نتایج آزمون وکالت سال 1401 اعلام شد • تصویر از مجله زندگی

وی با تاکید بر اینکه وکالت تخصصی موضوع مهمی است، گفت: در 7 اداره و 37 زیرمجموعه آن را دنبال می کنیم و با وکالت تخصصی و طرحی که از سوی مرکز مدافعان اجرا شده است؛ در حال پیگیری هستیم. قول می دهیم حجم پرونده های ورودی و تاخیر رسیدگی حل شود و وکیل تخصصی شود.

وی در پاسخ به این سوال که اخیراً وزارت اقتصاد فهرستی از موسسات صادرکننده مجوز را به سازمان بازرسی اعلام کرده است که نام کانون وکلای دادگستری در این فهرست به چشم می خورد. سازمان بازرسی؟ وی گفت: سازمان بازرسی تاکنون از ما توضیحی نخواسته است و اگر بخواهند حتما اعلام می کنیم.

عبدالیان پور ادامه داد: هیچ فشاری به مرکز وکلا در خصوص نتایج آزمون وارد نمی شود و آنچه ما می گوییم این است که باید قانون به درستی اعمال شود و قوانین قانون رعایت شود. اگر قانون بگوید 3000 می کنیم و اگر می گوید 30000 دوباره انجام می دهیم. تأخیر ناشی از تفسیر ماده قانونی عجیب تلقی نمی شود.

آزمون وکالت شفاهی

عبدلیان پور در پاسخ به سوالی درباره علت تاخیر در ارائه نظر کارشناسان رسمی که یکی از دلایل تاخیر در رسیدگی است، گفت: کارشناسی موضوع مهمی در رویه است و بسیاری از موارد تاخیر در رسیدگی است. در دادرسی و حجم پرونده های ورودی به دادگاه ها با موضوع کارشناسی مرتبط است. اگر مشکل کارشناسی رسمی حل شود، بسیاری از پرونده های قضایی که مهمترین آنها تاخیر در رسیدگی است، حل خواهد شد و برای حل این مشکل، کمک و مساعدت مرکز وکالت، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده وجود دارد. قوه قضائیه و برای بهبود این روند سامانه 1515 را ارائه کردیم و منتظریم مقدمات فعالیت آن آماده شود و در آینده نزدیک فعالیت آن آغاز شود و چالش های موجود در حوزه تخصص با آن حل خواهد شد.مجله ازدواج

رئیس مرکز امور وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره به عدم اعلام نتایج آزمون وکالت این مرکز گفت: تاخیر ناشی از تفسیر ماده قانونی عجیب تلقی نمی شود. .

به گزارش ایسنا، حسن عبدالیان پور در نشست خبری امروز روز خبرنگار را تبریک می گویم گفت: امسال روز خبرنگار مصادف با روز عاشورا بود و بزرگترین خبرنگار صحنه کربلا حضرت زینب علیها السلام بود و این شبیه کاری است که خبرنگاران انجام می دهند و حضرت زینب علیها السلام تبیین کننده قیام و نهضت عاشورا بود. بزرگ ترین رسالتی که یک انسان بر عهده داشت، اطلاع رسانی صحیح بود که حضرت زینب(س) انجام داد.

وی تاکید کرد: تلاش می کنیم در آینده بسیار نزدیک نتایج آزمون را اعلام کنیم.

عبدالیان پور ادامه داد: دفاع خانواده موضوع مهم دیگری است که ما آن را دنبال می کنیم و اگر فرهنگ استفاده از وکیل در خانواده ها جا بیفتد و برای حل مشکلات به وکیل مراجعه کنند، حجم پرونده های ورودی به دادگاه کاهش پیدا می کند و انشاالله این دو سوال مهم محقق می شود.

رئیس مرکز وکلای دادگستری درباره آزمون شفاهی گفت: آزمون شفاهی نداریم اما گزینش داریم و قانون موظف به اجرای آن هستیم. افرادی که مربوط به مال و جان مردم هستند انتخاب شوند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت اعلام نتایج بررسی مرکز وکلای قوه قضاییه گفت: یک سری استعلامات از سازمان بازبینی در این زمینه دریافت شده و رایزنی هایی با نمایندگان مجلس صورت گرفته است. تمام تلاش ما بر این است که هیچکس حق خود را ضایع نکند و اگر تاخیری در اعلام نتایج آزمون وکالت وجود داشته باشد طبیعی است و اگر بیشتر طول بکشد به دلیل تحقیقات و انشاء الله است. ، با تعامل خوب مشکل حل خواهد شد.

نتایج آزمون وکالت چه زمانی اعلام می شود؟

عبدالیان پور ادامه داد: ما نیز پیگیر معاضدت حقوقی و تصرف هستیم و بستگان ما در سراسر کشور پیگیر هستند و این کار را انجام می دهند. این کاری است که ما در مسجد انجام می دهیم و امشب در مسجد هستیم و بنده هم حضور دارم و 20 تا 30 وکیل به مردم کمک می کنند.

رئیس قطب وکلا، کارشناسان رسمی قوه قضائیه و مشاوران خانواده قوه قضاییه علت تاخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت قطب وکلای دادگستری را تشریح کردند.

رئیس مرکز امور وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: شعار «حق برای همه» داریم. کلیپ های یک دقیقه ای ساخته ایم و کارشناسان، وکلا، اساتید و قضات در این کلیپ ها حضور دارند و توضیح می دهند که فرهنگ حقوقی مردم بهتر می شود.

مرکز وکلای قوه قضائیه در فهرست موسسات متخلف مجوز قرار دارد

وی ادامه داد: وکلای ما در 300 مسجد حضور دارند و در کنار مردم هستیم. همچنین جلسه خوبی با وزارت آموزش و پرورش داشتیم تا وکلای ما بتوانند آن را به صورت پایلوت راه اندازی کنند و در مدارس حضور داشته باشند و در سطوح مختلف به فرزندانمان آموزش حقوقی بدهند و این اتفاق خوبی است که تغییر خوبی در نظام حقوقی کشور ما آن را از ابتدا شروع کردیم و کارهایی را که باید یاد بگیریم انجام خواهیم داد. ما همچنین با شهرداری ها و سالن های اجتماعات همکاری داریم.

وی ادامه داد: سامانه 129 وکیل دادگستری پاسخگو است و مردم می توانند به راحتی از خانه و تلفنی پرونده های حقوقی خود را پیگیری کنند. این سیستم در حال به روز رسانی است.