ممنوعیت واردات خودروهای کره ای به کشور • تصویر از مجله زندگی

همانطور که از شنیده ها مشخص است، بخشنامه وزارت امنیت واردات خودروهای کره ای به خودروسازان و واردکنندگان ممنوع است. این بخشنامه بر اساس مکاتبات داخلی وزارتخانه های دولت با شورای عالی امنیت ملی تهیه شده است. ظاهرا وزارت امور خارجه در نامه ای به شورای عالی امنیت ملی خواستار ممنوعیت واردات خودروهای کره ای شده است. شورای عالی امنیت ملی وزارت حریم خصوصی را متولی این پرونده معرفی کرد و در نهایت ممنوعیت واردات خودروهای کره ای از سوی وزارت حریم خصوصی به شرکت ها ابلاغ شد. از این رو وزارت امنیت با صدور اطلاعیه ای واردات خودروهای کره ای را بدون توجه به درخواست ممنوع اعلام کرد.

در اطلاعیه وزارت امنیت که شامگاه چهارشنبه منتشر شد، آمده است: به اطلاع می رساند شرکت های واردکننده خودروهای کره ای در حال حاضر ارز دریافت می کنند و مراحل ترخیص کالا از گمرک را انجام می دهند و موارد اعلام شده در رسانه ها دقیق هستند و نمی توان آنها را نقل کرد.

طرح های ارائه شده برای عرضه خودروهای هیوندای، سانگ یانگ و کیا به ایران قبل از شروع به پایان رسید. با توجه به محدودیت های دیگری که برای واردات خودرو به کشور اعمال شده است، بازار خودرو بیش از گذشته برای برندهای چینی قابل دسترسی خواهد بود.

حدود یک سال است واردات خودرو به این می گویند سراب جدید. در این مدت تنها چند خودروی چینی با برند چانگان و سایپا وارد کشور شد و خبری از واردات انبوه 100 هزار خودرو در سال نیست. اما در شرایطی که هنوز عرضه انبوه خودروهای وارداتی صورت نگرفته، شاهد ارائه بخشنامه ممنوعیت واردات خودروهای کره ای هستیم. مسئولان کوشا خودرو (تامین کننده خودروهای کیا) وجود محدودیت برای ثبت سفارش خودروهای کیا در ایران را تایید کرده اند و از این رو واردات محصولات این شرکت به کشورمان به حدود 2000 دستگاه محدود خواهد شد که به این ترتیب سفارش داده شده است. دور .

تاکنون نه تنها واردات خودرو به کشورمان انجام نشده، بلکه اکنون خبر ممنوعیت واردات خودروهای کره ای نیز به گوش می رسد.

تکذیب شد: واردات خودروهای کره ای انجام شد

وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای ضمن تکذیب خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ادامه روند واردات خودروهای کره ای و بدون محدودیت اعلام کرد.

ممنوعیت واردات خودروهای کره ای به کشور؛ واردات کیا و هیوندای قبل از شروع متوقف شد

ماشین

تا پیش از این واردات خودروهای برندهای انگلیسی، آمریکایی و فرانسوی ممنوع بود و اکنون ممنوعیت واردات خودروهای کره ای نیز به این لیست اضافه شده است. بنابراین فقط خودروهایی مجاز به واردات هستند که قبلاً سفارش داده شده باشند. پس از آن دیگر شاهد هیچ خودروی کره ای صفر کیلومتر در بازار نخواهیم بود.مجله ازدواج