میزان افزایش بازنشستگان بهزیستی و کمیته امداد اعلام شد • تصویر از مجله زندگی

در همین رابطه سید مرتضی حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در خصوص زمان پرداخت معوقات مستمری مهرماه از مددجویان تحت پوشش به ایسنا گفت: همزمان با پرداخت مستمری بازنشستگی آبان ماه، دولت همچنین قرار است مابه التفاوت مستمری مهرماه مددجویان موسسات حمایتی را پرداخت و به حساب مددجویان واریز کند.

مستمری مشمولان مشمول کمک های اجتماعی چقدر بود؟

همراه با تصویب لایحه افزایش دستمزد کارکنان کشوری و لشکری ​​و بازنشستگانمستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان اجتماعی کشور نیز 30 درصد افزایش یافته و به این ترتیب حدود 130 هزار تومان به مستمری مددجویان تک‌نفره اضافه می‌شود.

معاون امور مجلس رئیس جمهور در 25 مهرماه در راستای ارتقای سطح معیشتی مردم اعم از کارکنان دولت و مستمری بگیران و لزوم رعایت عدالت در نظام پرداخت و بهبود معیشت آنان، عدالت در توزیع اعتبارات، عادلانه‌کردن پرداخت‌ها و افزایش قدرت خرید مردم، لایحه‌ای را ارائه کرد و فوریت تناسب حقوق کارکنان کشوری و بازنشستگان کشوری و لشکری ​​را به مجلس ابلاغ کرد. در ادامه این پخش، اعضای شورای اسلامی شهر دیروز با 198 رای موافق جزییات لایحه اصلاح قانون مالی 1401 کل کشور و احیای حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری ​​را تصویب کردند.

مبالغ کمک هزینه معیشتی مشمولان کمیته امداد و بهزیستی (قبل از افزایش)

پیش از این مبلغ کمک معیشت مشمولان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان اجتماعی برای خانواده تک نفره ماهانه 420 هزار تومان، خانواده دو نفره 600 هزار تومان، خانواده سه نفره 840 هزار تومان، یک خانواده تعیین شده است. چهار نفری یک میلیون و 80 هزار تومان و یک خانواده پنج نفره یک میلیون و 320 هزار تومان در نظر گرفته شد که با این افزایش 30 درصدی، میزان مستمری خانوار از این طریق افزایش می یابد.

زمان واریز معوقات مستمری مهرماه مشمولان اجتماعی

به گفته وی، با افزایش 30 درصدی مستمری مشمولان تحت پوشش، مستمری خانوارهای یک نفره 550 هزار تومان، خانوارهای دو نفره 780 هزار تومان، خانوارهای سه نفره یک میلیون و 900 هزار تومان، خانوارهای 4نفره خواهد شد. خانوارهای افراد یک میلیون و 400 هزار تومان و برای 5 نفر به بالا یک میلیون و 720 هزار تومان خواهد بود.مجله ازدواج افزایش مستمری مددجویان اجتماعی و کمیته امداد