مقایسه سمند سورن با پژو پارس • مجله تصویر

پژو پارس نیز با توجه به مدل های مختلف تفاوت هایی دارد. به عنوان مثال قدرت موتور این مدل خودرو در پژو پارس (XU7) 1.7 لیتر، در مدل (TU5) 1.6 لیتر و در مدل (XUM) 1.9 لیتر است که بر تعداد دفعات قدرت خودرو و قیمت آن تأثیر می گذارد. اگرچه پژو پارس یکی از خودروهای 5 سرعته محسوب می شود، اما یکی از مدل های آن مزیت گیربکس 4 سرعته اتوماتیک را دارد.

سورن پلاس مانند بسیاری از خودروهای تولید شده در کشور دارای موتور 1700 سی سی و موتور 4 سیلندر می باشد. این خودرو با 115 اسب بخار قدرت در 6000 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 159 نیوتن متر می تواند در 12 ثانیه از صفر به 100 برسد.

نکته جالب در مورد این خودرو مانند سایر سدان های موجود در بازار، دو سوخت گاز و بنزین است. یعنی با صرف هزینه بیشتر می توانید مدل دوگانه سوز را خریداری و استفاده کنید. قدرت موتور این خودرو در مدل های مختلف 83-105 اسب بخار است و گشتاور آن از 135 نیوتن متر شروع شده و به 155 نیوتن متر می رسد.

برخی از جذابیت های بیرونی سمند سورن شامل داشبورد شیک، دستگیره های به روز، روکش چرمی فرمان و رینگ های اسپرت دو رنگ است. مواردی که همگی روی قیمت سورن پلاس تاثیر زیادی دارند. برخلاف سمند سورن می توان به پژو پارس اشاره کرد. این خودرو مدل فیس لیفت شده 405 محسوب می شود که در ابتدای عرضه پژو پرشیا نام گرفت.

ارائه و بررسی طراحی سمند سورن و پژو پارس

مقایسه سمند سورن با پژو پارس

سمند سورن یکی از اعضای خانواده سمند محسوب می شود که انواع مختلفی نیز دارد. برخی از این خودروها عبارتند از سورن پلاس، سورن توربو، سورن پلاس مولتی مدیا و سورن پلاس بدون رینگ. این خودرو در سال 1384 توسط ایران خودرو برای تکمیل آلبوم انواع سمند وارد بازار شد.

می توان گفت ایران خودرو بهترین خودروساز داخلی است که نسبت به سایر سازندگان محصولات قابل قبول تری تولید می کند. خودروهای تولید شده توسط این شرکت از نظر قیمت و طراحی متفاوت هستند. سمند سورن و پژو پارس را می توان یکی از بهترین محصولات این شرکت دانست که هر کدام امکانات، آپشن ها و استانداردهای ایمنی خاص خود را دارند و البته از نظر فنی نیز متفاوت هستند.

قیمت سورن پلاس و پژو پارس بر اساس عوامل مختلفی از جمله تغییرات نرخ ارز تعیین می شود. بر این اساس می توان قیمت سورن پلاس سفر در بازار آزاد را در تیپ 1 حدود 494 میلیون، تیپ 2 حدود 534 میلیون و تیپ 3 حدود 507 میلیون برآورد کرد. این در حالی است که قیمت این خودرو در کارخانه به ترتیب برای تیپ 1 بالای 235 میلیون، تیپ 2 بالای 243 میلیون و تیپ 3 بالای 249 میلیون تعیین شده است.

برای ادامه نمایش این دو محصول و در نهایت با ما همراه باشید قیمت سورن پلاس سفر و پژو پارس را در بازار آزاد و کارخانه بررسی کنیم.

ارائه و بررسی طراحی سمند سورن و پژو پارس

مقایسه طراحی فنی سمند سورن و پژو پارس

پژو پارس (XU7P) نیز 185,170,000 تومان به صورت فابریک تعیین شده است. در حالی که این مدل در بازار آزاد تا سقف 350 میلیون معامله می شود. برای خرید و معامله هر یک از این خودروها می توانید به سایت خودرو 45 مراجعه کنید.مجله ازدواج

از طرفی قیمت پژو پارس در بازار آزاد و کارخانه نیز بسته به مدل آن متفاوت است. به عنوان مثال پژو پارس (ELX TU5) در بازار حدود 490 میلیون معامله می شود. این در حالی است که قیمت کارخانه آن 211548000 تومان است. قیمت کارخانه پژو پارس (ELX XU7P) 209 میلیون و 125 هزار تومان است. اگرچه قیمت آن در بازار کمی با مدل قبلی متفاوت است.

این خودرو را می توان مدل فیس لیفت شده سمند دانست که البته با تغییرات ظاهری در نمای داخلی کابین و بدنه خودرو و همچنین از نظر تجهیزات فنی و راحتی، یک سر و گردن است. بالاتر از سایر اعضای گروهش. سمند سورن در این سال ها تغییرات زیادی را به خود دیده است که آخرین نمونه آن سورن پلاس است. قیمت سورن پلاس به دلیل تغییرات زیادی که نسبت به سایر انواع ماسه دارد در حال حاضر بالاتر است.

قیمت سورن پلاس و پژو پارس

این خودروی دنده ای در هر 100 کیلومتر 7.49 لیتر سوخت مصرف می کند و سرعت آن در بهترین شرایط ممکن تا 190 کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. تمامی این موارد در کنار طراحی زیبا قیمت سورن پلاس را در بازار تعیین می کند.

البته سرعت پژو پارس نیز بسته به مدل ها متفاوت است. همانطور که گفته شد، مدل اتوماتیک کمترین شتاب را با 15 ثانیه و مدل ELX با 9 ثانیه بیشترین شتاب را دارد.

قیمت سورن پلاس و پژو پارس

اگرچه پژو پارس امروزه از نظر طراحی و ایمنی طرفداران بسیار بیشتری نسبت به 405 دارد. البته از جمله معایب پژو پارس می توان به این نکته اشاره کرد که طراحی ظاهری آن بر اساس همان نمونه های سال های گذشته است. از جمله مزایای این خودرو می توان به مواردی چون فضای داخلی جادار، هزینه نگهداری پایین و کیفیت ساخت خوب اشاره کرد. همه این موارد باعث شد پژو پارس خودروی خوبی باشد.

مقایسه طراحی فنی سمند سورن و پژو پارس