مزایا و معایب تردمیل و پیاده روی • تصویر از مجله Life

برای کسانی که قصد دارند تردمیل بخر سوال اینجاست که آیا پیاده روی چربی بیشتری می سوزاند یا ورزش روی تردمیل؟ در این مقاله قصد داریم مقایسه ای کلی بین پیاده روی و ورزش روی تردمیل انجام دهیم.

پیاده روی می تواند مزایا و معایب مختلفی داشته باشد که آگاهی از آنها برای افراد ضروری است. پیاده روی روزانه به سلامت قلب کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که پیاده روی منظم خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا 82 درصد کاهش می دهد. کسانی که درد مفاصل دارند می توانند با راه رفتن آرام درد را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. پیاده روی در فضای باز باعث بهبود نگرش ذهنی می شود. افرادی که از اضافه وزن رنج می برند، برای رسیدن به وزن ایده آل، بهتر است پیاده روی را در برنامه روزانه خود قرار دهند.

داشتن تردمیل به افراد کمک می کند تا به راحتی از ورزش های مورد علاقه خود در محیطی امن و هر آب و هوایی لذت ببرند. بسیاری از خانواده ها به خصوص خانم ها به دلیل عدم دسترسی به فضاهای عمومی و امن نمی توانند راه بروند اما وجود تردمیل حرفه ای این امکان را به آنها می دهد تا هر زمان که خواستند ورزش کنند. با تردمیل می توانید قسمت های مختلف پایین تنه را به روشی خاص تقویت کنید، اما در راه رفتن معمولی این امکان وجود ندارد.

مزایا و معایب تردمیل و پیاده روی

مزایا و معایب پیاده روی

کسانی که مشکلات تنفسی دارند می توانند به راحتی در هر زمانی از شبانه روز بدون توجه به شرایط آب و هوایی روی تردمیل تمرین کنند. سطح تردمیل می تواند صاف یا شیب دار باشد. این برای کسانی که به دنبال کاهش وزن سریع هستند بسیار مهم است. کیفیت ورزش با تردمیل به دلیل سطح ناهموار بسیار بالاتر از پیاده روی در فضای باز است.

بسیاری از ایرانیان به دلیل انتخاب سبک غذایی نادرست از فشار خون رنج می برند. یک پیاده روی سبک حدود 30 تا 45 دقیقه باعث کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا می شود. علاوه بر این، بیماران دیابتی می توانند پیاده روی را در برنامه روزانه خود بگنجانند تا سطح قند خون خود را کنترل کنند. پیاده روی در بسیاری از موارد ورزش سبک و مفید تلقی می شود مگر اینکه شرایط پزشکی فرد اجازه پیاده روی را بدهد.

چرا از تردمیل استفاده کنیم؟

چرا از تردمیل استفاده کنیم؟

در جامعه امروزی که دغدغه های فکری و ذهنی افزایش یافته است، افراد برای حفظ سلامت روحی و جسمی خود نیاز به ورزش دارند. حرکت ناکافی باعث خستگی عضلات می شود که باعث کاهش سطح متابولیسم در بدن می شود. قطعا پیاده روی و انجام ورزش های هوازی روی تردمیل می تواند تاثیرات زیادی در حفظ سلامت کلی بدن داشته باشد.

بر خلاف پیاده روی در فضای باز، انجام ورزش های هوازی روی تردمیل به دلیل مزایای استفاده از تردمیل مورد توجه بسیاری از ورزشکاران و افراد قرار گرفته است. تمرین با تردمیل برای افراد در هر سنی بسیار آسان است و به عنوان یک روش کلیدی برای رسیدن به وزن ایده آل شناخته می شود.

راه رفتن یا استفاده از تردمیل؟  بهترین چیست؟

راه رفتن یا استفاده از تردمیل؟ بهترین چیست؟

انتخاب تردمیل یا پیاده روی معمولی بر اساس هدف ورزشکاران و افراد تعیین می شود. پیاده روی معمولی روی سطح صاف انجام می شود و نمی توان سطوح مختلف را با توجه به نیاز ورزشکار ایجاد کرد. اما در تردمیل، ورزشکاران می توانند به راحتی از سطوح شیب دار برای افزایش کالری سوزی بر اساس برنامه تمرینی خود استفاده کنند. پیاده روی در بیرون بسته به شرایط آب و هوایی و میزان آلودگی هوا قابل انجام است.

به طور کلی می توان گفت وجود تردمیل می تواند انگیزه ورزش را در افراد ایجاد کند. هر فرد بسته به خلق و خوی خود می تواند از ترکیب پیاده روی معمولی و ورزش روی تردمیل استفاده کند تا به وزن ایده آل خود برسد.

افراد مبتلا به بیماری های قلبی جدی و فشار خون بالا باید از پیاده روی در فضای باز خودداری کنند. برخی از بیماران و کسانی که تحت شیمی درمانی و پرتودرمانی قرار می گیرند باید از پیاده روی سنگین خودداری کنند. زمان و مکان پیاده روی بسیار مهم است، به عنوان مثال پیاده روی در زمان آلودگی هوا برای افراد مبتلا به بیماری های تنفسی بسیار مضر است.

همه افراد خانواده با توجه به سطح آمادگی جسمانی خود به راحتی می توانند از تردمیل استفاده کنند تجهیزات زیبایی اندام برای ورزش خانگی متفاوت است.

بهترین تردمیل را بخرید

بهترین تردمیل را از فروشگاه دنیز اسپرت خریداری کنید

قیمت تردمیل بسته به امکاناتی که ارائه می دهد متفاوت است. بهترین تردمیل برای افراد و ورزشکاران وسیله ای است که بتواند نیازهای ورزشی آنها را به خوبی برطرف کند. اگر به دنبال خرید تردمیل، دستگاه ورزشی و سایر دستگاه های چربی سوز هستید، بهتر است از فروشگاه ورزشی دنیز انجام دهید. این فروشگاه با تجهیزات حرفه ای محصولات خود را با تضمین کیفیت و با بهترین قیمت به فروش می رساند. در صورت تمایل به دیدن محصولات بیشتر کافیست به آدرس این مجموعه مراجعه نمایید.مجله ازدواج

اکنون که از مزایای استفاده از تردمیل مطلع شدید، اگر می خواهید این دستگاه را با کیفیت تضمینی و با بهترین قیمت خریداری کنید، باید بهترین فروشگاه را در بین فروشگاه های مختلف جستجو کنید. فروشگاه ورزشی با انواع لوازم بدنسازی، تردمیل و …. به ورزشکاران اجازه می دهد تا به راحتی در یک محیط امن خرید کنند. یکی از مسائل اصلی هنگام خرید تردمیل توجه به قیمت آن است.

ورزشکاران با انجام ورزش بر روی تردمیل به راحتی می توانند ابعاد مختلف تمرین را بر اساس نیاز خود سفارشی کنند. به عنوان مثال، سرعت تمرین و زاویه دویدن روی تردمیل را می توان سفارشی کرد. این به ورزشکاران اجازه می دهد تا زمان لازم را برای گرم کردن و خنک کردن بدن خود اختصاص دهند. با کمک تردمیل می توانید تنوع ورزش ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهید که باعث افزایش میزان کالری سوزانده می شود.