معوقات معوقه معلمان چه زمانی پرداخت می شود • تصویر از مجله زندگی

در این زمینه مصطفی بابایی رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرد و گفت: پیگیری ها و بررسی های لازم ادامه دارد و طی سه روز گذشته با دستور ویژه رئیس جمهور هفت جلسه با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان برنامه و بودجه و بقیه دستگاه های مرتبط با این موضوع اتفاق افتاد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش وی از پیگیری جدی موضوع عقب ماندگی ها در رتبه بندی فرهنگیان خبر داد و گفت: بی باش تاکنون هفت جلسه در این زمینه برگزار کرده است و بر خلاف شایعات مطرح شده جای نگرانی نیست. . ، و به زودی نتایج را اعلام خواهیم کرد.

این سوال با عذرخواهی وزارت آموزش و پرورش همراه شد و پس از آن رئیس جمهور مستقیماً در این موضوع دخالت کرد و آیت الله رئیسی در دستوری خطاب به معاون اول خود در تاریخ 8 اسفند خواستار تشکیل جلسه ای با حضور مراجع ذیصلاح شد. مسئولان برای رفع مشکلات پرداخت حقوق معلمان، در مواجهه با سهل انگاری ها و سوء مدیریت های احتمالی، تصمیمات و نتایجی در این زمینه اعلام کردند.

همزمان و در روزهای اخیر در برخی شبکه های اجتماعی اظهاراتی مبنی بر عدم پرداخت معوقات معوقه از سوی دولت منتشر شد که روز گذشته معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خبر منتشر شده در اطلاعیه ای را تکذیب کرد. با بیان اینکه شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر عدم پرداخت معوقات معوقه به شدت تکذیب می شود، همچنین گزارش های منتشر شده در رسانه ها و فضای رسانه ای توسط معاون وزیر مبنی بر میزان مقرری و مهلت پرداخت شهریه و اخباری مبنی بر عدم تخصیص اعتبارات نقدی منتشر شده است. خبر رسمی فقط از سایت رسمی وزارت آموزش و پرورش منتشر می شود.بدیهی است جعل اخبار پیگرد قانونی دارد.

در نیمه آخر سال گذشته وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که در قالب اجرای قانون نظام، طبقه بندی نهایی و نهایی کلیه معلمان مشخص می شود. رتبه بندی معلم این موضوع روشن و اعلام می شود و حقوق پرداختی معلمان هم اکنون با توجه به رتبه نهایی آنها محاسبه و پرداخت می شود.

این در حالی است که با توجه به آنچه «تفاوت مبنای محاسبه فوق العاده طبقه بندی و بار مالی مربوط به آن با سازمان برنامه و بودجه کشور» عنوان شده است، پرداخت حقوق اسفند ماه معلمان انجام شد. با تأخیر و در 8 اسفند به حساب واریز شد و باعث ناراحتی جامعه فرهنگیان شد.

زمان تشکیل پرونده معوقه حق بیمه معلمان

معوقات معلمان چه زمانی پرداخت می شود؟

وزیر آموزش و پرورش در اولین روز اردیبهشت در خصوص پرداخت معوقات معلمان گفت: حقوقی که پرداخت شد بر اساس رتبه سال 1401 بوده و بین رتبه پایه و رتبه شایستگی تفاوت وجود دارد و وجود دارد. تفاوتی که برخی می گویند با سازمان برنامه و بودجه وجود دارد. بله، این درست نیست. طبق قانون اعتباری و رتبه‌بندی مورد انتظار، این مابه‌التفاوت باید پرداخت شود زیرا در مبنای محاسبات تفاوت وجود داشته است که به دستور رئیس‌جمهور قرار است شنبه یا یکشنبه هفته آینده با معاون اول رئیس‌جمهور جلسه داشته باشد. نتایج این جلسه تعیین پرداخت معوقات.

امتناع از پرداخت نشدن حق بیمه معوقه معلمان

وی افزود: همچنین جلسه ای با حضور نمایندگان مجلس از نهادهای ذیربط برگزار شد و موضوع با جدیت در حال پیگیری است. بابایی با تاکید بر اینکه با وجود انتشار برخی شایعات جای نگرانی نیست و به زودی نتایج را اعلام خواهیم کرد، گفت: نتایج خوبی حاصل شده است و به محض نهایی شدن نتایج جزئیات را به فرهنگیان اعلام خواهیم کرد.مجله ازدواج