منابع کنکور تجربی 1403 بهترین منابع مطالعاتی رتبه کدامند؟ • تصویر مجله زندگی

درس شیمی در ظاهر آسان است اما در واقع پر از نکات مهم و دشوار است و بدون داشتن کتابچه راهنمای کمک آموزشی مناسب نمی توانید سوالات این درس را حل کنید. بهترین منابع دروس شیمی با توجه به سطح علمی داوطلبان:

 • سطح مبتدی: کتاب های شیمی برای مبتدیان. ذکر کامل نکات و جزئیات با ساده ترین لحن، آموزش انواع روش های حل مسئله، تعداد کافی تست و پاسخنامه کاملا تشریحی.
 • سطح متوسط: کتاب های شیمی تست خیلی سبز و نشر الگو; کتاب های درسی کوتاه تر اما بسیار کاربردی، تست های سطح بالاتر، مناسب برای کنکوری هایی که وقت زیادی ندارند.
 • سطح پیشرفته: ضریب هوشی کامل کتاب شیمی و مقیاس بسیار سبز. راهنمای بسیار مختصر در کنار پاسخنامه های تشریحی و تست های چالشی و چالشی.

منابع مطالعاتی با رتبه برتر کدامند؟

اگر می خواهید تمام منابع مورد نیاز خود را یک جا و با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن خریداری کنید، توصیه می کنم خرید اینترنتی از فروشگاه های اینترنتی معتبر را امتحان کنید. برخی از داوطلبان نمی توانند به خرید آنلاین اعتماد کنند و فکر می کنند بهتر است شخصاً به منابع مختلف مراجعه کرده و آنها را بررسی کنند.

بهترین کتاب های درسی برای زمین

خرید در فروشگاه اینترنتی سرمایه کتاب به شما امکان می دهد منابع را به طور دقیق و در عین حال سریع بررسی کنید. از جمله نکات مثبت و منحصربفرد سایت پایتخت کتاب:

 • ارائه کامل هر منبع توسط کارشناسان حرفه ای مجموعه
 • امکان مقایسه کتاب های مختلف برای هر درس
 • ارسال سریع و رایگان به سراسر کشور
 • پشتیبانی آنلاین 24 ساعته
 • امکان دانلود رایگان هر نمونه کتاب به صورت pdf
 • دسترسی به صدها مقاله آموزشی، انگیزشی و مشاوره ای در وبلاگ پایتخت کتابمجله ازدواج

برای اینکه از اهمیت دانستن منابع کنکور تجربی 1403 آگاه شوید، این نکته را یادآور می شوم که همه ساله اکثر شرکت کنندگان کنکور سراسری داوطلبان گروه آزمایشی تجربی و رقابتی هستند. بازار رشته های تجربی پرطرفدار بسیار داغ است. شاید با خواندن این خط به تنهایی دلتان خالی شود، اما به جای نگرانی، توصیه می کنم یاد بگیرید که چگونه در این رقابت بزرگ برنده شوید. اولین قدم تهیه لوازم مورد نیاز برای قبولی در آزمون ورودی است. مهم ترین راه های قبولی در کنکور منابع کمک آموزشی است. با نگاهی به سوالات کنکور اخیر متوجه می شوید که اکثر سوالات کنکور تجربی مفهومی و مشکل هستند و برای پاسخ به این سوالات مطالعه کتاب درسی اصلا کافی نیست. این مطلب را از دست ندهید زیرا ما قصد داریم منابع آزمون تجربی 1403 را بررسی کنیم تا با انتخاب بهترین منابع قدمی به موفقیت بردارید.

یکی از سخت ترین و چالش برانگیزترین دروس برای اکثر داوطلبان رشته تجربی، درس فیزیک است. انتخاب یک منبع مناسب و استاندارد می تواند نقش یک معلم مجرب و حرفه ای را برای این داوطلبان ایفا کند:

 • سطح مبتدی: کتاب های فیزیک آموزشی بسیار سبز; آموزش ابتدایی ترین مباحث فیزیک از صفر تا صد با ساده ترین لحن و بهترین روش بیان و ارائه سوالات استاندارد تشریحی و تستی.
 • سطح متوسط: کتاب های فیزیک پایه بسیار سبز ساده، فیزیک گیج میکرو و ویرایش مدل. دستورالعمل های ترکیبی و تمرینی و سوالات استاندارد متعدد.
 • سطح پیشرفته: کتاب های فیزیک بسیار سبز Ladder و IQ Gauge; سوالات دشوار، ترکیبی و خلاقانه و پاسخنامه تشریحی جامع.

بهترین کتاب های درسی فیزیک

کتاب های درسی بر چه اساسی باید انتخاب شوند؟

درس زیست شناسی مهمترین و تاثیرگذارترین درس در رشته تجربی است. بهترین منابع دروس زیست شناسی با توجه به سطح علمی داوطلبان:

 • سطح مبتدی: کتاب های تک پایه خیلی سبز و کتاب های تک پایه سیر پیاز گاج; با دفترچه های راهنمای دقیق و جامع، لحن و سوالات سطحی روان و قابل فهم.
 • سطح متوسط: کتاب کامل زندگی بسیار سبز (پینوکیو) و نسخه های نسل جدید الگل. به عنوان بانک جامع آزمون انواع مختلف آزمون.
 • سطح پیشرفته: کتاب IQ Gad و Very Green Ladder; منابع حل سوالات سخت و دشوار و یک سر بالاتر از سطح سوالات کنکور.

