مراحل تمدید و صدور گواهینامه سالمندان • مجله ازدواج

تمدید و صدور گواهینامه رانندگی

رئیس مرکز صدور مجوز پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: توصیه پلیس این است که سالمندان از رانندگی در مسافت های طولانی و شبانه خودداری کنند و سایر اعضای خانواده دارای مجوز باید در سفر به این گروه سنی کمک کنند.مجله ازدواج

گاباناخت با اشاره به کاهش دید در شب سالمندان گفت: ضعف عضلانی از دیگر محدودیت هایی است که سالمندان در رانندگی تجربه می کنند.

وی افزود: بر اساس بند 3 آیین نامه صدور گواهینامه برای افراد 70 سال به بالا، رانندگان دارای گواهینامه پایه باید آزمایشات سلامت روحی و جسمی را نیز انجام دهند و در صورت دریافت مجوزهای لازم، گواهینامه جدید برای آنها صادر می شود.

وی با اشاره به اینکه بیماری های شایع در میان سالمندان بیماری آلزایمر و پارکینسون است، گفت: بیماری های شایع در بین سالمندان و خطراتی که در حین رانندگی ایجاد می کند، پلیس را به توجه ویژه و اعمال قوانین مربوطه سوق داده است. طبق قانون، افراد بالای 70 سال برای تمدید گواهینامه رانندگی خود ملزم به انجام آزمایشات سلامت هستند. گواهینامه های این گروه سنی در صورت تایید، به مدت 5 سال تمدید می شود و پس از آن مجددا باید برای تمدید مجدد برای تست سلامت اقدام کنند.

صدور گواهینامه رانندگی برای افراد بالای 70 سال

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: سالمندان از رانندگی طولانی مدت خودداری کنند زیرا عضلات آنها تحمل چنین کاری را ندارند و اگر فشار زیادی به آنها وارد شود دچار ضعف، اختلالات حرکتی و عکس العمل به موقع می شوند. به سرعت. این مشکل شرایط لازم برای وقوع حوادث را افزایش می دهد. واکنش در جوانان 1.5 صدم ثانیه است در حالی که این عدد در سالمندان به 3 صدم ثانیه می رسد.

تمدید گواهینامه رانندگی برای افراد بالای 70 سال

مرکز صدور مجوز پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در خصوص تمدید گواهینامه سالمندان توضیحاتی ارائه کرده است.
گزارش تصویر پایگاه خبری زندگی به گزارش تسنیم، سرهنگ رابعه بناپخت؛ رئیس مرکز مجوزهای پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در برنامه امروز «شهر ایمن» با موضوع رانندگی سالمندان گفت: ضعف بینایی و پیرچشمی در سالمندان یکی از عوامل مهم در تصادفات آنهاست چرا که به دلیل پیرچشمی میدان دید کاهش می یابد. ، و این باعث می شود که بیشترین تصادفات در این گروه سنی در تقاطع ها رخ دهد.