منتخب بهترین مشاغل 10 سال آینده ایران که همین الان باید بدانید • تصویر از مجله زندگی

در طول سال ها و با گسترش اینترنت و فضای مجازی، افراد زیادی از سراسر جهان به این دهکده جهانی پیوسته و از آن استفاده می کنند. شبکه های اجتماعی و فضای مجازی شرایط بسیار مطلوبی را برای ایجاد کسب و کارهای جدید ایجاد کرده است. این برای افرادی که در زمینه فروش و ارائه محصولات و خدمات فعالیت دارند بسیار مفید خواهد بود. علاوه بر این، برای کسانی که در بازاریابی دیجیتال کار می کنند، شبکه های مجازی می توانند بسیار سودآور باشند.

اصطلاح “تجارت” این روزها بسیار رایج شده است و بیشتر مردم نام آن را شنیده اند. تجارت به معنای تجارت و تجارت است و منظور از تاجر شخصی است که با استفاده از تجارت و تجارت برای خود درآمد ایجاد می کند. در حال حاضر با گسترش دنیای ارزهای دیجیتال، تجارت یکی از پردرآمدترین مشاغل ایران در 10 سال آینده محسوب می شود و در عین حال افراد زیادی با خرید و فروش ارزهای دیجیتال سود زیادی به دست آورده اند. . برای معامله گر شدن باید آموزش های مختلفی را طی کنید و توصیه می شود بدون دانش و اطلاعات کافی شروع به کار نکنید.

در این قسمت 7 مورد را ارائه و توضیح دهید بهترین مشاغل 10 سال آینده در ایران پرداخت شده. لازم به ذکر است که تمامی مشاغل ذکر شده می تواند یک تجارت کوچک سودآور باشد و در موقعیت های مناسب بتواند پول و موفقیت بی سابقه ای را برای افراد به ارمغان بیاورد.

1. فعالیت در شبکه های مجازی

در گذشته مشاغل کمی وجود داشت و از این منظر تنوع در تعداد مشاغل محدود بود. بیشتر مشاغل از نسلی به نسل دیگر به ارث رسیده و از پدر به پسر منتقل شده است. در واقع، در این مورد، مردم گزینه های زیادی برای انتخاب نداشتند. اما با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک زندگی افراد، مشاغل متنوع تری به وجود آمده است. بنابراین انتخاب شغل امروز دشوارتر از گذشته بود. در کشورهای در حال توسعه مانند ایران، اکثر مردم درگیر مسائل اقتصادی هستند و انتخاب شغل مناسب نقش حیاتی در زندگی آنها دارد.

در این مقاله به بهترین و پرتقاضاترین مشاغل ایرانی که طی 10 سال آینده مورد تقاضا خواهند بود پرداخته شده است. بنابراین این مقاله می تواند اطلاعات خوبی در این زمینه در اختیار افراد جویای کار قرار دهد.

7 تا از بهترین شغل های 10 سال آینده در ایران

همچنین در سال های اخیر بسیاری از مردم ایران با تکیه بر ایده های خلاقانه خود، اپلیکیشن های بسیار کاربردی را راه اندازی کرده اند و صد سال یک شبه سفر کرده اند. این افراد توانستند از این راه درآمد میلیاردی داشته باشند. برخی از این اپلیکیشن ها شامل اسنپ، تپسی، دیوار، بازار، تلبیون و … هستند که نمونه های موفقی از ساخت اپلیکیشن هستند و از طریق آنها می توان سودآوری این کار را به دیگران نشان داد. افراد می توانند با ایده های جذاب و برنامه ریزی خوب در این زمینه اپلیکیشن کاربردی طراحی کنند و از این طریق برای خود درآمدزایی کنند.

3. معامله و خرید و فروش سهام در بورس اوراق بهادار

یکی دیگر از جذاب ترین حرفه های 10 سال آینده که آینده بسیار روشنی دارد و مورد استقبال تعداد زیادی از دانشجویان نیز قرار گرفته است، طراحی وب و توسعه اپلیکیشن است. طراحی سایت می تواند بسیار سودآور باشد. طراحان وب می توانند به عنوان فریلنسر و پروژه کار کنند یا شرکت های معتبر را استخدام کنند.