رتبه های برتر از چه منابعی استفاده می کنند؟ آیا انتخاب منابع آزمون تجربی 1403 بر اساس بهترین توصیه رتبه منصفانه است؟ بدون شک رتبه های برتر از بهترین منابع استفاده کرده اند، اما به توصیه هرکسی، گرفتن یک دسته کتاب و خواندن چند صفحه از هر کتاب و سپس رفتن به منبع دیگر، باعث سردرگمی و از دست دادن زمان می شود. بهترین کار این است که به توصیه‌های نمودارهای برتر و رهگذران سال‌های گذشته گوش دهید و در مورد هر منبع به دقت تحقیق کنید. اما در نهایت توجه داشته باشید که کدام منبع برای نیازهای شما طراحی شده است. چند منبع باید تهیه کنم؟ شما نیازی به خرید چندین کتاب برای هر درس ندارید. فقط یک منبع سطح اول برای یادگیری اولیه آماده کنید و سپس یک منبع سطح بالاتر برای تست و تسلط داشته باشید.

منابع بررسی تجربی

قبل از کنکور 1402 مطالعه زمین شناسی اجباری نبود اما از این سال به درس زمین شناسی کنکور ضریب یک داده شد و اهمیت آن در کنکور بیشتر شد. تنها منبع این درس کتاب زمین شناسی پایه یازدهم است و سطح مطالب و سوالات این درس زیاد سخت نیست. منابع کمک آموزشی این درس محدود و سطح نیست. بهترین کتاب های درسی برای درس زمین شناسی کتاب های زمین شناسی جامعه سازب، خرد طبقه بندی گاج و جامع مهروماه است. هیچ یک از این کتاب های درسی نباید جایگزین مطالعه کتاب زمین شناسی شود.

بهترین کتاب های درسی برای زندگی

بهترین کتاب های درسی شیمی

دو معیار مهم وجود دارد که بر اساس آنها می توانید بهترین منبع را انتخاب کنید. اول معدل شما (مهمترین معیار) و دوم نوع کتاب کمک آموزشی. کتاب های کمک آموزشی انواع مختلفی دارند و هر کتاب برای یک دوره زمانی خاص نوشته شده است. مثلاً کتاب های خلاصه را باید در هفته های آخر گذاشت اتمام آزمون ورودی برای استفاده. در مورد سطح علمی:

 • سطح مبتدی: کتاب هایی هستند که عمدتاً روی کتاب درسی و پاسخنامه تشریحی تمرکز می کنند و بیشتر سؤالات سطح متوسط ​​و ساده هستند.
 • سطح متوسط: راهنمای این کتاب ها چندان مفصل نیست و تمرکز این کتاب ها بر روی طراحی تست های متعدد و متنوع است.
 • سطح پیشرفته: این کتاب ها معمولاً فاقد کتاب درسی هستند و سطح تست ها بالاتر از سطح سوالات کنکور است. سوالات کتاب سطح پیشرفته عمدتا ترکیبی، مفهومی و خلاقانه است.

درس ریاضی همانند درس فیزیک یکی از دروس سخت داوطلبان تجربی است. اکثر داوطلبان به دلیل ضعف اساسی از مطالعه این درس اجتناب می کنند و یا نمی توانند در درس ریاضی از حد معینی پیش بروند. شما در این درس با انتخاب هوشمندانه و صحیح منابع آموزشی درس ریاضی، وضعیت خود را تغییر خواهید داد:

 • سطح مبتدی: کتاب های یادگیری شگفت انگیز و ریاضیات یک سطح بسیار سبز. کتاب های درسی روان و ساده و بررسی نکات مهم تستی در کتاب های درسی و سوالات سطح بندی شده و استاندارد.
 • سطح متوسط: کتاب کامل ریاضی مهروماه و کتاب ریاضی نصرالگو; کتابچه راهنمای خلاصه اما تست های کامل و کامل، طبقه بندی شده و متنوع.
 • سطح پیشرفته: ضریب هوشی کامل ریاضی Gad و مقیاس بسیار سبز. تست های سطح بالا و سخت، پاسخنامه های کامل با کیفیت دستی، این کتاب ها بهترین منابع سطح دوم هستند.

منابع آزمون تجربی 1403 را از کجا بخرم؟

بهترین کتاب های درسی ریاضی

همیشه می گفتند زمان طلایی است. این جمله در سال امتحان اهمیت بیشتری پیدا می کند. منابع آزمون تمرینی 1403 بسیار متنوع است و شما زمان کافی برای امتحان هر منبع ندارید تا بفهمید کدام کتاب برای شما بهترین است. از طرفی هزینه تهیه کتاب های امتحانی بسیار بالاست و منطق حکم می کند که قبل از خرید کتاب با انواع منابع آشنا شوید. همچنین همانطور که یک منبع خوب می تواند در نقش یک معلم حرفه ای ظاهر شود، اگر منبع مناسب را انتخاب نکنید، پیشرفت نخواهید کرد. به عنوان مثال اگر از منابع سطح بالاتر استفاده کنید ناامید خواهید شد و اگر منبع سطح پایین تری را انتخاب کنید در همان سطح می مانید. بر چه اساسی باید منبع خوبم را انتخاب کنم؟

اهمیت دانستن منابع کنکور تجربی 1403