شده را درج کند. خودرو در محاسبات و در مورد موارد مالیاتی مربوط که مالیات آنها پرداخت نشده است با ارزش جدید اقدام شود.

آدرس پورتال ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور (tax.gov.ir) را وارد کرده و با پر کردن فیلدهای کد ملی، رمز عبور و سوال امنیتی بر روی ورود به پنل کاربری کلیک کنید.

معاون فناوری مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر مودیان معترض به مالیات تعیین شده و نحوه اعلام اعتراض گفت: این دسته از مودیان برای مخالفت با مالیات خودروهای خود پس از ورود به درگاه ملی الکترونیک موظف هستند. خدمات مالیاتی و نام ثبتی در آن، جهت ثبت اعتراض مقرر در مرحله چهارم فرآیند پرداخت مالیات.

افشین خدامرادی با اشاره به اینکه برای 178 هزار نفر از مالکان خودروهای لوکس مالیات تعیین شده است، گفت: پس از ارسال پیامک اطلاع رسانی به این دسته از مودیان، تاکنون از بیش از 68 هزار نفر از مالکان خودروهای لوکس درخواست تعیین وضعیت مالیاتی سامانه ملی الکترونیکی شد. . پورتال خدمات سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس my.tax.gov.ir مراجعه و ثبت نام کرد.