بهترین مشاغل برای آینده

ایران یکی از بهترین و ثروتمندترین کشورها در زمینه آثار تاریخی، صنایع دستی، آداب و رسوم مختلف، طبیعت بکر و… است، اما صنعت گردشگری همچنان بسیار ضعیف است. در سال های اخیر اما این موضوع با استقبال مواجه شده و شتاب بیشتری گرفته است. در واقع یکی از دلایل این استقبال، تحریم های سنگین غرب و محرومیت ایران از درآمدهای نفتی است که مسئولان کشور را به کسب درآمد از طریق صنعت گردشگری واداشته است. همچنین کاهش ارزش ریال ایران در برابر سایر ارزهای خارجی، ایران را به بهشت ​​گردشگرانی تبدیل کرده است که می خواهند با کمترین هزینه سفری تاریخی منحصر به فرد داشته باشند.

5. کشاورزی و دامپروری مدرن

همه این موارد دست به دست هم می دهند تا قیمت مواد غذایی به میزان قابل توجهی افزایش یابد. از این رو تولید محصولات کشاورزی و دامی به شکل پیشرفته و مدرن با توجه به کاهش نیاز به واردات با استقبال زیادی مواجه شده و در 10 سال آینده جزو پردرآمدترین مشاغل کشور خواهد بود.

6. برنامه نویس و توسعه دهنده وب

کشاورزی و دامپروری مدرن یکی از گزینه های دیگر در لیست بهترین و ناب ترین مشاغل 10 سال آینده ایران است. در حال حاضر ایران با بحران تولید مواد غذایی مواجه است و این بحران به دلیل بی توجهی به کشاورزی و دامپروری و عدم استفاده از فارغ التحصیلان علوم در این زمینه تشدید شده است. برخی از دلایل این امر عبارتند از:

  • افزایش جمعیت کشور
  • تحریم های غرب و افزایش نرخ ارز و در نهایت کاهش واردات مواد غذایی و سایر نهاده های کشاورزی
  • بحران جدی کم آبی در ایران
  • ساخت و سازهای غیر اصولی که منجر به افزایش بلایای طبیعی می شود.
  • عملکرد پایین کشاورزی و دامپروری به شیوه سنتی و باستانی

حضور در فضای مجازی به عنوان یکی از پرتقاضاترین مشاغل در 10 سال آینده در ایران، امکان فعالیت هایی مانند آزادکاری، تبلیغات و … را فراهم می کند. گاهی اوقات یک تبلیغ ساده در شبکه های اجتماعی می تواند پول زیادی به همراه داشته باشد.

2. طراحی وب سایت و توسعه اپلیکیشن

در سال های اخیر به دلیل سود بالای بانکی، اکثر ایرانی ها اطلاعات زیادی از بازارهای مالی و بورس نداشتند. اما با توجه به سیاست های جدید بانک مرکزی و کاهش چشمگیر نرخ سود بانکی و در نهایت تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی، میزان نقدینگی در دست مردم به شدت افزایش یافته است. افزایش نقدینگی و کاهش ارزش پول ملی مردم را به سمت سرمایه گذاری در بورس، بورس کالا و خرید سکه و ارز سوق داده است. طبق آمار اعلام شده طی 5 سال گذشته رشد بورس ایران حدود 200 درصد بوده است که می تواند آینده درخشان بورس را نشان دهد.

4. جهانگردی و جهانگردی

صنعت پوشاک ایران تا سال های اخیر به دلیل کیفیت و قیمت نامناسب جایگاهی در بین مصرف کنندگان نداشت و عمده پوشاک موجود در بازار ایران از چین و ترکیه تامین می شد. با افزایش نرخ ارز و در نهایت دو برابر شدن قیمت پوشاک خارجی و همچنین سخت شدن تجارت با کشورهای دیگر به دلیل تحریم های بانکی، خرید لباس خارجی برای اکثریت افراد جامعه غیرممکن شده است. این مشکل باعث رونق تولید داخلی پوشاک شد و مد و طراحی پوشاک را جزو نیازهای اشتغال ایران در 10 سال آینده قرار داد.مجله ازدواج

با ظهور تلفن های همراه هوشمند در سال 1374 و گسترش استفاده از اینترنت در ایران، مشاغل زیادی در کشور ایجاد شد که قبلا وجود نداشتند. در این بین برنامه نویسی و توسعه وب از جمله مشاغلی بودند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی بیشترین نیاز را احساس کردند. بدون شک در سال های آینده و با پیشرفت های چشمگیر علم و فناوری، این حرفه در زمره بهترین مشاغل باقی خواهد ماند و بازار کار بسیار داغ و پردرآمد خواهد بود.

7. طراحان مد و لباس